Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ki érezte úgy hogy a házastárs...

Ki érezte úgy hogy a házastársa családja folyamatosan mérgezi őt?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon fura helyzetbe kerültem a férjem családjával. Az én családom nagyon elfogadó és soha semmit nem vártak el tőlem. Mindig megértőek voltak, hagyták hogy úgy éljem az életem ahogy nekem jó. Nem volt elvárás a családi program, a segítség semmi. A férjem családja nem ilyen. Úgy érzem hogy egy családi játszmába kerültem amin a meddőségem főleg nem segít.

Elvárásnak érzek sok mindent, ahogy a gyermekvállalást is. Félreértés ne essék mi is nagyon szeretnénk babát, de nem mindenáron. Pl lombikozni nem szeretnék. De elvárásnak érzem a családi találkákat, illetve sok mindent. Sokszor érzem hogy érzelmi zsarolást is alkalmaznak. Akik ilyen helyzetbe kerültek, egy számukra ismeretlen terepbe kerültek hogy jöttetek ki ebből mert én úgy érzem hogy nem tudom kezelni....Kiegyensúlyozott nő voltam, de amióta belekerültem ebbe a családba azóta nagyon megváltoztam.....már nem is ismerek magamra. Lassan ott tartok hogy alkohol nélkül nem tudom elviselni a családi találkákat, holott máskor ha pl barátokkal találkozok nem szoktam inni. Mit tudok tenni? Amúgy sokszor kedveskedők, talán nem is értik hogy ártanak. Az az igazság, hogy azt látom, hogy családon belül is megy a harc köztük és ezért úgy érzem hogy most én is belekerültem ebbe a játszmába. Meséljetek kérlek akik hasonlóan más típusú családba kerültetek, hogy tanultátok meg kezelni őket?



2023. ápr. 4. 20:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%

Figyelj, nem ismerünk titeket, ez az igazság.


Azt írod:

"Nem volt elvárás a családi program, a segítség semmi"


Most ezek alapján kb. azt is gondolhatnánk külső szemmel, hogy a te családod csak úgy elvan, annyira nem vagytok fontosak egymás számára, a férjed családjában meg szorosabb a kapcsolatot, ott jobban igénye van egymásra a szülőknek-gyerekeknek, fontosabbnak tartják a családi összetartást és segítséget, amit nálatok ilyen lesz*rom módon kezelnek.


Persze lehet, hogy túlzásba viszik, de az is lehet, hogy te érzed annak, mert a saját családod nem túl összetartó.


Szóval érted, nem tudjuk a részleteket, nem ismerünk titeket, max. annyit látunk, amit ide leírása, azalapján meg nehéz értelmes tanácsot adni.

2023. ápr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos úgy látom, hogy ki kell lépned ebből. Ha a férjed nem áll melletted, teljesen egyedül maradsz, és semmit sem ér a házasságotok, sőt csak árt neked.

Még azt is megkockáztatnám, hogy a szervezeted "meddőséggel" reagál a helyzetedre, a félelmeidre és a védekedő ellenállásodra. Lehet, hogy mástól könnyen lehetne gyereked.

2023. ápr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
A kérdésem igazából arra irányul, hogy akik teljesen más típusú családból jön mint a házastársáé hogy tudja kezelni...ők sem rossz emberek. Annyit észrevettem, hogy pl. a férjem sokszor inkább megtesz dolgokat amihez nincs kedve, mert ha nem teszi meg akkor a családját megbántja, megsértődnek. Pl. karácsonykor az én családom rugalmas abban, hogy mikor menjünk hozzájuk, az ő családja viszont szabályosan megsértődik ha nem úgy van ahogy ők elképzelték, hogy legyen. A szentestéket mindig az ő családjával kell tartani , mert náluk az a szokás holott előtte nálunk is az volt a szokás hogy együtt töltjük a szentestét. Ha egyszer azt mondaná bármelyikünk hogy most idén a szentestét a másik családdal töltjük akkor talán hónapig nem szólnának hozzánk és megmondanák hogy mekkorát csalódtak bennünk stb stb....ilyesmire gondolok....az esküvőnkön a szüleim sokat segítettek szeretettel , az anyósom megfenyegetett az esküvő előtt hogy ha nem úgy lesz ahogy ő akarja akkor nem jön el...így behódoltunk neki. Ilyesmikre gondolok. Attól tudom hogy jó emberek, de pl láttam az esküvőn is, hogy nem gondoltak arra hogy nekünk mennyi fájdalmat okoztak. Az egész szervezésről csak a sok idegeskedés jut eszünkbe, mert azt mondták hogy ez nem rólunk szól hanem a családról. Ha ezt nevezik a támogató családnak akkor legyen ez, de nekem a család a szabadságról szólt, akik szabadon hagyják a másikat és így szeretjük egymást. Nyilván mindenki más, de én nehezen tudom ezt kezelni, mert nem ehhez szoktam hozzá.
2023. ápr. 4. 21:06
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Úgy kell ekzelni hogy minimalizálod a kontaktot velük.
2023. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%

Mi a fene. Én ugyan nem vagyok nő(22F), de én már biztos, hogy a történet elején megmondtam volna nekik, hogy ez az én életem nem az övék. Mi az hogy elvárásokat támasztanak neked a gyermekvállalással kapcsolatban?? Ha akarsz gyereket majd szülsz, ha nem akkor nem. Fel tud forrni az agyam, amikor anyósék belep*ofáznak mindenbe és meg akarják mondani a tutit.


Mesélj róla a férjednek és ha Ő megért és elfogad úgy ahogy vagy akkor OK, le kell a többieket tojni. Ne hagyd, hogy a mentális egészséged rovására menjen!

2023. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
biztos sokan házasodtak teljesen más családba. Pl az olaszok is nagyon nagyon összetartanak és szeretik egymást, de bizony vannak elvárások is ..valahol ez a családi összetartás és a szeretet, valahol meg az hogy hagyják egymást szabadon elvárások nélkül. Egyik család sem jobb vagy rosszabb ezzel tisztában vagyok, csak úgy érzem hogy engem mérgez ez az egész. Az elvárások, az érzelmi zsarolások. Nem tudom , hogy hogy illeszkedjek be, hogy kezeljem.
2023. ápr. 4. 21:10
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

"ha nem úgy lesz ahogy ő akarja akkor nem jön el...így behódoltunk neki"

Itt kezdődtek a problémák.

2023. ápr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
100%
#6 Nem kell beilleszkedni ha nem akarsz. A 3-as válaszod alapján nem veled van a gond, hanem az anyósék betegek mentálisan.
2023. ápr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
EZt elsősorban a férjednek kéne rendeznie a szüleivel, de amíg nem hajlandó rá, addig nem lesz változás.
2023. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van egy gyerekünkm én minimálisan tartottam a kapcsolatot eddig is velük. Ők sem kerestek, én sem őket. Miután megszületett a gyerekünk hálistennek semmi nem változott.

Igazából a párommal vannak még mindig viták. De ilyen kisebb nagyobban. Majdnem minden nap valami szúrkapiszka. Megmondtam neki hogy ha nem változik fogom magam és lelépek, el ne képzelje hogy csak ő létezik. Persze mindta hogy neeeem sohaa, velem maradsz, stb. De megmondtam hogy nem érdekel a hülyítés. Vagy normálisan élünk vagy sehogy. Ugyhogy problémamentesen iktatom ki az egész családot ha úgy van.

2023. ápr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!