Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lassan már kikészítő nagyszülő...

Lassan már kikészítő nagyszülőkkel mit lehet kezdeni? 16/f

Figyelt kérdés

Anyuéknál megvolt a válás meg minden szeptemberben, és októberben én, anyu meg a 18 éves bátyám költöztünk a nagyiékhoz,ahol bővel elférünk, emeletes családi ház (nem rosszban váltak el, hetente többször is beszélnek, csak egyszerűen nem voltak boldogok).


Bátyám már az elején ellenezte az ötletet, még otthon mondta hogy kíváncsi melyikünk fog hamarabb kiborulni ott.


Most a karácsony is totál káosz volt, kb 20.-a óta csak a veszekedés meg a balhézás ment. Nagyfaterral nem is lenne gond, ő úgy nyugodtan elvan amíg a nagyi nem cseszi fel őt is.

Először azzal kezdte, hogy mindjárt itt a karácsony, kicsit díszítsük fel kívülről a házat. Ezzel semmi gond, pár világítós vackot feltettünk, egész jól is nézett ki addig, amíg a nagyi nem kezdett el cirkuszolni, hogy ez alig van kidíszítve, előkereste az összes régi szocis díszeket, világítós sz@rságokat, és totál világítós cirkusszá nem "varázsolta" a házat.

Aztán kezdte a parancsolgatást, hogy 24-25-26-án mindenki kötelezően templomba megy, utána valami gyülekezeti nemtudom mire is. Bátyám finoman megmondta, hogy ő nem fog templomba menni, nem vallásos, életében kb 2-szer volt templomba. Mondtam hogy én csatlakozok hozzá, én sem szeretnék menni. Akkor idegesen elkezdett veszekedni velünk, hogy nem tehetjük tönkre a karácsonyt, az ünnepeknek minden normális családban így kell lezajlani mint ahogy ő mondja.


Én a 3 napból egyszer elmentem velük kényszerből, de a bátyám egyszer sem, vele rendesen ordibált a nagyi.


Aztán jött azzal, hogy szilveszterkor senki sehová nem megy, mindenki itthon fogja ünnepelni az új évet.

Annyit tudok, hogy holnap délután a bátyám húz pestre a haverjaival, szóval abból is veszekedés lesz, na meg én is megyek ki a havrokkal az biztos.


Meg úgy ezeken kívül is mindenbe bele szólnak, abba hogy hogyan öltözünk (ne vegyünk szűk vagy szakadt farmereket, ha a pólónk hosszabb mint a pulóver akkor tűrjük be a nadrágba stb stb...)

Ha este megy bármelyikünk valahová akkor már mérgesen kezdi hogy 9 óra elmúlt, ilyenkor már nem mentek sehová, rendes emberek ilyenkor mennek már haza nem pedig el.


Ha valahol vagyunk akkor akár éjjel képesek hívogatni (bátyám kikapcsolja vagy lenémítja a telefont, attól meg a nagyi még idegbajosabb lesz, engem is hívogat utána állandóan, hiába mondtam neki hogy anya soha nem hív minket, tudja hogy buliba mentünk, majd jövünk amikor jövünk). Folyton el akar minket mindenről számoltatni, hol voltunk, kivel, mit ittunk, alkoholt mindkettőnknek szerinte szigorúan tilos.


Bátyámra már nagyon ki van akadva, mert ő mostanában pénteken este összeszed pár dolgát és húz az egyik haverjához, ott alszik ,buliznak, aztán vasárnap délelőtt jár haza.


Amíg otthon laktunk semmi probléma nem volt, én olyat nem láttam hogy a bátyám meg anya veszekedtek volna (tény hogy kicsit kemény fejű, de anya mindig megtalálja vele azt a hangnemet amin meg tudnak egyezni...).


Nem tudom a bátyám hogy tűri ezt, elejével még vissza szólt nekik, de már azt sem, inkább ignorálja őket teljesen, nem is hallgatja meg amit mondanak.


Szilveszterrel is nem tudom mi legyen, ő azt mondja szedjem össze a dolgaim, és ha akarok menjek vele pestre a haverjához kicsit szétcsapjuk magunkat, mutatta hogy a gyerek írt neki hogy én is ott aludhatok, az ő szülei wellnessbe mentek úgyis.

Nem tudom mi tévő legyek, legszívesebben húznák vele bulizni, nincs kedvem itthon ülni a mű boldog családban...



2019. dec. 30. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
4%

“ világítós sz@rságokat, és totál világítós cirkusszá nem "varázsolta" a házat.”” Ő háza azt csinálj vele amit akar..

“ 24-25-26-án mindenki kötelezően templomba megy” 1 órát ilyen nehéz kibírni? Karácsonykor amikor általában mindenki a családjával van ki ne találd hogy olyan fontos dolgod volt.


Amíg az ő házában élsz, nem fizetsz számlát, addig nem nagyon kéne felháborodnod rá.

Inkább örülj hogy befogadtak. De ha nem tetszik lehet menni kollégium, bentlakásos iskola.

2019. dec. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
20%
Hát azt ne várd a nagyszüleidtől hogy úgy gondolkodjanak mint ti.Ők egy teljes más világban nevelkedtek ,magyarul a gondolkodásuk is kissé régimódi a tietekhez képest.Amikor ők fiatalok voltak nem volt ilyen szabad világ mint most hanem kemény szigor volt, és ebben nem tudod megváltoztatni a nagy mamit. Az a véleményem hogy meg kell találni velük az összhangot, nem kell mindenre száz százalékra nemet mondani.Csendes pillanatokban adagold be a maminak hogy ez már nem olyan világ mint anno régen az ő fiatal korukban.Persze nektek se kéne éjjelekre kimaradni , főleg több napra, például ezt én sem engedném meg 16 évesen. Pedig fiatalabb vagyok jóval biztos mint a nagyszüleid, úgy kábé annyi mint a szüleid de ha napokra eltűnnél abból hatalmas háború lenne,mégpedig azért mert féltenélek hogy hol vagy és kivel és mit csinálsz. Ez egy szülőnél természetes és ezt neked is /nektek /meg kell érteni.
2019. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Anyu finoman próbálja megbeszélni velük, hogy mindenki élje szépen tovább a szokásos életét, mi úgy ahogy eddig megvoltunk gond nélkül, ők meg úgy ahogy ők.


Egyedül nem járok sehová éjjel, anyu is csak a bátyámmal enged. Vele is csak azért, mert ismeri a baráti társaságát, többször voltak már nálunk több napra is.

2019. dec. 30. 19:59
 4/9 anonim válasza:
4%

Nem egyformák az emberek. Anyukátok nem korlátozva nevelt benneteket. Ez lehet jó is, rossz is.

Kamaszként persze, hogy jobbnak tűnik, hogy nem szól bele, hogy meddig és mennyire buliztok.

Lehet, hogy nagyitok nem találja meg veletek a hangot, de érthető a szándéka, hogy kipótolja a nevelést.

Gondolj bele, hogy majd lesz gyereked, unokád, és esetleg egy buli nem jól sül el. Soha nem fogod magadnak megbocsátani.

Voltam már "szétcsapjuk magunkat" buliban is, és szétcsapás nélküliben is. Bátran állíthatom, hogy szétcsapás nélkül is lehet jó bulit csinálni, és sokkal olcsóbban.

Nyilván nem ismerem nagyidat, de lehet, hogy ő végigküzdötte az életét, lehet, hogy olvasásra, vagy akár pihenésre sem volt elég ideje, nemhogy "szétcsapásra". Lehet, hogy nem nagyon gondolkodhatott, hogy mit szeretne, mindig azt csinálta, amit kellett. Nem ismerem nagyidat, az én egyik mamám ilyen volt.

Ha esetleg belegondolsz abba, hogy mondjuk hatan-nyolcan-tizen csináltok egy szétcsapós bulit, az mennyi pénz és elpocsékolt energia. Lehet, hogy több emberen lehetne segíteni egy ilyen helyett. És lehet, hogy boldogabb is lennél tőle.

Az pedig, hogy kicsicsázza a házat, ízlés kérdése. Én sem értem azokat, akik még a szomszédos házakat is befénypöttyözik, merthogy minek pénzt és energiát fordítani arra, hogy valamit elrontsunk. De elfogadom, hogy van ilyen, mint ahogy emberek átfúrják az orrukat, nyelvüket, pénzt költve arra, hogy pl. nehezebb legyen enni. Hát, ez van. Mások meg pénzt költenek arra, hogy a tüdejüket bekoszolják, vagy épp hogy ne emlékezzenek arra, hogy mit csináltak, ráadásul az életüket rövidítsék.

Hát, érdekesek az emberek.

2019. dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Keeves kérdező! Szerintem jogos a felháborodásod, de nem nagyon tudsz tenni semmit, esetleg édesapádhoz nem tudsz költözni?

Viszont azt megjegyezném, hogy szerintem nem kéne "szétcsapjátok magatokat", anélkül is lehet ünnepelni.

2019. dec. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Fater kamionozik, ő kb 2 hetente jár haza hétvégére. Az öreg házunkban lakik, a bátyám kb költözik oda tavasszal, de én nem tudom mennyire mehetnék. Mivel ott nem lenne állandó szülői felügyelet, max a bátyám tudna "vigyázni" rám.


Tudom nem kéne szétcsapni magunkat, de már nagyon elegem van ebből az állandó veszekedésből ami itt megy, tényleg jó lenne már kicsit lazulni és szrni a gondokra amit itt bonyolítanak feleslegesen....

2019. dec. 30. 23:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Na mi történt?
2020. jan. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Anyuval megbeszéltük, hogy mi nem akarunk itthon unatkozni, ő megengedte hogy menjek a tesómmal pestre. Nagyinak persze nem tetszett, mert neki az volt az elképzelése hogy mindenki szépen közösen ment volna tegnap este és ma reggel is misére....


Nemrég egy órája értünk kb haza

2020. jan. 1. 14:16
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Na hát engem hat lóval se lehetett volna elvontatni misére... sosem játszott szerepet az életemben a vallás, és ezen senki kedvéért nem fogok változtatni :D
2020. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!