Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más is van úgy, hogy gyakorlat...

Más is van úgy, hogy gyakorlatban vannak rokonai, de nem tartják a kapcsolatot, szóval olyan, mintha egy rokona sem lenne?

Figyelt kérdés
Nincs családi találkozó, összejövetel, felköszöntés, még egymás telefonszáma sincs meg.

2023. szept. 2. 21:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A testvéremmel tartom a kapcsolatot egyedül. A szüleink már nem élnek. Van több unokatesó, nagybácsi a világ másik végén, velük nagyon ritka. Nincs senki senkivel összeveszve, egyszerűen inkább olyan érdektelen a dolog.
2023. szept. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 L.. István ***** válasza:
100%
Három unokatesóm lakik 5 percen belül, egyikkel se beszéltem vagy 10 éve, csak köszönünk. Semmi bajunk egymással, csak valahogy nincs kapcsolat. Van ez így.
2023. szept. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%
Unokatestvérem pl. Évente húsvétkor és karácsonykor eljönnek, de tényleg ennyi a maximum, esetleg 1-2 telefon évente még ezen kívül.
2023. szept. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Külön köszönöm a kifejtős válaszokat!

A környezetemben én vagyok az egyetlen, aki így van ezzel, azért tettem fel a kérdést. Az összes barátom, ismerősöm, kollégám, volt szaktársam stb tele van közeli-távoli rokonokkal. Napi, heti szinten találkoznak, de a távoliak is eljönnek segíteni, pl. lakásfelújítás esetén.


Ezzel szemben nekem van egy halom élö rokonom és mégis 0 a kapcsolat. Van, akiket személyesen nem is ismerek. Vannak, akik gyerekkoromban előfordult, hogy eljöttek és szia-szia... Szerintem ez az egész egy nagyon fura dolog.

2023. szept. 3. 09:03
 15/20 anonim válasza:
100%

Igen az én családom is ilyen. Sok rokon van egyébként, van akinek a teljes nevét sem tudom. 20 éve egyikkel sem beszéltem.

Még a testvéremmel sem.

Édesapám beszélt anyámmal valami miatt, még csak meg sem kérdezte, mi van velem.

Régen is éreztem már, mostanra bizonyossá vált, engem sose szeretett, nem kívánatos voltam.

Ami furcsa, mert sok barátom volt, akik szerettek engem. Annyira nem lehettem rossz ember és nem is tartom magam annak.

Egy világ omlott össze bennem és fogalmam sincs fogok-e valaha valakitől egy ölelést kapni még egyszer az életben.

2023. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, nálunk pont ez van. De őszintén szólva nekem sosem hiányoztak.
2023. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen. Nekem férjemen és a felnőtt lányomon kívül aki létezik, az az anyám és a húgom.

Unokatesók pedig itt laknak 20-60 kilométeren belül, nagynénik, nagybácsik is, de semmi kapcsolatom nincs velük.

Férjem sem tart semmi kapcsolatot a saját retyerutyájával (neki van a két nagy gyereke, a közös gyerekünk, én, és slussz). Közben négyen testvérek, de sehol a semmi ott sem, testvérei amúgy egymás között összejárkálnak, de lehúzósak, kibeszélősek, férjem ebben nem kívánt részt venni soha, szerencsére 200 kilométerre került tőlük.

Nekünk nagyon jó így.

2023. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat. Nekem sem ezek a konkrét emberek hiányoznak, nagy részüket nem is ismerem. Inkább az hiányzott, hogy valaki elmagyarázza, hogy ez nem normális dolog és nem én vagyok a hülye, hogy nem értem ezt a furcsa, zavart helyzetet, hogy van 7 unokatestvérem meg 5 élő nagybátyám/nagynénim, ki tudja hány másodunokahúgom/öcsém, vagy másodunokatestvérem és senkit nem ismerek, még a telszámokat sem tudom.

Aki a rokon elviselhetetlensége miatt nem tartja a kapcsolatot vele, azt teljesen megértem, én a testvéremmel nem beszéltem már majdnem két évtizede, mivel ő csak bántani volt képes. Ezt meg tudom érteni.


Viszont a rokonaim nagy része még csak nem is negatív számomra, mert vadidegenek, nem is ismerem őket. Ez annyira durva, furcsa volt számomra felnőve, hogy "hivatalosan" nem voltam árva, miközben gyakorlatban pedig igen és az élethelyzetek rákényszerítettek arra, hogy ha bárki kérdezte, mégis azt mondtam, hogy van unokatestvérem, testvérem stb., pedig a valóságban nem volt. Tiszta meghasonlott tudatállapot.

2023. szept. 3. 14:59
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van 3 féltesvérem még sem tartjuk egymásal kapcsolatot.

Van nagynéném akivel felnöve nem tartjuk a kapcsolatot max anyu mesél róla .

Stb

2023. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tartom a kapcsolatot a rokonsággal. Annak nem látom értelmét, hogy szülinapon felköszöntjük egymást és ennyi az érdeklődés.
2023. szept. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!