Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Most ezért tényleg mi vagyunk...

Most ezért tényleg mi vagyunk a hibásak?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszabb lesz, előre is elnézést kérek érte ...

Szóval a férjemmel van egy kislányunk, aki most 9 és fél éves.

Ha néha úgy alakul, egy ideje másfél-2 órára egyedül hagyjuk (mondjuk pl egyikünk dolgozik, másik el kell menjen bevásárolni) de sosem többre, mindent kikészítünk neki, amire szüksége lehet (tehát tűzhelyet, ilyesmit nem kell meggyújtania) és a telefonszámunkat is tudja fejből, hogy fel tudjon hívni, ha szükséges. Ezt kb fél éve csináljuk, nagy ritkán amikor nincs más megoldás, de eddig sosem volt probléma.


Férjem családja sajnos nem segít semmit, az enyémek még messze vannak (több ezer km).


Férjemnek van jó sok féltestvére (aki nem is igazán vérszerinti féltestvér, mert sem az anya, sem az apa nem ugyanaz). Ebből az egyik egyedül neveli a fiát, aki most 12 és fél éves.


Mi ezen a héten nagyjából itthon vagyunk, ìgy megkért, hogy három napra vállaljuk már el a gyereket. Érdekes, a vérszerinti testvérei közül senki sem ér rá... De ez már általános, megszoktuk.



Csakhogy ma este úgy alakult, hogy váratlanul egyszerre kellett elmennünk a férjemmel (illetve nem pont egyszerre, de volt egy kb másfél órás átfedés a két távollét között, amíg egyikünk sem lett volna itthon.).


Elkészítettük a gyerekeknek a kaját előre, betettünk egy filmet, hogy addig nézzék (mire vége lett volna, egyikünk haza is ér...)

Erre a kissrác (mondom, majdnem 13 éves) felhívja az anyját, hogy mi egyedül hagyjuk őt.

Erre az anyja mint a fúria, hogy mi mekkora szemetek vagyunk, hogy erre nem vagyunk képesek, hogy vigyázzunk a gyerekére, stb stb. A férjem erre lemondja a programját, az anyja felrohan a gyerekért, de annyira nem képes, hogy bejöjjön legalább köszönni, felkapja a gyereket és elrohant. A kislányom meg sír mert nem érti, hova lett az unokatestvére és miért ment el ilyen hirtelen.

Persze megint én vagyok a szemét (amúgy is mindig savaz az egész család, hogy mert én mindig csak a karrieremmel foglalkozom...) Igaz, szeretem a munkámat... és nem igazán hagyományos irodai munkarendben dolgozom...

Mondtam a férjemnek, hogy na nekem itt lett elegem a családjából, mert állandóan csak mi segítünk ennek a lánynak, de még ekkor is megkapjuk a magunkét. Mire a férjem azt válaszolta, hogy nyugodjak le, ne csináljam a fesztivált. És legközelebb megint be fogja vállalni a srácot...


Most ez tényleg ennyire gáz volt, amit csináltunk, hogy ennyire meg kelljen ránk haragudni, és elnézzem, hogy köszönés nélkül beviharzik 2 nap gyerekőrzés után, felkapja a gyereket és beszélni sem hajlandó?????


Eléggé kivagyok mert tényleg nem értem, és megint engem fognak mindenért hibáztatni...


Köszi, ha válaszoltok...



2023. júl. 27. 22:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
80%
A nővel kéne elbeszélgetni úgy igazán.
2023. júl. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy gondolom, hogy az a ti dolgotok, hogy mennyire bíztok meg a lányotokban, de ha elvállaltok egy másik gyereket, akkor a másik szülővel megbeszélés nélkül ilyet nem illik tenni.
2023. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
78%
Igen
2023. júl. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
83%
Én sem vállalnám el többet. Oldja meg, főleg, ha annyira önállótlan a gyerek, hogy 13 evésen meg pesztralni kell.
2023. júl. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
84%
10 évesen már egyedül voltam otthon, gond nélkül. Pár órát iskola után, míg édesanyám hazaért a munkából. Nagyon gáz lehet a nő, ha ezen cirkuszolt. Többet nem vállalnám el, az tuti.
2023. júl. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
36%
Tudod, kinek kellene ilyen papucs férj...te jó ég!
2023. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
81%

Ha úgy vállaltátok, hogy nem hagyjátok magára, akkor jogos a dühe, mert a szemében nem teljesítetted az ígéreted. Az előző 2 nap ilyenkor nem számít.

De felmerült bennem a kérdés, hogy mi az az elfoglaltság, amit gond nélkül le.lehet mondani, de mégis elég fontos ahhoz, hogy ott hagyjátok a gyereket mindketten? Értem, hogy ügyes meg megbízható, de neked mi dolgod van olyankor?

2023. júl. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
77%

Jézusom, 7 évesen már simán otthon hagytak engem egyedül, pedig törődő szüleim vannak...

Nagyon ciki, hogy egy tehetetlen mamlaszt nevelnek a gyerekükből. 13 évesen már kb mindent egyedül intéztem magamnak, nemhogy még bébiszittelni kelljen.

Ha a rokon vagy ki külön szólt volna, hogy a fiúra extrán figyeljetek, mert speciális eset, akkor érthető lenne a kirohanása, de ha ez nem történt meg, és tudta, hogy ti a lányotokat is egyedül hagyjátok ennyi időre (ami egyáltalán nem sok, én 6 órán át is simán elvoltam 7 évesen már egyedül...), akkor egy szava sem lehet.

Többet ne vigyázzatok a nagyra nőtt csecsemőjükre, és ennyi. Ilyen rokonnál nem gond, ha a nagy sértettségében nem áll veletek többet szóba.

2023. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
88%
A férjeddel most próbálj meg ne beszélni erről a témáról, amíg mindketten le nem nyugszotok. Majd ha már leülepedett, és nincs feszültség, akkor megbeszélitek a továbbiakat. Szerintem egy 13 és 9 éves esetében már okés egyedül lenni, főleg ilyen rövid időre, és ha nem késő estéről van szó. Sajnálom mindenesetre, hogy így alakult.
2023. júl. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
76%

Ti ismeritek a saját gyereketeket, tudjátok, hogy egyedül lehet hagyni.


A majdnem 13 éves gyereknél, otthon valószínűleg ez nem szokás, ezért hívta fel az anyját.


Este lelépni a vendég gyerek mellől szerintem gáz. És a férjed lemondta a programját, tehát nem lehetett életbevágó.

Szerintem meg lehet érteni a gyerek anyját.

2023. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!