Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ki fog valaha halni az a...

Ki fog valaha halni az a mentalitás, hogy a rokonokkal kötelező tartani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A kérdés annak kapcsán jutott eszmbe, hogy nagyim múlt héten 2 rokon családnál is volt és mindkettőnek mondta, hogy majd anya fel fogja hívni őket, hogy valamikor látogassanak meg minket. Nekem hozzá tette, hogy "jaj, hát mégiscsak a rokonaink, így tartani kell a kapcsolatot".

Én nagyon nem értek egyet ezzel, mert attól még, hogy rokon, lehetünk nagyon mások és feleslegesnek tartom az erőltetett pofavizeteket.

Félre értés ne essék, nem a nagyim szidása a cél, csupán az ő felfogása kapcsán eszembe jutott, hogy vajon el fog-e tűnni ez a jelenség a társadalomból.



2022. jún. 13. 13:49
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
52 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Én nem tartom a kapcsolatot a rokonság nagy részével.
2022. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a magyar társadalom még a rossz rokonokat is tartja, mert "úgy illik". Én speciel nem tartom a kapcsolatot nagyanyámmal lassan 20 éve mert mindig is utáltuk egymást, akkor minek? De nem minden család ilyen felfogású.
2022. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Első vagyok, és igaza van másodiknak. Attól, hogy én nem tartom, ők még gyaníthatóan rosszallják...
2022. jún. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kotelezo tartani szerintem
2022. jún. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
Egyre többen merik felvállalni ezeket az érzéseket, úgyhogy már nem olyan ritkaság ez. Max. az igazán idősek vannak így, de már sok 50-60-as sem hisz a kötelező rokonlátogatásban.
2022. jún. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tartom minden rokonommal a kapcsolatot. Mert attól, hogy rokon, még egy gazember. Nem érdekel, mit illik, és mit nem, nekem sem az nem lesz szimpatikus, aki az anyját, a nagynénimet meglopta (konkrétan az autóját lopta el), azt hiszi, hogy ő a világ közepe, és mindenkit megpróbált már kihasználni.

Azzal a rokonommal sem tartom a kapcsolatot, aki folyamatosan terjeszt olyan rágalmakat, amiért feljelentés esetén simán elmeszelnék.

De aki nem aljas, azzal miért ne tartanám a kapcsolatot? Nem pusztán illemből, hanem mert szeret(t)em őket. Anyai nagymamám sajnos már 16 éve eltávozott, de rendszeresen tartottuk a kapcsolatot. Nagypapámmal is. Már ő sincs köztünk 5 éve. Mindig szerettem hozzájuk menni, és most egész biztos, nagyon bánnám, ha hanyagoltam volna őket.

Az, hogy valakivel mások vagyunk, szerintem nem kizáró ok.

2022. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Remélem igen Vannak rokoni kapcsolatok amik kifejezetten mérgezőek.

Nem hiányoznak.

De ezt mindenféle külső tényezőtől mentalitástól függetlenül meg lehet és meg is kell hozni.

2022. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
6.: Nyilván a szeretet más. Szerintem arra gondolt a kérdező, amikor semmilyen közös téma nincs, semmi nem köt össze két embert, csak pusztán egy random közös ős. Na olyankor nem kell erőltetni a dolgot, hogy csak kínos csend legyen. Az én családom igaz extrém kicsi, és még az a kevés ember sem tart igazán kapcsolatot.
2022. jún. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden érzésünk valid. Senki nem tudja megmondani helyetted, hogy az helyes, vagy nem, kizárólag te. Ami az egyik embernek belefér, az a másiknak nem. Nem vagyunk egyformák. Ha egy döntés után a szívedben béke van, akkor az helyes volt. Legalábbis én ezt gondolom. Sokan vannak úgy sajnos, hogy a rokoni szál miatt eltűrnek bizonyos tiszteletlenséget is mondjuk. És lerendezik annyival, hogy "jajj ne legyél már olyan, hisz ő a nagynénéd, unokatestvéred és csak viccelt / jót akart" stb... Az, hogy valaki a családtagunk nem indok arra, hogy bármi megengedett legyen. Vagy ha csak egyszerűen nem érzi jól magát valaki a családtagja társaságában akkor felesleges erőltetni.
2022. jún. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj neked ottlenni a találkozón, mondd hogy épp dolgozol vagy valami
2022. jún. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!