Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért érzi úgy sok ismerősünk,...

Miért érzi úgy sok ismerősünk, hogy nekünk kellene megmenteni, segíteni a rokonainkat?

Figyelt kérdés

Egy utcában lakunk 5 ház eltéréssel az idős rokonnal (79) és 2 gyerekevel (55, 58). Elég szerény anyagi körülmenyek között élnek, a 'gyerekek' munkanélküliek, nyugdíjhoz sincs elég évük. Bárkivel találkoznak, fennhangon mesélik, hogy nincs pénzük, nincs kifizetve a rezsi, nem lesz mit enni stb.

Minket sem vet fel a pénz, minden Forintnak meg van a helye, de soha nem kesergünk másoknak emiatt és a gyerekeknek is meg van mindenük. Ennek viszont az az eredménye, hogy aki csak illetékesnek érzi magát (főleg az idősebb korosztály), megtalál minket, hogy miért nem segítünk nekik. Nagyon fárasztó és zavaró tud lenni, mikor a boltban beszólnak, hogy én bezzeg mennyi flancos drága kaját veszek(laktóz és gluténmentest az egyik gyermekünknek), a család többi része meg éhezik. Ennél csak az a zavaróbb, amikor valamilyen hivatal (pl. családsegítő) talál meg minket ezzel.


dec. 17. 07:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek ilyenek. Ne hidd, hogy más nem tapasztalja. Nálunk is ment ez, amikor kicsi voltam. Hiába nevelt egyedül az anyukám, tőle várta a megváltást mindenki. Segíteni persze senki nem akart neki soha.
dec. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Ha hiszed, ha nem, az egyik "gyerek" 2 hölgy kíséretében becsöngetett, a hölgyek bemutatkoztak és megkerdezték hogy hajlandóak lennenk-e a vitás családi kérdeseket megbeszelni, mert tudnak mediatort biztositani. Belementem, mert én arról se tudtam, hogy vitás ügyeink vannak. Egyszer még telefonon is felhivtak, majd egy hét múlva kaptam egy levelet az esetkonferenciáról.
dec. 17. 10:11
 13/29 anonim ***** válasza:
34%
A csaladsegito rész kamu. Ők nem fognak senkit igy megkeresni. Egy eset lenne lehetséges, ha a kérdéses rokon rokontartasi pert indított volna
dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom falu. Nem tudtok elköltözni? Mert így nagyon nehéz megszakítani a kapcsolatot, pedig itt ez az egyetlen lehetőség. Engem hihetetlenül idegesítenek az élősködők. Elvárják, sőt, alanyi jogon követelik a segítséget, mikor semmit sem tettek a saját helyzetük javításáért. Fogadjunk, hogy a két "gyerek" alkoholista. És fogadjunk, ha te vagy akárki felajánlana nekik valami alkalmi munkát, pl fűnyírás, fahasogatás, egy kis pénzért cserébe, rögtön előjönne, hogy ők milyen betegek, kéne a pénz, de csak úgy. Egyébként közmunka nem játszik? Az kéne ezeknek.
dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
De még csak nem is közeli rokon h nagymamád lenne vagy anyukád.. a nagymamádnak a hugáról van szó meg annak a két 50 éves gyerekéröl.. Én is te is mint mindenki más a megélhetésért dolgozunk.Beis baszna ha nekem kellene segiteni a szomszéd julist meg a másoduncsim meg a mamám hugát :(
dec. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
34%
Dehogy keres meg a családsegítő... köze nincs ahhoz, amit te akarsz itt bemesélni. Ennyire uncsi a téliszünet? :D
dec. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Nem vidék, Pest.

Sok minden az életem, de nem uncsi és a téli szünet csak péntekkel kezdődik a gyerekeknek...

Nem tudom, hogy hogyan kellene műkődnie a dolognak, de nálunk tényleg így történt.

dec. 17. 10:37
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
14 voltam. Ez nagyon durva. Pesten bármit dolgozhatna az a két here, akár portás, parkolóőr vagy más nem nehéz fizikai munkát is. A családsegítőben el kell mondani, hogy 1.semmi közöd hozzájuk (másodunokatestvér gyakorlatilag nem rokon), 2. miért is kellene két munkaképes felnőttet pont neked eltartani vagy akár egy szakadt palacsintával kisegíteni ráadásul egy olyan településen, ahol lehet munkát találni, a közlekedés sem rossz. A beszólogatós nyanyáknak is el lehet mondani.
dec. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagynéném ilyen! 😂 Szentül meg van győződve arról, hogy a testvéreinek meg a sógorának/sógornőjének segíteni kellene őket. Csak mikor a férjének jól menő cége volt, nálunk meg anyumnak takarítani kellett mennie, hogy tudják fizetni a hitelt, akkor valahogy nem gondolta azt, neki segíteni kellene. Szüleim amúgy sem fogadták volna el, de szerintem érthető, mire akartam célozni. Akkoriban minden pénzt elherdáltak, most meg megy a sirankozás. 🙂
dec. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
96%

Én a családsegítőt is elküldtem volna a halál fszába.


Bárki aki belekezd ebbe a szövegbe zárd rövidre.

Neked van 2 gyereked, az egyik xy érzékeny.

Nem tartozol senkinek, főleg 2 keresőképes felnőttet eltartani.

dec. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!