Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy tanítsam meg az unokatest...

Hogy tanítsam meg az unokatestvéremet tanulni, ha meg sem fogadja, amiket mondok? Nem látják, hogy benne van a hiba?

Figyelt kérdés

Ugyanannak az egyetemnek, ugyanazon szakán vagyunk. Én negyedéves vagyok, ő másod. Az első év sem ment neki könnyen, vannak is elmaradásai. Ezért kérte a nagynénim, hogy segítsek már neki, mert úgy érzi, hogy "nem tud tanulni". Aztán kiderült, hogy nem is az, hogy nem tud, hanem teljesen rossz a tanulási technikája.

Mindent elolvasna, az utolsó ajánlott irodalmat is, de a mennyiségtől stresszel és a végén ott van, hogy semmit nem tud, el sem kezd tanulni, mert hogy "rengeteg az anyag". Igen, tényleg van, amiből még a jegyzet is sok, de a legtöbb tárgy még úgy is teljesíthető, ha csak vizsgaidőszakban teszi oda magát az ember.

Viszont bármit mondok neki, nem fogadja meg. Ha elküldöm neki a beugró kérdéssort, kidolgozva, mondja, hogy ő azt nem meri megtanulni, mert mi lesz, ha nem csak abból kérdeznek. Mondom, hogy abból fognak, évek óta csak azt kérdezik. Á, nem, ő inkább megtanulja a könyvet. Két bukás után csak belátta, hogy egyszerűbb azt megtanulni, mert tényleg abból a kérdésblokkból van minden. Vagy volt tárgya, amit teljesíthetett úgy, hogy az utolsó szorgalmi héten elküldött egy beadandót, vagy pedig mehetett most vizsgaidőszakban szóbelire belőle. Mondtam, hogy a beadandót írja meg, mert sokkal egyszerűbb írni egy általa választott témáról, mint megtanulni 30 tételt és vizsgázni menni. Nem, ő nem tudja, hogyan kell forrásokat jelölni, sosem írt még ilyen hosszú beadandót és inkább megtanulja az egész anyagot. Most meg ki van borulva, hogy arra a vizsgára valószínűleg el sem fog tudni menni, mert még egyetlen vizsgája sem sikerült idén.

Vagy megkérdezi tőlem, hogy én X tárgyra mennyit tanultam, mondom, hogy 5 napot, ismétléssel együtt. Jó, akkor ő is annyit hagy rá. Igen, csak én 5 nap alatt a 130 oldalas jegyzetet tanultam meg, nem az 500 oldalas, apróbetűvel megírt, emészthetetlen könyvet...


Szívesen segítenék neki, mert első félévben még én sem nagyon tudtam, mit hogyan tanuljak, merre vagyok éppen arccal. De bármit mondok neki, hiába ő kérdezi, nem fogadja meg. Az anyja meg nekem panaszkodik telefonon, hogy miért nem segítek. Most erre mondjam, hogy hülye a fia?!


2023. jan. 7. 10:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Ha az anyja téged ezzel vegzál telefonon, akkor mondd el szépen ezt neki, amit ide leírtál. Nem kell mondani, hogy hülye a fia, csak annyit, hogy te nem tudod helyette megcsinálni, ha nem hajlandó a tanácsokat megfogadni, akkor többet tenni nem tudsz érte.
2023. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
54%
Természetes kiválasztódás, nem kell egyetem mindenkinek, pont ezért van annyi kutyaütő "szakember".
2023. jan. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%
Annyit foglalkoznék az üggyel, hogy ami van anyagom azt átküldeném neki, aztán kezd vele, amit akar. Nem érdemes az idődet pazarolni rá. Az anyjának meg megmondanám, hogy szoktam neki segíteni, de helyette nem tudom megtanulni. Nem kell túlragozni és magyarázkodni. Minél hosszabban magyarázod, annál inkább úgy tűnik, mintha védekezned kellene.
2023. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Akarod így csinálni, vagy nem?! Ha nem, akkor agyő, sok sikert!
2023. jan. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%
2-es voltam, kíváncsi vagyok, mi a fokhagyma szagú, kofás aynátokért pontoztatok le? Nem kell egyetem mindenkinek, ha a diák ilyen nyüzüge, keressen valami egyebet ami érdekli és azt tanulja ki. Ez a baj ezzel a társadalommal, hogy inkább boldogtalanul ültök a munkában egy frusztrált szardarabként tengetitek az életetek, mert nem léptetek ki soha a komfortzónából, követitek a társadalmi mintát, mert az a többségnek megfelel és elfogadott.
2023. jan. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%

Pontosan utolsó. Csak a valóságot látó emberek ismét adnak egy okot a közfelháborodásra. Az önálló autonóm ember, aki nem köbeti a birkasort, egy roppant kellemetlen személyiség azoknak, akik a társadalmi mintákat, elvárásokat követik és azoknak akarnak megfelelni.

Nem kell egyetem annak, aki nem alkalmas rá, csak azért mert másnak is van. Lehet egy zenei karrier vagy fodrászat boldogabbá tenné. Mindenkit hagyni kellene, hogy a saját kompetenciáját megtalálja és ne akarjanak olyat kisajtolni belőle mások, amire nem képes. Elfogadni azt, amire képes. És hagyni. Erre nem képes a társadalom. Hagyni a másikat.

2023. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Miért érzed úgy, hogy ez a Te dolgod, ha egyszer ő nem akarja? Nem vagy a megmentője. Megpróbáltad, ellenállt, hagyd az egészet. Menjen terápiára. Amúgyis valószínű, hogy az egész sokkal mélyebben húzódó problémákra, a szüleirevaló kapcsolatra vezethető vissza. Anyuka eléggé kontrolláló lehet, most is beavatkozott a felnőtt gyereke dolgába. Ne legyél az ő játszmájukban harmadik, ezzel csak veszíthetsz.
2023. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%
#7, pontosan.
2023. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Segíteni csak annak lehet, aki azt önmaga igényli. Majd idővel rájön, hogy a te tapasztalataid beválnak, ezt kívülről siettetni nem lehet. Majd ha ő fordul hozzád, akkor segíts.
2023. jan. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
12%
Készíts 2-3 videofelvételt okítás órádról, aztán a kölyök bukása után anyucinak postázzad át, ha szekál egy kis dorgálással.
2023. jan. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!