Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ezt hogyan kommunikálátok ki,...

Ezt hogyan kommunikálátok ki, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Most mentem férjhez egy hónapja és hát, a férjem,valamint a családom között sem volt felhőtlen a kapcsolat előtte.

Sajnos rengeteg olyan vita volt korábban, ahol nem vették figyelembe én mit akarok, mindent kötelesség ből kell cselekednem. Ha kicsit is önmagam voltam, akkor az már nem volt jó.

A férjem, pont ezek és a rengeteg családi vita miatt nem jött az összejövetelekre. Senki nem figyel a másikra. Hozzáteszem, hogy elég felszínes a kapcsolat a családban, de mindenki között,nem valami kedvesek.

A tesóm ki is jelentette, hogy az nem felszinesseg, ha egyszer eljön a barátom egy évben és mosolyog,még ha nem is kedveli őket. De én meg pont amiatt, hogy velem ugyanezt tették, nem akarom, hogy rosszul érezze magát a férjem, én nem egy ugyanilyen családot akarok, ami felszínességen alapszik.

Az esküvőn úgy tűnt, hogy kezdett a családom felé is közelíteni a férjem, mire is másnap a sógorom

erősen és agresszívan megrázta a férjem kezét, hogy most már bekerültél a családba, kötelező eljönni az eseményekre. Eléggé szikráztak a szemei, ijesztő volt.


A férjem kedvesen és mosolyogva ment oda, hogy megköszönje, hogy ott voltak előtte. (bár a tesóm az egész esküvő alatt úgy nézett, mintha temetésen lett volna).


Szerintetek az ilyennel lehet beszélni, aki ennyire nem veszi észre önmagát? Én azt érzem, hogy mindent erőszakkal próbálnak megoldani. Az anyám még azt is mondta, hogy ezt a sógorom helyesen tette.

Kérdeztem is anyámat, hogy szerinte melyik lenne számára a kedvesebb:


1. Jól éreztük magunkat, szeretnénk minél több időt veled tölteni, szeretettel várunk az eseményeken.


2. Jó lenne, ha most, hogy már bekerültél a családba, megjelennél az eseményeken.


Anyukám azt mondta 5x-i újrakérdezes után (mivel kerülte a választ) , hogy nyilván az első, de a másodikat is elfogadja, mert család.


Ti is úgy gondoljátok, hogy azért mert valakinek a csaladtagja vagy, úgy beszélhetsz, mint a kutyával és azt tehetsz meg, amit akarsz?


2023. júl. 18. 21:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

És amikor mondtam a sógoromnak ennél az esetnél, hogy majd ahogy érzi, akkor azt mondta anyum, hogy ez hiba volt, mert igenis jó lenne, ha megjelenne.


Hozzáteszem, az anyámnál egyszer sem voltak családi összejövetelek, mindig a tesomeknal volt de kB az is a gyerekek miatt.

2023. júl. 18. 22:00
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Az egész kérdést nem értem. Puskát fognak a fejedhez, hogy lelőnek, ha nem mentek el, vagy mi? Mégis kit érdekel, hogy mit akar a sógorom, ha én egészen mást akarok?

Ne vedd sértésnek, de felnőni még az esküvő előtt kellett volna, sokkal egyszerűbb lenne az életed.

2023. júl. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Én ezt mondanám:

"Oda megyünk, ahol kedvesen fogadnak minket."


Ha keményebben akarsz fogalmazni (én így tennék), akkor ezt is mondhatod:

"Aki ilyen bunkón beszél velem, az ne várja, hogy vendégségbe menjek hozzá."


Ebben benne van minden.


A sógorod ugyebár a lánytestvéred férje. Ő nem is vér szerinti rokonod neked vagy anyukádnak. Mit pofázik ő abba bele, hogy a TI családotok összejöveteleire ki megy és ki nem?

Ahhoz egy kicsit több köze lenne, hogy az ő szüleinek ill. testvéreinek az összejöveteleire ki megy el, de oda meg nyilván titeket már nem várhatna el, hiszen annyira áttételes a rokonságotok velük.


Anyukádnak meg ugyanígy meg kéne mondani, hogy ha ezzel a stílussal akarná elérni, hogy családi eseményekre járjon a férjed, akkor fogják még csalódások érni őt az életben.


Nem irigyellek, extra toxikus család a tiéd!


Férjed családja normális? Mert akkor járjatok hozzájuk, aztán ha a te családod pampog, nyugodtan a szemükbe lehet mondani, hogy az ember oda megy, ahol nem bunkók vele, hanem kedvesek.

2023. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Ki a fenét érdekel, ki mit óhajt a kis fejében, ha közben nem megfelelően viselkednek veletek? Tanuljanak meg viselkedni, ti (főként te) növessz gerincet és ne menjetek hozzájuk amíg ilyenek.
2023. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2-es köszönöm a segítséget ☺️


Néha voltak vitáim a férjem családjával, de megbeszéltem velük és azt látom, hogy ők odafigyelnek rám és változtatnak.


Az a gond, hogy anyukám nem igazán tartja össze a családot és amikor elhatároztam, hogy adok neki esélyt, megbízok benne, akkor mindig csalódtam.


Hozzáteszem, hogy amikor egyszer engem tett be a pszichiátriara, akkor a pszichiáter azt írta a jelentésbe, hogy anyukámnak orvosi kezelésre van szüksége.


Ezt egy pár éve tudtam meg,amikor a tesómék hívtak fel rá a figyelmemet a jelentesre. Amikor elolvastam, nem hittem a szememnek.

2023. júl. 18. 22:30
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A kettes szóról szóra leírta a gondolataimat.
2023. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
"kommunikálátok ki" Még ha kommunikálnátok lenne, akkor sincs ilyen értelmes kifejezés. Tanuljon meg az egész család magyarul! Akkor talán javul a helyzet!
2023. júl. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, ha nem értik emg hogy miért nem az a saját bajuk.
2023. júl. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Fú, mintha egy 13 éves tinilányt olvasnék, erre már házasodtál is... Értem én, hogy manapság lassabban megy az érés, leválás, függetlenedés, de ennyire életképtelennek lenni...
2023. júl. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De minek tartod egyáltalán a kapcsolatot a családdal, te minek jársz oda, ha ennyire nem szeretitek egymást?
2023. júl. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!