Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családi összejövetelt tartanak...

Családi összejövetelt tartanak apósom anyjának lesz a szül.napja, és megkértek apósék hogy menjünk el mi is, de főzzünk kaját, sütit mert mindenki visz es nagy a család T.i elmennétek így? Az főleg nem tetszik hogy úgy mondják mintha kötelező lenne

Figyelt kérdés
Nagyon nincs kedvem a kötelező jopofizásra

febr. 2. 13:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
79%
Pont akkorra már van egy leszervezett, kifizetett programunk. Mi ezen a nehéz?
febr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim ***** válasza:
86%

Akkor megy a férjed egyedül a nagyijának a születésnapjára és vesz valami sütit.

Ezzel a tündéri személyiségeddel annyira nem biztos, hogy hiányolni fognak a buliból.

febr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 anonim ***** válasza:
82%
Egyrészt mondjátok meg, hogy már van arra a napra tervetek, másrészt szerintem amúgy nem ördögtől való megkérni a vendégeket, hogy vigyen mindenki valamit, főleg ha sokan lennétek. Te is pont ugyanúgy ennéd, amit más főz, így szerintem reális elvárás, hogy téged is megkérnek, hogy járulj valamivel hozzá az összejövetelhez. De még egyszer mondom, ha nincs kedvetek menni, ne menjetek, bár ha jól értem, a párod nagymamájáról van szó, ott meg illene ott lennetek. Bírj ki egy órát, szerintem nem akkora nagy dolog.
febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
72%
Ezzel a hozzáállással egyáltalán örülj, hogy meghívtak...
febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 anonim ***** válasza:
93%
Tehát a férjed/feleséged nagyanyjának a szuletesnapja lenne megunnepelve batyus-bál stílusban. Igen, nekem evidens lenne, hogy mennék a hazastarsammal, hiszen nagy eséllyel már nem sok születésnap áll a nagymama előtt... Dehat van, aki mindenben a hibát keresi, meg hát természetesen anyóst is szidni kell, ugye....
febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 A kérdező kommentje:

Csak én érzem gáznak az ilyen meghívást hogy akkor ki van adva mit sussél főzzél?

Étterembe még okés lett volna , de elvárt az is hogy házi kaját vigyünk , mert csak az a "jó" es mindenki megtud sütni -főzni ezt vagy azt.


Úgy érzem már,mintha ők rendelkeznének a szabad időmmel mert ha nem "sertődés " lesz , vagy megkérdezik hogyhogy nem tudsz megcsinálni egy kaját, érzem szavaiból azt hogy "jaj akkor nem vagy hazias "mintha azon menne a verseny hogy ki milyen ügyes háziasszony.


Nagyon utálom az összes ilyen összejövetelt.

febr. 2. 13:52
 7/91 anonim ***** válasza:
81%
Tesómék keresztelőt szerveztek így, addig nem voltunk meghívva, míg étterembe volt foglalás, csak azt lemondták végül, mert drágának találták. Aztán írtak, hogy menjünk át, vigyünk sütit meg hidegtálat, egy-két üdítőt. Mondtam, hogy nem érünk rá.
febr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
81%

"Úgy érzem már,mintha ők rendelkeznének a szabad időmmel mert ha nem "sertődés " lesz , vagy megkérdezik hogyhogy nem tudsz megcsinálni egy kaját, érzem szavaiból azt hogy "jaj akkor nem vagy hazias "mintha azon menne a verseny hogy ki milyen ügyes háziasszony."

"Csak én érzem gáznak az ilyen meghívást hogy akkor ki van adva mit sussél főzzél?" - igen, csak te, másnak ez teljesen evidens. Vagy szerinted az hogy néz ki, hogy elmész, és utána úrinőként megeszed, amit más megcsinált, vagy hogy gondoltad? Hát van egy stílusod hallod.

Ezeket te generálod magadnak, ahelyett, hogy begyúrnál egy adag pogácsát vagy odafele vennétek egy tálca süteményt. A párod nagyanyjáról van szó, senki nem az idődet osztogatja be, csak te dacoskosdsz, mint egy hatéves.

Egyszerűen ne menj el, ha ez neked ekkora teher, menjen el a párod, de utána ne csodálkozz, ha máskor nem látnak szívesen.

febr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
86%
Még szép, hogy elmennék. Jó ötletnek tartom az ilyen családi bulikat, mikor nem egy ember főz mindenkire, hanem mindenki visz magával valamit, és bedobja a közösbe.
febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk az összes létező családi összejövetel batyus, pont amiatt, mert sokan vagyunk és egyszerűen nem lehet anyagilag bírni, hogy mindig az adott család főzzön huszonpár főre. Mi mindig megbeszéljük előre, hogy oké, akkor ez a húsokat süti, a másik a köretet hozza, a harmadik a sós sütit, stb, és sosincs belőle baj. Aki meg nem akar ebben részt venni, vagy nem szeretne eljönni, az nem jön, felnőtt emberként mindenki el tudja dönteni, miben vesz részt.
febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!