Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családi veszekedések avagy...

Családi veszekedések avagy vegyünk mindenkit egy kalap alá?

Figyelt kérdés

Ha a párom és szüleim nincsenek jóban elvárás, hogy én se legyek az ő szüleivel?

Amennyiben összeveszünk egy rokoni pár egyik tagjával már ne beszéljünk annak gyerekeivel, házastársával sem?


Nekem a kérdésekre határozott nem a válaszom.Azonban úgy látom a környezetemben, hogy mindent egységként kell nézni , és mindent vissza kell adni.



2023. nov. 4. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén nem értem miért kéne, hogy így legyen. Amikor kicsi voltam a szüleim is hasonló nézőpontot képviseltek, mint te, de így sem értem.


Mondjuk kérdéses, hogy a párod és a szüleid miért nincsenek jóban, de ha a párod szülei ugyanúgy jó fejek veled, nyitottak feléd, te miért ne lehetnél az feléjük?

2023. nov. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Családon belül talán belefér.

Én nem csípem a sógornőm (meg kb senki), de a gyerekeink attól még találkozhatnak, szülinapok stb. nincsenek elfelejtve,azért mert az anyjuk egy kretén.

2023. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

Ez az a fajta kérdés, mikor a kérdező véletlenül csak azokat az információmorzsákat osztja meg, amik neki kedveznek. Úgy érzem, hogy a történet másik fele hiányzik. Túl egyértelmű az egész.


Ha például valaki, akivel jóban vagyok, igazságtalanul kicsesz valakivel, akivel szintén jóban vagyok, akkor nyilván az elsőként említett illetőhöz is lesz egy-két keresetlen szavam.

2023. nov. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sogornommel (ferjem huga) harom honapja osszeugrottunk, nem beszel velunk. Valamiert azota a sogorom (ferjem batyja) es az o felesege sem beszel velunk, pedig veluk szerettuk volna tartani a kapcsolatot.
2023. nov. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Én személy szerint sose állok senki mellé, ha engem nem érint a dolog. Ha engem nem bántottak, miért kéne valahova állnom? Ilyenkor semleges vagyok. Ha egy családtagom összeveszik mindenkivel, akkor én is???
2023. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy. Ezért neked kell eldöntened, hogy kivel vagy jóban és kivel vagy haragban. Ebben ne befolyásoljanak a rokonaid!
2023. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb kimaradni és nem belemenni
2023. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan ez, mintha családon/baráti körön belül is a kollektív bűnösség elvét alkalmaznánk. Ha pl. a párom összemorgott a testvérével, akkor én sem beszélhetek vele meg a sógornőmmel? Hát egy nagy frászt. Felnőttek vagyunk, majd kibékülnek. Ha meg nem, az ő bajuk.


Vagy például tiltsam el a páromat a régi focista barátaitól, mert van köztük egy, akit én nem kedvelek? Nem fogom.


Senki kedvéért nem fogok haragot tartani és az én kedvemért sem kell távolságot tartani senkitől.

2023. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Siman. Vegyel nyugodtan egy kalap ala mindenkit! Aztan ne csodalkozz, ha majd egyszer mar te nem leszel eleg jo nekik. Hat, igy jart a ferjem dicso csaladja. Az eletben nem akarok latni beloluk egyet sem. Ezt ertek el vele. ;-)
2023. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem nem beszél anyánkkal most én azért nem fogok rosszba lenni anyámmal mert ő is rosszban van vele.Én nem lennék rosszba x el mert y is rosszban van vele..
2023. nov. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!