Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy anyám a fejemhez vágja, hogy Ő nevelt fel, Ő szűlt meg, amikor valamit másképpen akarok mint Ő?

Figyelt kérdés

És hogy ezért kellene hálásnak lennem és úgy dönteni, ahogyan Ő mondja.

Ez mindenfél helyzetben elő szokott jönni.


Oké, hogy mostmár szeretek élni, de úgygondolom, hogy nem én akartam megfoganni, megszületni, a szüleim döntöttek ïgy.

És éppen ezért az felelőségük, kötelességük volt felnevelni.


Én nem gondolom, hogy ezért jutalom, különleges hála jár, főleg hogy kicsit sem voltam elkényeztetve, sőt.

Sokat veszekedtek ittas állapotban, bár nem alkoholisták... Remélem, hogyha szülő leszek ezt akkor is így fogom gondolni...


Vagy szerintetek rosszul gondolom?


2018. aug. 23. 18:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%
Ennyi alapjan szerintem hùzd be fuled farkad. Majd megtudod hanlesz gyereked...
2018. aug. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen igazad van, én se szeretem ezt a hozzáállást szülőktől. Vagy talán anyukád is mindig kikéri a nagymamád véleményét, és azt csinálja, amit mond? Nem hiszem. Természetes, hogy a gyerekek leválnak a szüleikről, és egyre több önálló döntést hoznak. Persze azt elmondhatja, hogy miért nem ért veled egyet, megvonhat bizonyos kedvezményeket, ha indokoltnak tartja, de önmagában az, hogy ő szült meg, nem érv, nem jogosítja fel arra, hogy uralkodjon feletted.
2018. aug. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem meg alapvető, hogy valaki, aki normális körülmények között nevelkedett hálát érez, nem kell azt felhánytorgatni...

Kb az a szint, mikor azt mondják, hogy “Amíg az én kenyeremet eszed,...”

2018. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Metionin ***** válasza:
96%
Tipikus mártír szülő, jobb ha még most megtanulod kezelni mert később csak rosszabb lesz.
2018. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

sokan mondják szülők közül ezeket a szavakat,, csinálják ezt a viselkedést...

Mindig úgy gondolják, hogy "ők csak jót akarnak", "tudják mi a jó a gyereknek", ha a gyerek nem akarja, akkor jön az efféle zsarolás...

Mintha legalábbis a tulajdona lenne a gyerek, mert "ő felnevelte"...

2018. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem normális dolog ezt felhánytorgatni, de nekem is mindig felhozza anyám, hogy x évig finanszírozott mindent. Miért, mit gondolt, a gyereknevelés ingyen van?
2018. aug. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
27%
Neki kellene hálásnak lennie, hogy megszülhetett, és felnevelhetett téged.
2018. aug. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

Azért ne túlozzunk. Mérhetetlen hálát semelyik fél se érezzen, viszont ez kölcsönösségen alapul, nem kell szavakban kifejezni ilyen szinten. Nekem a kérdező se különösebben szimpatikus ezzel a “nem én akartam megszületni” hozzáállással. Ez evidens, nem kell kiemelni, úgy, ahogy a szülőnek se kellene ezt a hozzáállást tanúsítani. A kérdező és az anyja ugyanúgy mártírnak állítja be magát.

Jah, és jöhet a lepontozás, mindenkinek fáj a szomorú igazság, aki magáraismer:D

2018. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8%

Nagyon csúnya dolog anyád részéről, hiszen minden erőfeszítése ellenére te mintagyerek lettél.

.

"Oké, hogy mostmár szeretek élni"

Hihető, de amíg nem 'saját lábadon' élsz, az csak élősködés.

Dolgozz, legyen kereseted, költözz el, akár albiba.

Tartsd fenn magad, aztán ezzel megmutatod anyádnak, nincs szükséged irányítására.

.

"hogyha szülő leszek" akkor jaj lesz annak gyereknek!

2018. aug. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

A saját alkalmatlánságérzetét és diszharmóniákát kompenzálja vele, nem kell komolyan venni.


Aki rendben van magával, az nem megy neki a másik embernek. Aki csak hatalmi drámákkal és játszmákkal érzi fenntarthatónak a pozícióját a családbanm az égbekiáltóan azt üvölti a világ felé, hogy mennyire elégedetlen és kishitű saját magával. Csak ezt meg kell hallani belőle.


Az ilyen szülők gyermekének azt szoktam ajánlani, hogy legyeek szellemileg autonóm, stabil önértékelésű, önszeretetű és öntiszteletű személyek, így meg tudják különböztetni az értelmetlen drámát a valós megoldandó konfliktustól.


Amúgy valóban senki sem kérte, hogy megcsinálják, világra hozzák, tehát önmagában ezt felhánytorgatni kifejezetten unintelligens dolog.

2018. aug. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!