Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Melyiket válasszam, hogyan...

Melyiket válasszam, hogyan döntsek? Éljek ezzel a lehetőséggel?

Figyelt kérdés

Kint élek külföldön, és jól érzem magam itt, nemrég költöztem saját lakásba (nincs hitelem) A szüleim+tesóm sem laknak messze tőlem.

Egy Magyarországon élő távoli rokonom, akivel viszonylag jó viszonyban vagyok, most felajánlotta, hogy rámhagyná a 60 milliót érő Budapest melleti házát,

ha oda költöznék hozzá, és vállalnám az időskori gondozását. Most egyedül lakik, a közelében nincs rokona.

Most 80 éves, de még elég mozgékony, boltba jár, jön-megy. A lánya nem vállalja a gondozását, mert ő is külföldön lakik, családja van. Ezért is nem rá akarja hagyni az házát, hanem csak egy pesti lakást hagy akkor így rá.


Én egyedülálló vagyok, Pesten szerintem találnék munkát. Szerintetek hazaköltözzek emiatt?

Amúgy még szívesebben maradnék külföldön, tapasztalatot gyűjteni.

Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy most felmondjak emiatt, vagy mi legyen.

A másik megoldás, hogy kibérlünk neki itt egy lakást, és ide jön ki.


Vagy pedig akkor keres egy idegent, eltartási szerződéssel.



jan. 23. 14:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
A kulfoldi eletet hogy tervezed? Vegleg kint maradsz, vagy egy ido utan visszakoltoznel Magyarorszagra? Mennyire szereted ezt a rokonodat? En ezek merlegelese alapjan dontenek.
jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Ha külföldön tudtál hitelmentes lakást venni, akkor mi a reteknek jönnél haza egy akármilyen rokon csicskájának? Lehet él még 10 évet vagy akár még többet. Biztos nem véletlen, hogy a gyereke nem kapkod utána.
jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vállalnám. Maradnék külföldön. Oké, hogy most még jó állapotban van az idős rokon, de ki tudja, hogy mikor és mennyire fog megromlani az állapota? Egy beteg, idős embert gondozni munka mellett pedig nem egyszerű.
jan. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor jönnék haza, ha már éveket toltam volna le külföldön és egy albira futja még mindig. Gondolom nem a család szeretet húz haza.

Ha ő költözik ki, nem tudom mennyire opció, hogy ugrálj neki a jelenlegi életed mellett, aztán majd a 10-15 éve üresen álló, addigra lepukkant házat megkaphatod..

jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az, hogy ma 80 évesen friss és fitt, a világon semmit nem jelent. Holnap kaphat egy részleges agyverzest és máris 7/24ben apolhatod. Biztos nem mennék haza
jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Kössön a néni eltartási szerződést,vagy vonuljon öregek otthonába ha már annyira ápoltatni akarja magát cserébe a hagyatékért.

Láthatóan se neked, se a rokonoknak nincs szüksége a házára, biztos nem te vagy az első rokon,akinek ezt felajánlotta.

jan. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Valami gáz van azzal a nénivel, ha ennyiért sem vállalják.

Biztos nem te vagy a lánya után az első, akit megkért.

jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nincs vele gáz, csak a lányával megromlott a viszony, mióta férjhez ment, mert a férje rosszban van a nénivel. Közelebbi rokona meg nem is nagyon van
jan. 23. 15:01
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A néni társaságra vágyik,de mindenkinek a saját életét kell borítania miatta. Idősek otthona a legmegfelelőbb számára,ha a házat nem akarja a lányára hagyni.
jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

Kb mennyit ér euróban a hitelmentes lakhatásod és mennyi az éves eurós bevételed?

Nem kíváncsiskodni akarok, csak valahogy el kell kezdeni a matekot.


1. Verzió: eladod a kintit, marad pénzed, ha örökölsz, az is a tiéd. Közben akár melózni sem kell, mert a kinti ingatlanok elég nagy értékűek.


2. Verzió: kiadod a kintit, hazajössz, jön be pénzed, ha örökölsz, ez is a tied.


3. Nem mész bele, mert annyira jól keresel kint, hogy nem érdemes hazajönni, mert ahány évet elcseszel az öregasszony mellett, lehet, hogy többet vesztesz, mint amennyit behoz majd a ház értéke.

jan. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!