Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni az olyan...

Mit lehet kezdeni az olyan szülővel/nagyszülővel, aki folyton azt hajtogatja, hogy legyen kistesó is?

Figyelt kérdés

Májusban született meg a kislányunk, sokat vártunk rá, egy csoda, hogy megszületett.

Már 2-3 hetes korában hajtogatta apám, hogy jöhetne a tesó is, elfér, megengedhetjük magunknak, párom mamája meg mostanában kattant be ezzel. Mindkettőjüknek elmagyaráztuk, a kislányunk is éppen, hogy összejött, nem hisszünk abban, hogy lesz kistesó.

Eleinte azt hittük mindkettő viccel (apámnál főleg), de ugyanúgy hajtogatják, hogy legyen már legyen. Még nem is 3 éves gyerekről van szó, hanem egy 3 hónaposról, fogalmam sincs, hogy van ennyi eszük... Anyós, férjem meg anyukám is folyamatosan mondja nekik álljanak le, de mint a falnak... Már arra gondoltam, addig nem láthatják, míg le nem állnak, ami megoldható is lenne. Szerintetek mit kéne még tennünk/mondanunk, hogy maradjanak már a fenekükön?


2020. aug. 8. 16:58
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Semmit.Sz@rni kell rá és megmondani neki, hogy vagy abbahagyja vagy nem lesztek rá kíváncsiak.
2020. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ezt rövidre kell zárni és megmondani nekik, hogy nektek így teljes a családotok és sajnáljátok, ha szerintük nem, de emiatt nem fogtok még egy gyereket vállalni.
2020. aug. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
"Majd, ha úgy alakul, lesz. Szerinted lehet ezt erőltetni?"
2020. aug. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha annyira babázni akar, szüljön/csináljon ő gyereket.
2020. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Mondd azt, hogy majd lesz tesója, ha őt meguntátok.
2020. aug. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Az ő fiatal korukban nem volt magas ÁFA és infláció, valuta emelkedés sem, ezt nyugodtan meg lehet mondani.
2020. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy adoptáljanak maguknak, ha annyira babázni akarnak. A gyereket magatoknak vállaljátok, nem a nagyszülőknek, az összes nehézséggel és felelősséggel együtt. Aki ezt nem képes és/vagy nem hajlandó felfogni, azzal kár leállni vitatkozni.
2020. aug. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogy fogadjanak örökbe egy gyereket, ha ennyire akarnak még egyet. És ezt kétszer olyan gyakran elmondani, mint ők nektek a sjaát mondókájukat.
2020. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A frissen született unokával mennyit foglalkoznak? Én megmondanám nekik, hogy felesleges fröcsögniük a másodikról, amennyiben az első sem köti le őket.
2020. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelmen kívül kell hagyni. Én is nagymama vagyok, de eszembe nem jutott soha, hogy bárhány unokát is "követeljek" a gyerekeimtől. Ez az ő döntésük, az ő felelősségük, mi támogatjuk őket, amennyire szükséges és amikor kérik.
2020. aug. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!