Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nagyon szomorúak...

Szüleim nagyon szomorúak amiatt, hogy nem akarok még gyereket, de szingli vagyok, így nem is nagyon tudok mit kezdeni a helyzettel. Mit csináljak, hogy jobban érezzék magukat?

Figyelt kérdés
Szüleim 67 évesek, én 24 éves vagyok. Nemrég lett vége egy hosszabb kapcsolatomnak, és jelenleg nem akarok kapcsolatot, nem is érdekel a dolog, inkább magamra koncentrálok, jelenleg új szakmát tanulok és majd ebben szeretnék elhelyezkedni, úgyhogy mondhatni még "nem is dolgoztam eleget", szabadidőmben a barátaimmal járunk szórakozni (nem csak bulizni), és nekem ez így teljesen megfelel. Sajnos amúgy sem férne bele az életembe egy párkapcsolat és élvezem is, hogy szabad vagyok, nem kell senkihez alkalmazkodnom, van 1 kutyám, az ágyban alszik velem és sokat takarítok, de azért sok a szőr miatta. Ha együtt élnék valakivel, akkor nem biztos, hogy elnézné, hogy a kutya az ágyban alszik meg szőr van, szóval erről is lekellene mondanom stb. De nem magyarázkodom, egyszerűen a hátam közepére nem kívánok egy kapcsolatot. Kb. 30-33 éves korom között szeretnék gyereket. A szüleim ezt nem nagyon értik meg és siránkoznak, hogy már idősek és betegek is és még szeretnék látni az unokájukat, és én is szeretném, ha élnének amikor megszületik a gyermekem, emiatt én is szomorú vagyok és lelkiismeret furdalásom van. Egyébként van egy bátyám, neki már van egy kisfia és egy kislánya, úgyhogy van unokájuk.

2021. szept. 6. 23:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%
Hozz nekik egy idősebb kutyust állatmenhelyből! Így nekik is lesz egy kis élet akiről gondoskodhatnak, és a kutyusnak is szebbé tennéd vele az utolsó éveit! Nem mellesleg 2 életet mentesz meg, egy aki ki jön, és egy másik aki a helyére kerül. A szüleidnek pedig meg kell érteniük, hogy az életed még nem került abba a szakaszba, ami teljesen rendjén van! Helyes gondolkodás, teljesen hiábavaló lenne bármit is elkapkodni, csak hogy másoknak megfelelj.
2021. szept. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudsz mit csinálni, mivel 40 fölött vállaltak gyereket, ez benne van a pakliban. Hiába sürgetnek, ha még partnered sincs hozzá, ezért kár lelkiismeret furdalást érezned. Ez van, kénytelenek elfogadni, sőt ezzel piszkálniuk teljesen felesleges.
2021. szept. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
elöbb nöjj fel rendesen és utánna gondolkozz el ezen. ha meg már van unokájuk elégedettek lehetnek .mond meg nekik hogy ez a te életed nem az övék .egyébként a mostani helyzetben ennek örülnöd kellene mert nemtudod mi vár a világra magyarországra a családodra. ezt azért jó szem elött tartani.és elmondani nekik .2éve pandémia van felül irta világ rendjét örülhetünk ha életben maradunk.
2021. szept. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

A szüleid későn vállaltak téged, az átlag 50-es házaspár nem általános iskolába járatja a gyerekét, hanem egyetemre indítja el, ezért szerintem olyan elvárásaik sem lehetnek, mint amit leírsz. Jól gondolkodsz, neked még nem való a családalapítás, és ezt el kell fogadniuk. Könnyen lehet, hogy nem tudnak majd aktívan részt venni a leendő gyereked életében, de ezzel jár, ha 45-höz közel szül valaki. Neked jó szüleid voltak, ami becsülendő, de csak miattuk sem ugorhatod át az életed jelenlegi szakaszát, ha nem érsz meg rá. Beszélgess velük sokat erről.

Valaki írta, hogy fogadjanak örökbe egy kutyát. Erre szerintem nem a kutya a megoldás, nem unatkoznak ők, hanem azt kell elfogadni, hogy nem sürgethetik az élet rendjét.

2021. szept. 7. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Megmondod nekik, hogy ha szülsz akkor magadnak. Úgyhogy legyenek kedvesek nem nyomás alá helyezni.
2021. szept. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Azért szerintem kicsit gáz, hogy ők is igen későn vállaltak téged (43 évesen), de azért azzal b..ztatnak 24!! évesen, hogy szülj, de azonnal. Ahha. Éld az életed úgy, ahogy neked tetszik. Soha ne amiatt vállalj gyereket, mert más ezzel zsarol érzelmileg. Tök fiatal vagy még, ráérsz. Nem mellesleg, először építs fel egy kapcsolatot.
2021. szept. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
21%
Akik azt mondják, jobb hogy nincs gyerek, mert így-úgy magyarországi helyzet, elmondanám, hogy háborúban is vállaltak anno gyereket.
2021. szept. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Semmit. Mondd meg, hogy te így is jól vagy. Pont most, ha vége egy kapcsolatnak, nem kellene

beleugrani egy másikba. Ha szomorúak, az ő dolguk. Rosszul esne nekem is ez az elvárás. Egyébként meg lesznek vagy 70 évesek, mire jön az unoka, igen jó állapotban kell lenniük, hogy rájuk mert bízni a gyereket.

2021. szept. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
Majd lesz unokájuk ha megismerkedtél egy olyan emberrel, akivel képes vagy leélni a hátralévő életed. Ezt hogy lehetne siettetni? Nem lehet!
2021. szept. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%
Ez így tényleg furcsa... talán az lehet, hogy áldásként élték meg, hogy jöttél, és nem akarják, hogy abba a „hibába” ess, mint ők, hogy olyan későn vállaltak gyereket.
2021. szept. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!