Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy egy szülő...

Miért van az, hogy egy szülő csak akkor kedves a gyerekèvel ,ha az gazdag és sikeres?

Figyelt kérdés

Magamról középsuliban jó tanuló voltam, elkerültem egyetemre több évig jártam nem sikerült megcsinálni a szakot. Amíg egyetemista voltam meg középsulis addig anya a legkedvesebb volt velem, ha beteg voltam ápolt, dicsekedett mindenkinek velem, mondta sokaknak legjobb gyerek vagyok. Minden nap dicsért.


Nemsikerült az egyetem kibuktam, otthagytam azóta napi 3szor elmondja világ legnagyobb kakája vagyok, egy undorító féreg, ha beteg vagyok, akkor is házkörüli munkára küld ki, meg mondja kárnak is élek, féreg. Mára semmi kedvesség nincs benne, ha belemegyek kocsival véletlenül a kátyúba ,akkor már öngyilkos lesz, agyvérzése lesz, mekkora hülyegyereke van, meg olyan szavak amiket nem írhatok ki. Lehető legmocskosabb dolgokat mond rám.

Amikor még egyetemista voltam akkor mindig kedves volt, nem mondta el, nap mint nap, mekkora ganéj senki vagyok, meg sehol nem.jegyzik a neved lúzer vagy. Dolgozok, keresek egy kevés pénzt, ennyi. Anya mérnököt akart belőlem, nem sikerült ezérz mára semmi kedvesség nincs felém.


dec. 24. 09:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%
Ez nagyon szomorú. Mennyi idős vagy? Ha ennyire ilyen a helyzet elköltözni nem opció. Barátnőd van? Anyukáddal is megpróbálhatnál beszélni,tudom nem könnyű megtalálni a megfelelő pillanatot,ha létezik egyáltalàn,de ha meg a vége kiabálással egybekötött egymás fejéhez vágás lesz a vége,akkor is hátha valamit "megis hall",és elgondolkodik
dec. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%
Ez durva! Anyád egy igazi számító önző féreg!
dec. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
71%
Még sose mondtam ilyet, de én nő létemre a helyedben adnék 1-2 pofont anyádnak!
dec. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon rondan viselkedik. De valószínűleg azt szerette volna, ha kényelmesebb életed lenne, ami egész életedre kihat, ha van egy jó szakmád.



Én ugyanígy jártam, abbahagytam az egyetemet, elkezdtem dolgozni. De évek múlva rajottem, hogy így maximum aprópenzert fogok megszakadni életem végéig.


8 év kihagyás után újra elkezdtem és be is fejeztem. Azóta sokkal jobb munkám van jóval több pénzért.


Valószínüleg anyukád ezt vízionalja.. Te meg majd később jössz rá.


Mindenesetre hagyd ott, ha nem áll melletted. Engem nem vegzaltak a szüleim emiatt. Tudtak hogy egy idő múlva rá fogok jönni.

dec. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Tudom jobban keresnék, tudom ezt.


De nem tudok több tárgyat, matekból, informwtikából is full hülye vagyok. Jártam magántanárhoz, de hiába akkor se értettem.


Sajnos igen, akinek nincs jó diplomája pláne keleten aprópénzért dolgozik, én is ebbe a rétegbe tartozok. Errefelé volt az a mondás, hónap végi evés mérnök szokás.


Politikusok úgy se értik meg, hogy kellenek kétkezi munkások, akiket meg kéne fizetni becsülni.

dec. 24. 11:27
 6/31 anonim válasza:
100%

A nárcisztikus személyekre jellemző, hogy a gyerekükre saját maguk kivetüléseként tekintenek. Ergo, amíg minden szuper és simán megy, az fényezi az egójukat, ellenben, ha nem úgy mennek a dolgok, ahogy elképzelték és/vagy nem tudnak a gyerekükkel dicsekedni az ismerősök előtt, akkor azt személyes kudarcnak élik meg és többnyire sajnos így kommunikálják le.


Nálam is hasonló helyzet áll fenn, hamarosan tervezek költözni. Azt bánom, hogy nem tettem meg előbb. Engem is állandóan becsméreltek/becsmérelnek és alapvetően kuss a nevem, mert "én csak egy megtűrt személy vagyok, aki a nyakukon élősködik a mamahotelben" - mellesleg én is dolgozom és magamra főzök, mosok, költök.


Elmondásuk szerint a szidalmazással akartak kizökkenteni a depresszióból, hogy kezdjek valamit végre az életemmel, de ettől csak még értéktelenebbnek és hasznavehetetlenebbnek éreztem magam.


Ami fontos, hogy tűzz ki magad elé egy célt, új képzést, bármit.


Engem is végül az rángatott ki a depresszióból, hogy végső elkeseredésemben, amolyan mindent vagy semmit alapon elkezdtem végül azt a képzést csinálni, amire legbelül mindig is vágytam és a hobbimmal kapcsolatos, de korábban sosem mertem belevágni, tartva attól, hogy úgysem vesznek fel/nem fogok tudni elhelyezkedni benne, stb-stb.


De akkor és ott annyira mélyponton voltam, hogy úgy voltam vele, hogy a pangó ürességnél és céltalanságnál, amiben addig vegetáltam, még az esetleges kudarcélmény is jobb. Aztán persze arra is van esély, hogy ha odateszem magam, akkor akár jól is elsülhet a dolog.


És azt vettem észre, hogy amióta tanulok és van egy kitűzött cél a szemem előtt (szeretném ezt a képzést elvégezni, folyamatosan gyakorolni, fejlődni, majd végül azt adott területen elhelyezkedni), azóta a szüleim is egy fokkal normálisabban állnak hozzám.

dec. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak hány diplomája van?
dec. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
0 db, de ő diplomást akart belőlem.
dec. 24. 12:27
 9/31 anonim ***** válasza:
8%
Első vagyok. Nem hiszem,hogy itt a probléma csak ennyi. Az anya szemszögét nem tudjuk
dec. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
4%
Szülő vagyok, és kikérem magamnak ezt kijelentést.
dec. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!