Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem akarok kereszt szulo...

Nem akarok kereszt szulo leni, mi ertelme? Ti hogy kezeltetek ha keretlenul megis fellkertek?

Figyelt kérdés

Nem akarom megbantani oket,a parom huganak szuletett kisbabaja es ok kertek fel minket de sztem nagyon gaz, sztem mar semmi ertelme ennek a hagyomanynak, ok sem vallasosak es mi sem, regen tom ennek az volt az ertelme h h meghalnanak a szulok akk a keresztszulok gondoskodnak a gyerekrol stb, meg ugye a vallasi eletben ez fontos volt, de itt senki sem vallasos.

A fo gond h en errol az egeszrol azt gondolom h arra jo h egy plusz part kotelezzenek arra h ajandekokat adjon minden unnepre, meg maszkaljon haza hozajuk szulinapokra stb.. ennek pedig topp akadalya is van

Egyik h mi kb 10 eve egyaltalan soha sem nem adunk ajandekot egymasnak csak elmenyt pl szulinapunk parommal par het kulonbseg van es egyutt elmegyunk egy utazasra ketten, ilyenek. Csaladbol is csak a szulok aki kuldunk viragot pl szulinapra mert nagyon ritkan jarunk hozajuk, a tagabb rokoni kort meg plane nem fogjuk ajandekozni ok sem szoktak nekunk adni semmit. Mi mas fellfogasban is elunk ilyen teren szerintunk egy halom ertektelen sz.ral elhalmozni egy gyereket felesleges es nem is fogjuk de ismerjuk a tesojat es az ez csinalja a tobbi gyerekeivel iss meg az a masik h milyen asz h odamenni egy karacsonyra es ott van 3 gyerek es csak egynek viszunk valamit de nem akarok mindenkinek vasarolgatni nem vagyunk olyan kozeli viszonba na mindegy.

(Az is a gond h mi a szemukben gazdagok vagyunk mer joleti orszagban elunk es alandoan minden magyar rokon le akar huznj es ez is egy jo modja sztem)

A masik h nem is elunk mar az o orszagukban nagyon regen es igy is allandoan minden unnepre hivogatnak minket haza ami kedves de nem ertik h nekunk itt van mar az eletunk es nem vagyunk vissa a magyarorszagra, irni se tudok mar normalisan ezen a nyelven nehogy visza menni allandoan.

Harmadik h ide se akarjuk h kijarjanak v a gyerek majd mert mi nem veletlen nem valalltunk gyereket nem a mi eletunkhoz valo szal az egesz sztem nagyon gazos.

De tudjatok mi amugy joban vagyunk mindketonk csaladjaval, telefonon meg kameran szoktunk beszlegetni csak tom h ok maskep elnek nagyon e s szeretnek tavolsagot tartani mer nem jo tul joba lenni veluk mert allandoan szivessegeket meg penzt kernek meg egymastol is ot ahol elnek es mi ebbol szeretnenk ki maradni akinek meg gyereke szuletik az plane, kereget mer jaj a gyerek igy meg ugy de lehet csunya leszek a szemetekben de engem ez nem erdekel.

Azert magyar forumon erdekel mert nem tudom milyen jelentese van ennek magyarorszagon meg a magyarok mennyire tartjak ezt amugy fontosnak itt eleg fontos ha valaki belemegy az csaladtag veluk stb. hogy lehetne kikerulni ezt a hagyomanyt? En nem akarok senki gyerekevel foglalkozni, a parom bele megy ha en is neki mindegy mer monta vagy mondta? szerinte ez csak egy cim es kuldunk csokit a gyereknek unnepekre v valami es kesz de innen a posta is nagyon draga es penzt se akarok kuldeni szal ertitek h nekem ez nyug, nem szeretem ezeket

Illedelmezen hogy keruljem ki ami ne sem bant meg senkit meg nekunk se kel eljatcani h akarjuk

Hoszan irtam inkapp h ertsetek meg a szituacio amiben vagyunk, kkszi a valaszokat



#távolság #felesleg #Kereszt szulo
2023. szept. 26. 01:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

Elszakadtatok az országtól, famíliátoktól, családotoktól.


Nem tudtok eleget tenni, megfelelni a keresztszülői feladatoknak, elvárásoknak, a rendszeres kapcsolattartásnak, ezért felelőtlenségnek tartanátok, ha vállalnátok ezt a szép kötelezettséget.


A szeretet marad, de kéritek, hogy mást kérjenek fel erre a szép feladatra.

2023. szept. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

Borzasztóan írsz magyarul...

3 gyerek van - 1nek visztek ajándékot full bunkóság v mindenkinek v. Senkinek.


Ha nem akarjátok ugyanezt megkell mondani


Na a másik része. Elég szomorú h te ilyet gondolsz a magyarokról.. az én családomban ha keresztszülő is vki nem az ajándékról szól semmi. Egy sima barát is visz ajándékot ha akar.


Nagyon elvagy tévedve mellesleg

2023. szept. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
35%

Nekem a ti hozzáállásotok furcsa.


Én akkor is viszek gyerekes ismerősöknek ajándékot, ha három-négy havonta megyek teázni barátokhoz, amikor viszek virágot/bort a házigazdának, akkor valami nasit berakok a gyerekeknek. Ami tudom picit már itthon is túlzás, de el sem tudom képzelni, hogy karácsonyra meg szülinapra úgy menjek oda kisgyerekes családhoz, hogy nem viszek ajándékot a gyerekeknek, még akkor sem, ha nem szoktatok ajándékozni.


Normál esetben azt mondanám, hogy ha akarjátok vállaljátok be, mert ennyivel meg lehet úszni és mondjuk egy állatkerti belépő a családnak nem egy nagy összeg (~16.000 forint), főleg ha Nyugat-Európában éltek. Vagy nem lesz az pár éven belül, lehet kiköltözés után nagy összeg.


Én azt gondolom, hogy az ember a tesóját általában nem azért szokta keresztszülőnek felkérni, mert le akarja húzni, hanem mert szeretne közelebbi kapcsolatot vele. De a kérdésed végén írod, hogy te ezt nem szeretnéd és tartanád a távolságot, így szerintem is utasítsátok vissza valahogy úgy, ahogy az egyes írja. Ha nem is mutatják akkor is meg fognak bántódni, ezt nem ússzátok meg, de mivel távolságot akartok tartani, szerintem ezzel nem jártok rosszul.

2023. szept. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló tökéletesen írta le a közlés módját. A gyereknek sem lesz jó később ebben a formában, így ő is jobban jár.
2023. szept. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Átolvastam párszor, de sehol nem látom, hogy mit gondol a magyarokról, ami olyan szomorú lenne. Sehol semmit nem ír.

Semmi gond nincs a kérdezővel.

Ő így él, így élnek a párjával.

Kérdező, teljesen korrekt érveid vannak, ha a párod is így látja, nyugodtan, így, ahogy van, mondjátok el. Nem kell félni a nem kimondásától, mert olyankor mindig kiderül, hogy milyen ember a másik. Ha jön a zsarolás, az érzelmi manipuláció, akkor az eleve nem szeretetteljes kapcsolat volt.

2023. szept. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%

A magyarok annyira tartják fontosnak, hogy facebookon tudjanak a keresztelőről posztolni, tiktokon lájvban közvetíteni, és villogni a külföldi keriancival meg apcival. Az átlag ez. A képmutatás, a társadalmi elvárás. Mer' a szomszéd Gizike mit fog szólni, ha nincs megkeresztelve a gyerek. Az bűn, hát a pokolra jut.

A másoknak megfelelés nagyon sok esetben a keresztelő. Hogy a rossz emberek felmentsék magukat.

2023. szept. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%
Még olvasni is fárasztó ahogy írsz. Hogy lehet valaki ennyire analfabéta?
2023. szept. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
55%

Közöld normàlisan. Nem èrzed magad megfelelő embernek erre a feladatra, tàvol vagy , nem tudsz foglalkozni ezzel.

A helyesíràsodra csak annyi, hogy ahoz kèpest, hogy elfelejtesz magyarul, a magyar szlengek elèg jól mennek.

2023. szept. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerek van de 1nek viszel ajándékot. Van egy ilyen rokonom. Nő napon 1 szál virágot visz a nagynénjének és 2 lányának. Nekem és anyámnak is egyet. Majd elosztjuk igazságosan 😂

Ez nagyon bunkóság. Ha nem akarsz rájuk költeni akkor ne vigyél inkább semmit..


Amúgy mondd meg hogy nem érzed magad alkalmasnak keresztszülőnek. Messze is laksz, nem leszel része a gyerek életének. Nem fognak tidni rád számítani. Keressenek olyat, aki legalább Magyarországon lakik...

2023. szept. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az első tanácsát fogadd meg. Egyszerűen nem egy országban laktok, így nincs értelme a keresztszülőségnek sem. Nem tudtok semmi eseményre hazammeni mert dolgoznotok kell, a keresztszülőseg amúgy sem abbol áll hogy csak ünnepeken találkoztok. Szerintem ez a távolság miatt nem megvalósítható, ez nagyon jó kifogás is lenne a mellett hogy nem akarod.

Párod elvállalja? Mert akkor ugyanúgy pénzbe kerül, pláne higy szeretnek kocsonkérni, így majd tudnak a gyerekre hivatkozni. Az a különbség hogy neked nem kell hazautaznod. Jó lenne ha együtt utasítanátok vissza.

Nem felejtettél el írni csak lusta vagy ékezetek rakni. De ennek amúgy mi köze a keresztszuloseghez? Beszélni tudni még 🙂?

2023. szept. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!