Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Undok nagyszülővel mit lehet...

Undok nagyszülővel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

A férjem nagymamája már elmúlt 80 éves. De rendkívül undok. Állandóan ítélkezik mindenki felett, ellenben saját maga tökéletes. Kérdez valamit, de a válasz már nem érdekli, mert konkrétan oda se figyel. Ha valakin 5 kg plusz súlyfelesleg van annak beszólogat, mert szerinte csak az a szép ha valaki nagyon vékony. Én fogytam már 40 kilót, és beszólt, hogy hát még így is nagyon kövér vagy. Persze tudom, nem vagyok így se vékony, de az ilyen beszólások teljesen elveszik az ember életkedvét.

Tudom, hogy holnap találkoznom kell vele és már most gyomor idegem van tőle. A gyerekem hívja oda magához, de ő meg nem akar menni akkor neki is beszól (3 éves).


2023. márc. 4. 18:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

"Tudom, hogy holnap találkoznom kell vele"


Tévedsz, nem kell találkoznod vele, ha nem akarsz.

2023. márc. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Férjem egyik nagymamája is rosszindulatú, hülyének néz mindenkit, miközben ő maga az, aki az átlagnál tompább.

Én csak egyszerűen nem találkozok vele, maximum kvázi elkerülhetetlen helyen, ahová mindketten hivatalosak vagyunk (esküvő és temetés például).

2023. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Miért kell vele találkozni?
2023. márc. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Semmit.

Nekem a nagyapám akart irányítani mindenkit a családban. Persze a maradi elavult nézetei szerint.

Annyit ért el, hogy ritkábban járunk arra.

2023. márc. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szülinap lesz a családban és ő is ott lesz. Az ünnepeltet nagyon szeretem, úgyhogy természetesen ott leszek.
2023. márc. 4. 18:28
 6/18 anonim ***** válasza:
40%

Hát ha eluntad, hogy jó képet vágj a dologhoz, akkor szerintem első körben a férjeddel tudasd, hogy az anyós folyton belegázol a határaidba, és ha ezt holnap is csinálja, akkor határozottabban fogod védeni magad. Azaz nem feltétlenül sietsz a válasszal, mivel úgysem figyel rá, ha pedig kötözködik, akkor lehet, hogy visszaszólsz valamit, vagy csak megmondod, hogy hagyjon békén, és hátat fordítasz. A férjed nyugodtan legyen vele jóban, meg találkozzanak, de beszéld meg vele, hogy a magad részéről a minimálisra fogod szorítani a vele való érintkezést, és utána ezt következetesen tartsd is be.

Az elején lehet, hogy nem lesz teljes az egyetértés, de azért az ilyen káros dinamikákat meg lehet ám változtatni, csak elhatározás kérdése.

Ha mondja, hogy nem kéne az a szelet torta, mert így is hogy nézel ki, nyugodtan mondd, hogy Mama, te viszont egyél még kettőt, ha már mindig ilyen savanyú vagy. Ilyesmire gondolok. Amilyen az adjonisten!

2023. márc. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
23%

Nekem narci nagymamám van. 84 évesen is narci.

Én már nem fogom többet látni…..

2023. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#6 a férjem nagymamája. Anyósom nagyon kedves, őt imádom.
2023. márc. 4. 18:49
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Ja, tényleg, bocsi. Ettől még tartom, amit írtam.
2023. márc. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
Csak halkan jegyezném meg, hogy az "undokság" általában a demencia egyik erős jele...
2023. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!