Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha a sógor a sógorának végez...

Ha a sógor a sógorának végez valamilyen munkát, azért szokás pénzt kérni?

Figyelt kérdés
2-3 hetes, nem teljes munkaidőt igénybe vevő munkáért. És ha igen, mennyit?

2023. nov. 4. 12:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%

Azigen!

Mondjuk a kőműves is sok mindent takar.

Ha házat bővítettetek, és tényleg szakszerűen megcsinálta, akkor rendben van.

2023. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
92%
Simán lehet, h olcsón úsztátok meg, amilyen árakat manapság kérnek a “mesterek”, de azért rokontól ennyit elkérni még nagy munkára is elég szemtelen sztem.
2023. nov. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi férjem unoka testvére a mamáéktól kért el 300 000 forintot azért, hogy a kaput megcsinálja. 😂

Tudjátok gombnyomásra nyíló kapu, mindent megvettek a mamáék a 300 ezen felül volt..


Mi ugyan ettől a fiútól kölcsön akartuk kérni az utánfutót össz vissz 3 órára, 100 000 akart elkérni.

Kerestünk fuvarost aki 15-ért elhozta a cuccot. 🤷🏼‍♀️

2023. nov. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%

12,ha nem csak egy kibontott ajtót falazott be, hanem egy olyan összetett munkát végzett el, amihez szakértelem kell, akkor nem sok.

Azért mert rokon, a feladatot jól elvégezte, minden tudását, szabadidejét beletette.

Azért mert valaki rokona, nem várható el, hogy amit csinál, ingyen tegye, vagy úgy, hogy ne érje meg neki.

Ha az ár a fontos, akkor a legolcsóbbat kell félkérni, aztán lehet izgulni, hogy összedől vagy sem.

2023. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
13:van gyík rokon is 😄
2023. nov. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
78%

#12

750k-t munkadíjra elkérni egy közeli rokontól igenis szemtelen egy 2-3 hetes munkára. Ne a rokonon akarjon már gazdagodni valaki. Ha csak magamból indulok ki ha engem felkérne a nővérem meg a sógorom, h csináljam már meg a teljes villanyszerelést a házukban azt mondanám, h “persze mikor kezdjek?”, meg hogy süssön nekem házi pizzát, mert azt szeretem.

Fordított esetben is ugyanez lenne, ha én kérnék tőlük vmi hasonló segítséget.


Ráadásul azt írja a kérdező, h nem teljes munkaidős meló, ergo gondolom napi max 3-4 óráról volt szó, ami 3 hét alatt is csak kb 60-70 óra, dolgozott napoktól függően. Nem rossz órabér. Mennyit kér el egy idegentől? 30-40k-t? XD

2023. nov. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%

750 ezer tényleg meredek, de itt azért lényeges, hogy egy idegen szaki mennyiért csinálta volna meg.

Mi a barátokkal az ilyet igyekszünk bartelben megoldani, ha nem megy, akkor egy piacinál valamivel kevesebb óradíjban egyezünk meg oda-vissza. Én amúgy személy szerint jobban szeretek fizetni, mint szívességgel tartozni.

2023. nov. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljes munkaidőért 750et sok egy testbértől elkérni szerintem is (mert ugye a feleseged/férjed testvére a sógorod). 60 orat számolok, az 12500 órankent. Legalább valami doszkotot adhatott volna a saját testvérének.
2023. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
93%
18, lehet ez már az akciós át volt, ki tudja?!
2023. nov. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
66%
Ekkora melot nem is illik ingyen elvárni.
2023. nov. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!