Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Joggal vagyok szomorú, ha...

Joggal vagyok szomorú, ha másodlagos szülőnek lettem nevezve?

Figyelt kérdés
Eléggé elszomorodtam a sógornőm miatt,mert ugye felkért keresztapjának a.kisfia mellé,a huga, a feleségem,meg keresztanya lett ugye,de a templomban meg beszólt,mivel mentem.Én is előre ahogy a pap a keresztszülőket kérte,erre ő fogta magát és szolt,hogy menjek hátra,pedig az anyósom is rászólt hogy minek zavar hátra a mikor én is keresztszülő vagyok,ez nekem olyan rosszul esett,ráadásul a pap kiemelte hogy még 3 keresztszülője is van neki,pedig még ketten voltunk hátrébb keresztszülők,szóval igazából 5 keresztszülők.van neki,persze tudom csak azért lettem keresztszülő mivel.a húga férje vagyok,de ilyet akkor sem illik mondani és rosszul.esik,rendes szülőként,meg keresztszülők sincs olyan hogy első,illetve másodlagos,ha már.felkért.akkor egyforma keresztszülők kellene tekintenie mindkét félt,legalább is szerintem vagy rosszul gondolom?még.amiatt is rosszul esett amit mondott mert sokan elhagytak :apám,keresztanyján,keresztapján,szóval azt éreztem,hogy tartozok valahová egyáltalán?

2019. ápr. 11. 05:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Ismerős... Az én sógornőm is egy bunkó, szóval átérzem a helyzeted!

NE is törődj vele. Én el sem vállaltam volna a helyedben.

2019. ápr. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Igen.
2019. ápr. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Jogos. Beszéljétek erről, mert ha ennek hatására pl nem viszel ajándékot a gyereknek valamijére, akkor egyből meg lesz sértődve, hogy milyen szar keresztszülő vagy. Mert ezek szerint te csak egy utánfutó vagy...
2019. ápr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
A sógornőm amikor a kislánya megszületett, felkérte a férjemet, hogy legyen keresztapa. Amikor a férjem elvállalta, hozzám fordult, hogy "bocsi,de nem te leszel a keresztanyja, így jártál" Gondoltam, ezt normálisan is lehetett volna közölni, főleg, hogy igazából sosem voltunk rossz viszonyban. Így hát mondtam neki, hogy semmi gond, amúgy sem vállaltam volna. A kislánynak a férjem a keresztanyja, én a keresztelőn hátul ültem, nem igazán kellett részt vennem. Ennek 5 éve. A kislány aranyos, de nekem ő ugyanolyan gyerek mint a családban bárki gyereke, Én nem emlékeztetem a férjemet, hogy mikor van név vagy szülinapja, nem tőrön magam, hogy ruhákat vegyek neki, még most is kivonom magam. Férjem évi 2x ad nekik 30 ezer forintot. Egyszer név-szülinapra, majd karácsonyra. Ha megyünk látogatóba viszünk neki csokit, és ennyi. Sógornőm egyszer meg is jegyezte, hogy néha vehetnénk neki ruhákat is. Bátyja (férjem) mondta neki, hogy ő ehhez nem ért, és azért ad pénzt, hogy ne vegyen ökörségeket. Az anyja csak tudja mi kell neki. Amikor engem kérdezett, hogy miért nem nézek pár ruhát, akkor közöltem vele, hogy nem vagyok a keresztanyja,így ha neki bevásárolok játékokkal ruhákkal, akkor a másik 5 kisgyereknek is be kéne vásárolnunk akik szintén családtagok. Nem igazán érdekel a dolog, a keresztapja évi kétszeri pénzeléssel megoldja. A kislányt egyébként szeretem, aranyos, de a többi kisgyereket is szeretem.
2019. ápr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
bocsánat elírtam. A férjem a keresztapja, nem a keresztanyja..( amúgy a keresztanyuka a sógornőm barátnője akit olyan 4 éve ismer csak)
2019. ápr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon durva,egyébként érdekes,hogy ha jól tudom mivel a férjedet megkérte keresztapjának neked automatikusan keresztanya státuszba kellett volna kerülnöd mivel a felesége vagy,de ezek szerint nem így történt,hanem egy pár éve megismert nő lett helyetted,gondolom elég rosszul esett a férjedtől,meg ahogy közölte,a sógornődnek meg téged illett volna felkérni keresztanyjának!!!
2019. ápr. 11. 10:47
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Látod, ha fel mered vállalni hogy valamivel megbántottak és rosszul esik, máris férfiatlannak bélyegeznek. Ez annak a születéstől megkezdett kondicionálásnak az eredménye, hogy egy férfi nem sír, nem mutat érzelmeket, nem panaszkodik. Aztán csak gyűlik-gyűlik, hogy egy szép agyvérzésben végződjön.

Én nem vállalnám ezek után és persze meg is mondanám az illetőnek, hogy miért. A tufa prosztót úgy kell lenullázni, hogy az arcába mondod a dolgot mindenki előtt.

2019. ápr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kicsit gyorsan olvastam,de már világos elég megalázó lehetett,hogy megkérte a sógornőd keresztszülőnek a férjedet,aztán hozzádforfult,hogy bocs de mást akarok keresztanyjának helyetted,így érthető ha nem veszel neki semmit,igazad van,nem.is téged kért fel de elvárná,hogy ruházd a kölykét,elég undorító dolog,vegyen neki az akit keresztanyjának kért föl!!!!
2019. ápr. 11. 11:06
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem erre nincs törvény. Attól, hogy valakit felkérnek keresztszülőnek, nem azt jelenti, hogy automatikusan a felkért párja is abba a státuszba kerül. A mi családunkban az a szokás,hogy mind 2 családból választunk. Egyik család adja a keresztapát, másik a keresztanyát.
2019. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát igen meg lehetne neki mondani,hogy ezután lemondok a keresztszülőségről,hisz nem szívből jött a felkérés,hanem úgymond muszályból,igen nem kötelező.felkérni az egyik keresztszülők a párját,hogy legyen ő a másik keresztelő,de általában ez a szokás,persze más is lehet választani,akárki akárkit választhat,akár olyat is aki hírből sem ismeri a keresztapját,anyát
2019. ápr. 11. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!