Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » HOgyan jussak túl, a gyakorlat...

HOgyan jussak túl, a gyakorlatban mit tegyek, ha szeretném őt és a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Párommal közel 4 éve ismerkedtünk meg. Elég viharos a kapcsolatunk, és idén közel fél évig külön voltunk, ami alatt volt 2 futó és egy hosszabb (4 hónapos) kapcsolata. Mi 3 hete vagyunk újból együtt.

Ő azt hiszi, nekem is volt valakim, nem világosítottam fel, hogy nem. Csak majdnem.

Nehéz túltenni magam ezeken. Ha olyasmiről mesél (itt járt-ott járt), amit egyértelműen nem velem élt meg, az fáj és bánt.

Van egy közösségi oldal (a párom ott van), ahová föl kellene mennem, többen invitálnak, mert nekem külön el kell küldeni a programokat, de nem akarok ott szembesülni az ex(ek)kel. Ettől rettegek, de közben mint egy bűvölet, vonz is, hogy lássak valamit.

Aki átélt már hasonlót, hogy jutott túl rajta? Néha azt gondolom, talán csak türelmesnek kell lennem, idő kérdése.

Ebben a percben elég szarul vagyok, ezért is írok ide. Jólesne valami értelmeset olvasni.

Éjjel azt álmodtam, találkoztam egy exével, aki mindenáron velünk akart lenni egy társaságban.

Olyan nehéz, hogy az egészet ne megcsalásként, árulásként fogjam fel!

Néha ránézek, és olyan fura, hogy itt van ugyan, több éve, de közben megtörtént az, amitől a szívem mélyén sokszor rettegtem, és olyan felfoghatatlan, megemészthetetlen, hogy mással is volt közben.


Hogyan léphetnék tovább?

(Remélem, a sok újramelegített káposztás hasonlat, meg ide nem illő komment között lesz olyan is, aki érti, miről bezélek.)


2011. nov. 5. 13:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
30/N
2011. nov. 5. 13:18
 2/11 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen elég gyerekes a felfogásod. Fél évig voltatok külön, ki mondta hogy ne legyen mással? Abban a fél évben szabad és független ember volt. Nem értem a problémádat.
2011. nov. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát most írhatnám,hogy jajj hisz külön voltatok félévig,ne foglalkozz azzal,hogy hány nővel feküdt le,hány nővel csókolózott és még ki tudja hol volt és mit csinált velük.De nem írom ezt.Én biztos nem tudnám ezt feldolgozni,ha igazán szerelmes lennék.Szóval bocsi én nm tudnám ezen magam túltenni,én is egész álló nap azon agyalnék amint te...


Olyan volt,hogy pl volt egy exem,akivel jó volt mindent,mégis megszakadt köztünk a kapcsolat.Amikor szakított mindkettőnk 2 évvel később a párjával,akkor újra összejöttnk.Lefeküdtünk egymással,én egy percig sem gondoltam arra,hogy vajon neki milyen lehetett más nővel,mert én többre tartottam magam náluk.De ez nem is volt a részemről szerelem,szóval ...

2011. nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellesz igazán ennek a pasinak, mert a fél év alatt is próbálkozott másokkal, csak egyik sem volt jobb mint te így kénytelen volt visszamenni hozzád.
2011. nov. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én megértelek. Nyílván nem számít megcsalásak, hiszen külön voltatok, de mégiscsak annak érzed. Hiszen előtte is veled volt, és utána is.

Ne menj fel a közösségi oldalra. Ne is került semmilyen kapcsolatba az exekkel. Csak bántana a gondolat, hohy "hmmm, ezt is csókolta, azt is ölelte, ez szebb, ő csinosabb..." Túl kell lépned ezen. Ehhez pedig az kell, hogy hosszabb idő elteljen anélkül, hogy szembesülj a lányokkal.

Később, ha már nem lesz ennyire friss a dolog, és már "régmúlt"-nak számít, akkor már nem fog így marni a dolog. Szóval várj addig, amíg érzed, hogy már annyira egymáshoz tartoztok, hogy már ő is elfeletette azt a kis szünetet.


30N


ui.: Valaki írta, hogy gyerekes a felfogása a kérdezőnek. Nos az érzések ellen nem lehet mit tenni, és az érzések nem korhoz kötöttek. A 60 éves ugyanazt a féltékenységet érzi, mint a 20 éves.

2011. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 14:19-est. Amúgy meg szerintem csak eljátsszák némelyek, hogy őket ez nem érintené sehogyan sem, de akkor ne is szóljanak hozzá.
2011. nov. 5. 14:32
 7/11 anonim ***** válasza:

14:19 vagyok


Nyílván, a kívülállók képesek objektíven, csak az eszükre hallgatva tanácsot adni. Ha így tennék, én is azt mondanám, hogy nem voltatok együtt, nem megcsalás, mit foglalkozol vele...

De tudom, hogy te ezt másképp éled meg, hiszen te benne vagy ebben az egészben. Tudom, hogy engem is marna.

Aki ezt nem képes megérteni, az inkább ne válaszoljon.

2011. nov. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy regisztráltam arra az oldalra, de töröltem is magam. Megkönnyebbültem. A bizalom a legnehezebb dolog. De hát valamiért csak együtt vagyunk.
2011. nov. 5. 16:08
 9/11 A kérdező kommentje:

Voltaképpen azért élem meg megcsalásnak, mert nem az első szakításunk volt, de eddig még nem jött közbe más. Azt gondolom, most sem hihette a szíve mélyén, hogy tényleg végleg vége. De lehet, hogy igen. Ha együtt szeretnék maradni vele, akkor pedig muszáj ezen túllépni valahogy.


Azzal próbálok segíteni magamon, hogy nem 4 éves kapcsolatnak tekintem, hanem azt lezártnak, és a mostanit egy újnak: lassan 1 hónaposak leszünk. Így talán kevésbé fáj. Talán.

2011. nov. 6. 09:46
 10/11 anonim ***** válasza:

LOL. Itt a lényeg:



"Szerintem nem kellesz igazán ennek a pasinak, mert a fél év alatt is próbálkozott másokkal, csak egyik sem volt jobb mint te így kénytelen volt visszamenni hozzád."


Ez a lényeg, a többi mellébeszélés. Nem bízol benne, nem működött a kapcsolat, volt szünet, próbálkozott más nőkkel...persze most neked ez fáj, de még jobban fog fájni, ha lesz még egy szünet amikor még egyszer "nőszerző" körútra megy.

2011. nov. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!