Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tudnátok tanácsot adni?

Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Édesanyám (67 éves) 8éve van együtt a nevelőapummal ő 71 éves. Nem házasok, anyum decemberben lett özvegy ekkor halt meg apukám. Apummal nem volt jó a kapcsolata és miután szétmentem ismerte meg nevelőapumat.

Nevelőapum a házát a saját lányára iratta. Így a lánya a tulajdonos, nevelőapum a haszonélvező.

A lánya Budapesten él az anyjával a 30as évei közepén van. És az egyik gond az, hogy nagyon pénzéhes a nevelőapum lánya, konkrétan azt várja hogy apukája elhunyon és eladhassa a házat, amiben most a nevelőapum él,anyummal és a húgommal meg a párjával. Régebben én is ott éltem de azóta elköltöztem a páromhoz.

Nevelőapumnak van egy nővére is, aki manipulatív, okoskodó és mindenbe beleszóló nő.

Mikor nevelőapum összejött anyummal teljesen ki volt akadva nevelőapum családja, folyton bántották anyumat. Pedig anyum végig ott volt nevelőapum mellett, aki inszomniás és pajzsmirigy alul működése van ezért van hogy indokolatlan dührohamai vannak.

Anyum sem egy angyal, de végig kitartott nevelőapum mellett még a lánya és a nővére havonta 1x ha felhívja.

Másfél hete volt a húgom esküvője és ott is csak a vita ment anyum és a nevelőapum nővére között.

Húgomék most hogy összeházasodtak szeretnének lakást venni, erre kiderült hogy a nevelőapummal a lánya és a nővére már rég összebeszélt hogy azt a házat vegyék meg (nevelőapum haszonélvezői házát) azzal a feltétellel hogy a húgomnak kell eltemetnie nevelőapumat ha valami történik.

A hàzat fel akarják becsültetni és annyi milliót kéne húgoméknak fizetnie.

De a húgom nem akar ebbe belemenni, mert tudja hogy a házra sok pénzt kell költeni és át kell alakítatni ha gyereket szeretnének.

Nevelőapum lánya így is jól jár mert 3 házat örököl a fia,aki még kiskorú. A saját anyukája házát, a nevelőapum nővérének a házát mivel ott nincs gyerek és ha nevelőapummal lesz valami akkor ott van az a ház is.

Nem tudom mi legyen, mindig csak a vita van ebben a családban. Húgomék úgy akarnak venni házat, hogy anyumnak is legyen valahol helye. Hozzám persze anyum nem akarna jönni mert túl messze vagyok szerinte.

Múlt hónapban nevelőapumnak szívinfarktusa volt, 1 hétig kórházban volt és ekkor beszélgetett erről a nővérével meg a lányával csak ez nem a nevelőapum ötlete volt hanem a két nőé. Mit lehetne tenni?

Régebben mondtam anyumnak miért nem házasodik össze nevelőapummal de ők nem. Tudom hogy a haszonélvező jog nem örökölhető és nem tovàbbadható.

Tudom, hogy hosszú lett de senkinek nem tudom elmondani olyannak aki kivülálló. Már tudom előre hogy mikor megyek anyumékhoz gyomorgörcsöm van a vitákból.

Sokszor nevelőapumat se veszik emberszámba :/


2023. máj. 24. 12:25
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező a testvérednek semmi esetre sem jó döntés a nevelőapátok haszonélvezetével megvenni a házat, ugyanis ha esetleg megromlana a kapcsolata anyukádnak a nevelőapával, akkor haszonélvező a tulajdonost is kirakhatja a házból...


Ha a nevelőapa lemond a haszonélvezetről, még akkor sem feltétlenül jó üzlet megvenni ezt a házat, még akkor sem, ha minden szép és jó lenne rajta, mert a leírásból nekem nagyon úgy tűnik, itt a nevelőapa és anyu is "együtt jár" ezzel a házzal...

2023. máj. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!