Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mindig az egyik unokatestvérem...

Mindig az egyik unokatestvéremnek van igaza, mit tanácsoltok, hogyan változtassak ezen, illetve lehet-e?

Figyelt kérdés

Ma beszélgettünk egy témáról (aminek az megértéséhez háttérismeret szükséges (videójátékról volt szó egyébként), szóval nem megyek bele részletesebben) az unokatestvéreimmel (2-en vannak, testvérek, a következő sorokban a nagyobbikra X-ként a kisebbikről Z-ként fogok nyilatkozni), a beszélgetésből kisebb vita lett (kultúrált), aminek az lett a vége, hogy X tudatosította bennem és Z-ben, hogy okosabb nálunk, és mindig neki van igaza, és a vita végére érve sajnos elkellet ismernem, hogy tényleg neki volt igaza, amivel nem is lett volna gond, de a vita részben arra volt kihegyezve, hogy tudatosítsa bennünk a következőt:

- mindig neki van igaza

- okosabb nálunk

- + látni akarta, hogy mi ezt felfogtuk (amúgy a válasz igen), elfogadtuk, és hogy 100%-osan értjük, illetve tényként kezeljük.


Ennek hatására a mai nap után megváltozott a világnézetem, és az a baj, hogy ezentúl minden nap úgy fogok felkelni, hogy tudom, hogy neki van igaza, és okosabb nálam, és ami a legrosszabb, hogy a "bajt" úgy értem, hogy nem baj, mert nem zavar (ugyanis sikerült elérnie azt is, hogy ezt ne érezzem negatívumként, csak tényként), csak onnan tudom, hogy rossz nekem, hogy a normák alapján tudom, hogy ez nem okés.


Próbáltam volna neki visszavágni valamivel amiben nekem lenne igazam, de polihisztornak számít, és ugye mindig neki van igaza, szóval nincs olyan vita amit megnyerhetnék ellene, illetve am. is neki van mindig igaza, szóval ha nem lenne polihisztor, akkor se lenne értelme az erőlködésemnek.


Összefoglalva: az zavar, hogy nem zavar, de tudom, hogy zavarnia kéne a ténynek miszerint X-nek mindig igaza van, és okosabb nálam.


A kérdésem pedig hozzátok a következő:

Hogy tudnék neki visszavágni neki, illetve lehetséges ez-e egyáltalán, vagy ti mit tennétek a helyemben? Létezhet olyan téma amiben nem jeleskedne, és nem lenne igaza?


Megjegyzés: a durva sértő szavakat légy szíves mellőzétek, mert még is csak az unokatestvéremről van szó.



2023. okt. 15. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A világon nics olyan ember, akinek mindig igaza lenne, és az is kevéssé valószínű, hogy mindenben okosabb nálad. Hisz az okosságnak is sok válfaja van.
2023. okt. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem zavarna, nem írtad volna ki a kérdést. Akit valami nem zavar, az nem akar emiatt visszavágni.

Lehet, hogy van pár éved a hivatalos felnőttséghez (annyira azért már nem sok), úgyhogy célozd meg azt. Vedd könnyedén tudomásul, hogy valamit ő jobban tudott, és ne írd le magadat azzal, hogy ezt általánosítod, és eldöntöd, hogy mindent jobban tud. Teljesen biztos, hogy van, amiben te vagy a jobb, de ne versengj, az élet az együttműködésről, és nem a felülkerekedésről szól. Ha viszont az unokatesód vagy bárki téged el akar nyomni, akkor kérd ki magadnak, és tarts távolságot. Lehúzó kapcsolatokra nincs szükséged.

2023. okt. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Nincs igaza, csak addig, amig masok elismerik neki. Ne ismerd el, hogy igaza van!
2023. okt. 15. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem tud úgy meggyőzni az igazáról, hogy ne érezd magad rosszul, akkor felsőbbrendűnek érzi magát, beképzelt. Lehet, hogy okosabb nálad (nem valószínű, lehet, hogy csak ügyesebben kommunikál, vitatkozik), de emberség dolgában biztos elmarad tőled. Egyébként az, hogy egy videojatekhoz jobban ért, nem mutatja, hogy okosabb. Én a helyedben hanyagolnám a videojátékot, csak időveszteség, helyette elmélyülnék valami értelmes hobbyban, aminek a szakértőjévé válnék. Abban mindig te éreznéd fölényben magad. Másrészt, ha ilyen lekezelő, a helyedben lazítanék a kapcsolaton, inkább az igazi barátaimra koncentrálnék, akik nem okozzák azt, hogy egy vita után rosszul érezzem magam, inkább együtt lehet velük röhögni egyet a végén.
2023. okt. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ellenszenves barom embertípus.

Nekem anyós ilyen. Mindig mindent jobban tud mindenkinél.

Az unokatesód felnőtt korára egy igazi, kibírhatatlan, antipatikus barom lesz, akit mindenki utál.

2023. okt. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Meg még nagyobb is és erősebb? Már csak ez maradt ki. Valóban fejleszd fel magad valamilyen értelmes témában, amellett, hogy hasznodra lesz, hab a tortán mikor ebből vizsgáztatjátok majd egymást.
2023. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy okos ember eleve nem kérkedik a tudásával és semmiképpen sem törekszik arra, hogy megalázza, maga alá gyűrje az általa butábbnak vélt embereket. Ebből következik, hogy az unokatestvéred lehet, hogy ügyesebb valamilyen játékban, többet tud egyes témákról, de hogy nem a legélesebb kés a fiókban, az biztos. Mindenkinél van ügyesebb, okosabb egy-egy témában, de ez senkit nem jogosít fel arra, hogy ilyenek miatt értékesebbnek képzelje magát.


Ha azt megérted, de nem dörögölöd az unokatestvéred orra alá a jellembeli hibáját, akkor máris elmondhatod magadról, hogy okosabb, bölcsebb, intelligensebb vagy Nála. :)

2023. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10%
Hagyd rá.
2023. okt. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!