Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más is érzi úgy rokoni látogat...

Más is érzi úgy rokoni látogatáskor, hogy egyszerűen ég és föld vagyunk, ha nem lennénk rokonok, talán nem is találkoznánk? Stressz az egész ünnepi pofavizit.

Figyelt kérdés

Vagy csak én vagyok nagyon antiszoc és nekem kellene feloldódni bármilyen társaságban?


Nincs semmi konkrét negatív, de csak vagyok, pár kötelező kérdés váltáson kívül nemigen beszélgetünk, baromi kényelmetlen az egész nap. Közben meg elvárják, hisz ezer éve, minden eseményen együtt vagyunk, egyedüli rokonok nekem.

Szorongok előre, szorongok ott, úgy érzem kilógok.

Próbáltam azt is, hogy nem megyek, de akkor még jobban emésztett a dolog, ők is kerdezgették, de hát miért nem megyek, a gyerekek szülinapjait nehogy már kihagyjam karácsonykor már csak elmegyek.


Néha néha valahogy jól sikerül, felszabadult vagyok, vagy ők is nyitnak felém.


De a mait pl úgy éltem meg, hogy bárcsak megnyílna a föld és ne kelljen ott lennem.


2023. ápr. 8. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Persze, de en mar nem is megyek azokhoz, akik nem erdekelnek. Nyilvan gyerekkent meg a szuleim cipeltek, nem volt ez kivansagmusor, de felnottkent mar abszolut nem szivatom magam ezzel.
2023. ápr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Kb 11 évesen hagytam a fenébe az udvariaskodást, most vagyok 21, nemsokára 22. Azóta talán 3x, ha találkoztam nagyanyámmal, hasonlóan a másik három rokonommal, a nénémmel, bácsikámmal és az anyámmal. Nem kell erőltetni, ami nem megy.
2023. ápr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Ezért nem veszek részt ezekben, inkább maradoka szobámban, kínos és túl kötelező az egész.
2023. ápr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Én imádom a rokonlatogatasokat évente egyszer. Tudom hogy ég és föld vagyunk, pont emiatt tudom élvezni. Meg hogy tudom, legközelebb csak egy év múlva megyünk újra.
2023. ápr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
74%
Igen
2023. ápr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Kötelező? Nem.


Én nagyjából 8 éve nem járok semmi ilyesmire, ünnepekkor meg főleg nem.


Otthon maradok, készítek valami ételt, amit kívánok és szeretek, elmegyek kirándulni vagy egy megnézek egy random várost, ahová már el akartam menni.

Télen korcsolyázok vagy az erdőben túrázok - a család meg pofaviziteljen egymásnál, én nem vagyok kíváncsi a műmosolyra, amiről ezek szóltak mindig is.

2023. ápr. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Gyerekként nyilván cipelik az embert, meg amíg megalkuvó és képtelen nemet mondani - mint mellesleg az ide írogatók 99%-a, addig szívatja magát ilyenekkel.


33 múltam, amióta elköltöztem végre, igyekszem kerülni az ilyen családi húsvét, karácsony, szülinap, miegymást.


Részben mert messze élek, és nem ilyenre akarom ellőni a szabimat, meg mivel messze élek, 2-3 napos ottalvásos móka lenne, az pedig kizárt.

2023. ápr. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is így érzem. Úgyhogy nem is megyek, max esküvőre meg temetésre, de azokból is hagytam már ki.

Bennem 0 megfelelési vágy van, így nem zavar, ki mit gondol. De amúgy én azt vettem észre, hogy a rokonok eleinte kérdezgetik, miért nem mentem, aztán felhagytak vele. A részükről is csak formalitás volt szerintem ez. Én veszem, hogy mindannyiunknak szívességet tettem azzal, hogy én tettem meg az első lépést :)

2023. ápr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem látogatok, és engem sem látogatnak szerencsére.

Volt ilyen időszak amikor elvárás volt, elég is volt. De ehhez nyilván nagy leegőt kell venni és szembe menni a forgalommal, sajnos.

2023. ápr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is lefo som párom családját és nem érzem rosszul magam miatta ;)
2023. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!