Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mekkora összegig adnátok...

Mekkora összegig adnátok kölcsön rokonnak?

Figyelt kérdés
Apránként gyűlik, 20-30 ezer Ft alkalmanként, de 2-3 naponta újra kér, és még nem fizetett vissza semmit.
2023. aug. 29. 09:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/210 anonim ***** válasza:
96%
Amennyit nem sajnálnék, ha nem fizeti vissza. Mert valszeg nem fogja visszaadni.
2023. aug. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/210 anonim ***** válasza:
98%

Hát így, ahogy te írod, többé semmit. Egyértelmű, hogy azt se fogja visszaadni, amit eddig adtál.


Akkor adnék, ha mondjuk építkezés befejezésénél elfogyott az erre szánt pénzük, viszont tudom, hogy jól keresnek, tudnak félre tenni és előbb-utóbb ki tudják termelni a szükséges pénzt, csak ne álljon le az építkezésük. PLáne, ha olyan fázisban vannak, ahol az épület állagának is ártana, ha úgy maradna. Vagy ha baba érkezése vagy más okok miatt kritikusan fontos lenne, hogy mihamarabb elkészüljön, amit terveztek.

2023. aug. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/210 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat szerint soha többet nem adok senkinek sem semmennyi összeget! Rokonnak segítettünk házat venni, majd 1milla ment kölcsönbe, majdnem az összes megtakarítasunk, utana szó szerint hónaporól hónapra éltünk... Annyit sem mondott, hogy kapd be a balbokám... Soha többet! Igaz a mondás, hogy barátnak, rokonnak nem adunk kölcsön pézt, autót, nőt... De kocsit sem adunk el rokonnak soha többet! Masfél év alatt tönkretette, aztán a patika kocsinkra ráfogta, hogy egy szert adtunk el.


Szóval, ha futni akarsz a pénzed után, csak akkor adj kölcsön rokonnak!

2023. aug. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/210 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék, ha eddig sem fizette vissza.
2023. aug. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/210 anonim ***** válasza:
97%

Miért adsz neki pénzt? Amúgy semennyit.

Nekem a rokonom közel egy milliót adott kölcsön, hogy a fogaimat megcsináltathassam. Nem engedte, hogy ügyvédnél lepapírozzuk, mert megbízik bennem, meg hát családban ez milyen. De havi szinten viszem neki a pénzt, felírjuk mennyit adtam, mennyi van még vissza. A lelkiismeretem nem bírná, ha nem fizetném neki vissza!

2023. aug. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/210 anonim ***** válasza:
14%
#3 Nőt hogy tudnál kölcsönadni? Hacsak nem vagy emberkereskedő.
2023. aug. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/210 anonim ***** válasza:
97%
Hát az attól függ mennyire megbízható. De a te esetedben semennyit amig nem fizeti vissza. Volt olyan hogy 1 milla felett adtam kölcsön, megbeszéltük mikor adja vissza és be is tartotta. De ilyeneknek akik folyton csak kéregetnek, hát nem valami bizalomgerjesztő
2023. aug. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/210 A kérdező kommentje:

Azért adok, mert rokon, és mert sajnálom, a férje beteg és ő is kisebb mértékben. Mondta is, hogy ne higyjem azt, ők nem szélhámosok, meg majd megadja, ne aggódjak, csak zavar, hogy állandóan hívogat meg jön pénzért, és nem spórol.


Nekem nem lenne képem folyton pénzt kérni, inkább ennék kevesebbet és nem vennék ezt-azt, és persze igyekeznék legalább apránként visszafizetni a kölcsönt.

2023. aug. 29. 10:17
 9/210 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem fogja megadni, és csak pumpol majd téged, míg teheti! A helyedben egy fillért nem adnék, nem kell sajnálni.
2023. aug. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/210 anonim ***** válasza:
95%
Semennyit, nálam elvi kérdés.
2023. aug. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!