Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy kezeljem az olyan rokonok...

Hogy kezeljem az olyan rokonokat, akik folyamatosan lefárasztanak az unalmas történeteikkel, és nem hagynak szóhoz jutni?

Figyelt kérdés

Van ilyen rokonotok?

Kevés rokonom van, nagyon ritkán találkozom velük. Most az ünnepekben össze kell jönnünk, mondták, jönnek. Semmi bajom velük, még szeretem is őket gyerekkorom óta, csupán az a bajom, hogy végtelen hosszúságban elárasztanak a saját unalmas sztorizgatásaikkal, és szinte egyáltalán nem hagynak szóhoz jutni. Állandóan nyomatják a csacsogást, blablablablabla..., én meg alig győzöm mondani az ahákat és alig győzök bólogatni. Nagyon fárasztó. Maguktól alig kérdeznek tőlem valamit. Emellett meg ha megszólalok, magamról kezdek beszélni, arra meg nem figyelnek. Látom a tekintetükön, üres szemmel bámulnak, 5 másodperc után oldalra fordulnak, telefont nyomkodják, nem is reagálnak arra, amit mondok. Van, hogy belekezdenek a saját dolgaikba, ami arról eszükbe jut, amit mondtam (Ja, igen, mi is így meg úgy)... Én meg figyeljek oda az érdektelen történetük minden részeltére. És elárasztanak számomra semmit mondó nevekkel is (a Gabi, a Feri stb...), úgy csinálnak, mintha a pszichológusuk lennék, és tudnom kéne, ki kicsoda a privát életükben. Nem bírom őket elviselni ezért. Facebookon lájkolgatom a képeiket, ők is az én dolgaimat, felköszöntöm őket, de ennél több kontaktra nem vágyom velük. De évente párszor közlik, hogy jönnének, hogy videócsetelnének velem, velünk... Már többször kimentettem magam, hogy tanulnom kell, beteg vagyok, nem jól vagyok, nem érek rá, stb.., de már kezd átlátszó lenni a sok kifogás.



dec. 28. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Nem tartom a kapcsolatot olyan emberekkel akiket nem kedvelek, akik fárasztanak vagy nem hagynak szóhoz jutni. Akkor se, ha rokonok. Sokkal szebb azóta a világ.
dec. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad a probléma megoldását: vedd át a kezdeményezést amint lehet, és beszélj a saját dolgaidról, ne hagyd őket szóhoz jutni. Amint azt látják, hogy mindig így járnak veled, hamar lekopnak majd.
dec. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"szeretem is őket gyerekkorom óta"


Pedig a leírásodból úgy tűnik, hogy már eleged van belőlük. Szerintem megmondhatnád nekik, de normális hangnemben persze, hogy úgy erzed, te nem vagy nekik olyan fontos, mert minden találkozás róluk szól. Ezen lehet, hogy megsértődnek vagy nem értik, de legalább tisztázod. Évente egyszer találkoztok, ha nem akarod teljesen leépíteni őket, és ennyi.

dec. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi az a szó, amit az ilyen emberekre mondanak, akik nem tudják befogni, és pluszban baromi unalmas a szövegük, ráadásul nem tudsz mellettük beszélni? Egy szót keresek, csak nem jut eszembe. Vérszívó? Energiavámpír? Szófosó? Nem írja le pontosan.
dec. 28. 12:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kedvencem, akinek ha elmondasz magadról valamit, ő azonnal ráfűzi azt, h “igen igen ilyen vele is történt és…” azonnal tolja a saját storyját anélkül, h bármit is reagálna a tiedre. Én az évek alatt tökéjre fejlesztettem magamban az “úgy figyelek, h nem figyelek” képességet. Ha kívülről nézel tökre úgy nézek ki, mint aki figyel a storyra, amúgy meg le se szarom, tök máshol járok agyban xD
dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Emellett meg ha megszólalok, magamról kezdek beszélni, arra meg nem figyelnek. Látom a tekintetükön, üres szemmel bámulnak, 5 másodperc után oldalra fordulnak, telefont nyomkodják, nem is reagálnak arra, amit mondok."

Pontosan ezt tedd te is!

Csak mondjuk ezért mi értelme találkozni velük?

dec. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
beszédkényszeres
dec. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
Kerülni kell őket.
dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Zökkentsd ki őket a sztorijukból.

Ha elkezd mesélni a Kati néniről hosszan, pl így: igen... A Józsi bácsi beteg még? vagy: igen, értem, de Mariék kisfiát láttátok már?

Általában nem folytatják a megkezdett sztorit, meg hosszadalmas újba sem kezdenek. Ráadásul sértődés sincs, hiszen érdekel a mondandójuk, még kérdezed is őket!

dec. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!