Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Máshol is másképpen kezelik/ke...

Máshol is másképpen kezelik/kezelték a lányokat és a fiúkat?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 6. 15:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk nem, ugyan úgy kezeltek. Egyik barátnőmnél tudom, hogy másképp kezelik az öccsét, de szerencsére a környezetemben másnál nem fordul elő
2023. ápr. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

Családfüggő. Hiába mondják a szülők, hogy egyenlően szeretik a gyerekeket, az szimplán nem lehetséges.

Nekem 4 testvérem van, mindegyikkel kitűnően bántak, engem meg elhanyagoltak 18 éven keresztül.

2023. ápr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk másként kezelték. alap volt hogy nekünk, lányoknak ki kellett szolgálni az egy szem fiút, ahogy az is alap volt apámnak hogy a fiúnak mindenből több jár, ellenben házimunkát soha nem végez.
2023. ápr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Nemtől független minket is másképp kezeltek.(2 lány)

En voltam mindig a nagyobb, akit nem kell már pátyolgatni babusgatni szeretgetni egyedül tanul mert milyen okos, és mindig a kisebbet kellett csak szeretgetni babusgatni pátyolgatni segiteni a tanulásban.

Tesom magabiztos karrierista lett es dúsgazdag.

En meg egy elnyomható szerencsétlen szeretethiányos áldozattipusú peches csóró szánalom.

Es persze ma is a tesom a szeretni való, én meg a család szégyene.

2023. ápr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nálunk nem voltak nagy különbségek gyerekként. Tanulni kellett és segíteni (bár a lánynak kuktáskodni meg takarítani kellett, a fiúknak téglát pakolni meg füvet nyírni). Aztán 18 körül egyetemi felvételinél kezdődött a hímsovinizmus. A lányok maradjanak szépen otthon, hogy ne ribisedjenek el Pesten vagy külföldön, meg aztán a fiúktól nem lehet elvàrni, hogy gondozzanak. Legyen valami cuki, csajos szakmájuk, ahol gyerekekkel kell foglalkozni vagy betegekkel (tanító, szociális munkas, gyógytornász), nagyon max közgáz, de ne legyen karrierista, hanem diplomaosztò után menjen fèrjhez ès szülni. A fiúk menjenek, keressenek jól, utazzanak, èljék ki magukat, a lányok èljenek burokban ès lehetőleg az első fiújukhoz menjenek hozzá.
2023. ápr. 6. 17:23
 6/17 anonim ***** válasza:
33%

Nekem is burokban kellett élnem. Amig az osztálytársaim auli után mentek találkozni egyutt lógni bulizni én sehova.

Nem zavarna a szülői gyerekkori terror, fátylat rá, ha nem innám felnőtten is a levét a sérüléseknek. Megnyomorítottak egy életre.

2023. ápr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
*suli után
2023. ápr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Apámat soha nem láttam mosogatni, és hát az öcsémet sem. Nekem nincs gyerekem, de öcséméknél ugyanaz a munkamegosztás van, a lányának házimunka, a fiú meg segítsen a férfias munkáknál. Mivel panelben laknak, a legutóbbi férfias munka két éve volt, összeraktak egy ikeás szekrényt.

Nyilván oltogatom a lányt, hogy lázadjon.

2023. ápr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is voltak/vannak.

De főleg olyanokban, hogy őt fiatalabban elengedték bulizni meg ilyenek. Bár ezekhez sokban hozzájárultam, mert vagy velem jött el, vagy mondtam meg anyáéknak, hogy mi a f4szért nem engedik el ide-oda. (Nem rossz gyerek, normális barátokkal)

Szóval amúgy nagyjából egységesen neveltek volna minket, de én idősebb létemre meg mertem már mondani nekik, hogy hülyeséget csinálnak azzal, ha tiltják a bulitól, mert akkor azt mondja ottalszik az egyik barátjánál közben meg nem.


(Én lány vagyok és öcsém van)

2023. ápr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

Ki pontozott le mindenkit?

Senki nem írt semmi rosszat.

Megjöttek a szülőknek alkalmatlan szülők?

2023. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!