Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van egy rokonom, aki rendszere...

Van egy rokonom, aki rendszeresen küldözget képet a kajájáról. Erre mit tudnék reagálni? Kifogytam a válaszötletekből

Figyelt kérdés

2023. febr. 22. 14:38
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:
Ha már ennyire szeretnél belemászni a magánéletembe, képzeld el, hogy anyámmal élek kettesben, és tudod, nem mindenkinek van egy igazán szeretetreméltó, megértő anyja. Úgyhogy hidd el nekem, nem akarok vele kötekedni.
2023. febr. 26. 14:58
 42/49 anonim ***** válasza:
70%
Mert mi történik, ha kötekszel vele? Mondjuk, legrosszabb esetben megpofoz vagy ordít. És utána? De még meg se próbáltad!
2023. febr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
68%
Minek próbálja meg?Csak szar vége lehet.Meg kell beszélni normálisan
2023. febr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

#43 basszus hányszor mondjam még, hogy csomószor próbáltam már??????

Ha nem is pont ezzel a rokonnal


"legrosszabb esetben" megint olyanokat mond, amiktől még szarabbul fogom magam érezni, beletipor +1 alkalommal az önbecsülésembe, "és utána" csak még inkább úgy fogom érezni, hogy nem vagyok szeretve. És tudod ez nem egy kellemes érzés. Úgyhogy kérlek szépen, ne engem nézz hülyének, amiért "meg se próbálom". Köszi.

2023. febr. 26. 18:47
 45/49 anonim ***** válasza:
100%
Mert valóban nem vagy szeretve. Ha egy hülye rokonnal való jópofizás fontosabb neki, mint a saját gyerekének a közérzete, akkor nem szeret. Attól, hogy az anyád, attól még nem feltétlenül szeret, van ilyen, nem is ritka, és nem azért, mert te nem vagy szeretetre méltó, hanem mert neki fogalma nincs, hogy azt hogy kell, mert ő se kapta meg gyerekkorában. És azzal teszel jót magadnak, ha ezt tudomásul veszed, és emiatt nem veszíted el az önbecsülésedet. Nem vágysz szeretetre olyantól, aki ezt neked nem akarja vagy tudja megadni, hanem megtalálod azokat az embereket, akik tényleg szeretnek. Az önbecsülésedbe se hagyd, hogy beletiporjon! Még egy érv: aki a másikat szereti, az nem tapossa a földbe. Ne aszerint ítéld meg magad, hogy az eléggé gonosz és nulla érzelmi intelligenciával rendelkező anyád miket vág a fejedhez, rajtad töltve ki az élete senyvedése miatti frusztrációját, hanem hiteles és kedves emberek véleménye alapján. Gondolom, azért kapsz pozitív visszajelzéseket is a környezetedből. Mikor lesz saját kereseted, akkor pedig függetlenedni kell.
2023. febr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:

Igen, a barátaimtól kapok pozitív visszajelzéseket, de azért a szülő mégis csak szülő. Ráadásul már kiskoromban elkezdte ezeket mondogatni, amikor még nagyon befolyásolható gyerek voltam, szóval elhittem neki a dolgok egy részét.

"Az önbecsülésedbe se hagyd, hogy beletiporjon!" én nem hagynám, de ha próbálok logikusan érvelve kiállni magam mellett, akkor is folytatja, sőt, csak akkor lendül bele igazán

2023. febr. 27. 07:14
 47/49 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott. Egyik füleden be, a másikon ki. Azért csinálja, mert reagálsz rá. Ez élteti. Nagyon szomorú, ha valaki pont attól kap ilyen mostoha bánásmódot, akinek a legjobban kéne szeretnie és támogatnia. Ne hidd el a szemétkedéseket, amiket mond, azért mondja, mert boldogtalan, és te vagy legközelebb, akibe emiatt belerúghat. A főnökeit mégse szidalmazhatja. Ne vedd magadra, maradj higgadt, emelt fővel, ne jusson el a szívedbe, amiket összehord, még a füledbe se nagyon. Vesd ki magadból. De ha akkor még inkább rákezdi, ha kikéred magadnak, akkor hagyd teljesen hűvös érzéketlenséggel szó és mimika, pláne sírás nélkül. Ez nagyon fogja idegesíteni, de előbb-utóbb abba fogja hagyni, mert nem működik a technikája, az, hogy maga alá gyűrjön. Ki fog derülni, hogy te vagy erős, és valójában ő a gyenge, aki csak egyet tud: a neki kiszolgáltatott helyzeteddel visszaélni.
2023. febr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim válasza:
100%
Ha nem szeretnéd megbántani, és nem szeretnéd, hogy rossz viszonyban legyetek, de már zavaró, hogy mindig küldi a képeket, én is azt tanácsolom, hogy ne írj neki semmit, hanem egyszerűen csak nyomj egy lájk vagy szív reakciót a képre, és kész. :)
2023. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim válasza:
25%
Csinálj egy képet a szarodról és küldd el neki "úgyis ez lesz belőle" felirattal
2023. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!