Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Nő létedre túl sikeres vagy"...

"Nő létedre túl sikeres vagy" - Akit ilyen mond, az hímsoviniszta vagy csak irigy/nem kedvel?

Figyelt kérdés
febr. 10. 17:01
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
48%

Én azt látom, hogy sajnos van igazságtartalma. Másodszor választottam csak jó hivatást, így nekem is lett 3 diplomám, de sok szaktársamnak akár 4, plusz doktori fokozat stb.

Küzdenek a pár kereséssel. A saját tapasztalatom is az, hogy mióta ível a karrierem, a férjem frusztrált, mert ő meg toporog. Addig nem volt az, míg a kuli munkám mellett 2 képzést végeztem és hulla kimerült voltam. Láthatóan szenved attól, hogy sikeres vagyok.

febr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mindkettő.
febr. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
76%
Ez azert eros feminista provako kerdes. Az az irigy meg mittom en mi csak rizsa, az elozo szavak szamitanak.
febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
45%

"Mit jelent a sikeresebb? Ha a nőnek habilitált doktorija van a töri tanszéken, de a férje IT managerként háromszor-négyszer annyit keres?"


Természetesen az a sikeresebb aki többet keres. Alap esetben a befektetett energia, ész jobban kifizetődőbb kellene legyen, tehát egy 5 évet tanult építőmérnöknek többet kellene keressen, mint egy 6 féléves kereskedelem és marketinges hallgatónak. Ennek ellenére ez fordítva van.


És igen, ezért vagyok én gépészmérnök, holott az építőmérnöki szakma érdekel. De nem lehetek sikeres az életben havi 250 nettóból. Nem tudnék házat venni, nem tudnék mindent megadni a családomnak, nem tudnánk minden évben külföldön nyaralni, nem azt vennék le a polcról, amit akarok. Nem lennék boldog, hiába szeretnék bemenni dolgozni.


Egy ismerősöm 30 éves, PhD-ját csinálja. Rendes munkája sose volt, családja nincs. Ő sikeresnek tekinti magát, mert vannak tudományos cikkei.


Szerintem ezt úgy hívják, a szakmájában sikeres, de az életben nem.

febr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
89%

31-es, mi gátol meg, hogy elhaggy egy suttyót???


Én azt látnám, hogy a barátom húzná a száját a sikereimre, meg kvázi örülne, ha hulla fáradtan érek haza, aznap csomagolnék.


Undorító ember az ilyen. :(

febr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
93%

"Ha túl sikeres vagy nőként, annak velejárója, hogy egyre kisebb lesz azon férfiak száma, aki számodra így majd megfelel. Lényegében magad alatt vágod a fát."


Nem, lényegében egy tök jó szűrő.

febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Itt mindenki sikeres, de a való életben meg hol vannak az ilyen emberek? ...
febr. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
17%
Egy nő legyen egyenlő. Menjen vaskohóba és uránbányába dolgozni. Védje meg a férfit, ha utcai harc van. Izzadjon vért, amíg a férfi otthon főzőcskézik meg porolgat. Éljen az egyenlőség!
febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 eakos1 ***** válasza:
49%
Abba belegondoltatok, hogy mivel a legtöbb ember tudatlanul éli az életét - a tudatalattija írányítja - ezért is lehet ilyen? Mert mondjuk ilyen családban nőtt fel? Az ilyen embert igazából sajnálni kell. De gondolj bele, legöbbünknek a pl.: hangya vagy szöcsepörkölt undorító dolog, és mindezt zsigerből mondjuk, tapasztalat vagyis kóstolás nélkül. De ha te mondjuk egy vietnámi családban nősz fel akkor most a kedvenc ételed lenne. Csupán ennyin múlik sok minden. Ez ha tetszk ha nem így van, megváltoztatni nemigen lehet. Amúgy a kérdésben szereplő mondatra a legjobb válasz, ha megköszönod: Értem és köszönöm, hogy megosztottad velem a véleményedet. Majd mész tovább a magad dolgára.
febr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!