Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek tényleg mi vagyunk...

Szerintetek tényleg mi vagyunk a hibásak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szülőkkel egy telken élünk de külön háztartásban, mi fizetjük a rezsit plusz adunk is mert "megtehetjük" mégis állandóan piszkálódás megy.

Például ami ma történt, párom hetente jön haza, péntek este 10 kor és vasárnap 18 órakkor indul vissza Sopronba.

Múlt hétvégén és ezen a hosszú hétvégén is egésznap dolgoztak este 9ig de ma a párom ma abbahagyta délben.

Viszont apám panaszba tette ezt anyámnak hogy milyen s.zemét hogy nem dolgozott tovább, de épp ésszel nem mérik fel hogy péntek reggeltől mi csak este láttuk amikor bejött, a gyermekünk is nagyon hisztis volt hogy apa itthon van de mégsem látja és játszik vele, viszont felnőtt ember miért nem érti ezt meg?


2020. máj. 3. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
el kell költözni
2020. máj. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Miért dolgozik hétvégén is? Így nem is vagytok semmit együtt. Apádnak ingyen rabszolga kell?
2020. máj. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Mi olyan piszok fontos munka, ami miatt a párod hétvégén sem tölthet időt a gyerekével? És miért nem lehet nemet mondani neki?
2020. máj. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A két ház közé kerítés, az ajtóra meg zár, szülöket nem engedni be
2020. máj. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

"Apám panaszba tette ezt anyámnak", ő meg azonnal rohant hozzád!

Ti "megtehetitek" a + apanázst a szülőknek a rezsin felül + egész hétvégi kulimunkát erőn felül? Elsősorban neked kellene a szüleidet leállítani, hogy ne nézzenek titeket fejőstehénnek. Csodálom, hogy a párod még nem hagyott ott, előbb-utóbb ez lesz a vége, ha besokall!

2020. máj. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem gondoljátok át az ott lakást. Nehogy elmeneküljön a párod.
2020. máj. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a szüleidet, hogy te mennyire vagy nekik fontos. Mert ezek szerint nem nagyon. Lekakilják az unokái, azt, hogy ti együtt legyetek. És észre sem veszik, hogy ezzel neked ártanak a legtöbbet, mert te vagy két tűz között. Ha szereted a párod, akkor mondjátok német, te pedig mellette állj ki.
2020. máj. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Sajnos nagyon nehéz ez, higgyétek el ki tudnánk fizetni egy albérletet nem azért lakunk itt hiszen amennyit nekik adunk megtehetnénk.

Na de nagyon kezd nálam is betelni a pohár, hiszen most mondja anyám hogy apám azt is panaszba tette hogy nekik nem vágottgyújtóst ,csak nekem. Évek óta ő vágja nekem is és nekik is.

Apám az nem mostan

Ez rosszul esett neki, viszont hozzáteszem hogy ugye egész héten nincs itthon a párom édesapám viszont 1 darab fa nem sok annyit sem hozott nekem soha, pedig gyerek mellett nekem sem könnyű kimenni főleg amikor tél van, és hideg van reggel pedig nincs elől fa. Mégsem tettem soha szóvá. Komolyan tényleg miért ilyenek a szülők?

Sem én sem a párom nem hiszem hogy igy tudnánk bánni a lányommal vagy annak párjával

2020. máj. 4. 10:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb beszélj a pároddal az elköltözés lehetőségéről. Ti a gyerekkel nem mehettek oda, ahol dolgozik? Az lenne a leggyorsabb megoldás kettőtöknek.
2020. máj. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez az egy udvaros lakás sokszor felmerül itt a gyakorin, és mindig arra jutunk hogy csak akkor működik ha mindkét fél eleve nagyon határozottan tud határokat húzni és azokra tekintettel lenni, ha a két háztartás teljesen független. Nyilván lehet segíteni, közösködni, de ha a kiinduló helyzet az hogy az egyik fél élősködni akar a másikon akkor nem érdemes várni a változást, külön kell költözni.


Ha jól értem, párod Sopronban dolgozik, ti meg valahol Sopron mellett laktok a szüleid udvarában. Miért nem költöztök be Sopronba? A párodnak nem kéne egész héten távol lennie, ez a gyereknek is jót tenne mert nem csak hetente látná az apját, neked is, mert most tulajdonképpen egyedülálló anyuka vagy az év nagy részében, a párodnak is mert nem lenne egyedül egész héten, és egy soproni lakásban lehet hogy a munka is kevesebb lenne - nem kéne mondjuk tűzifát vágni, nem lenne annyi udvari meló ami este kilencig eltart. És persze nem utolsó sorban a szüleidtől is egészséges távolságot tudnátok tartani.

2020. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!