Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan reagálnátok, ha még a...

Hogyan reagálnátok, ha még a rokonaitok sem köszöntenének pl. névnapotokon?

Figyelt kérdés
Az unokatesóm felesége csinálta ezt, és bevallom, rosszul esett. Már régebben is csak azt játszotta el, hogy felhívtak, kihangosították a telefont, és mindenki belekotkodált (mondjuk ő kevésbé), mert hogy kisgyerekeik vannak, és vigyázni kell rájuk, blablabla. Legutóbb már oda sem jött, és ez elég szar érzés, miközben ha mi köszöntöttük, akkor mindegyikünk külön-külön beszélt vele. Nem vagyok az a magamat ünnepeltető típus, de azért jó lett volna, ha ő is szól pár szót. Úgy döntöttem, hogy legközelebb én sem köszöntöm őt, nem fog érdekelni a dolog. Ti mit tennétek hasonló helyzetben?

ápr. 1. 19:49
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
64%

Ti mit tennétek hasonló helyzetben?


Megpróbálnék felnőni.

ápr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
#11: Látom, te is idióta vagy. Nem kértem, hogy bárki nyalja a talpam. Csak nálunk szokás egymást köszönteni, megtiszteljük egymást azzal, hogy gondolunk a másikra, és egy kicsit beszélgetünk.
ápr. 1. 20:23
 13/33 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk ha vele is így beszélsz, akkor nem csodálom, hogy nem kíváncsi rád.
ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
#14: Ki mondta, hogy így beszélek vele? Leírtam valamit, erre belemagyaráztok olyasmit a dologba, ami nincs is ott, sőt, gyakorlatilag vádaskodtok, kötekedtek. Az ilyesmit nem veszi be a gyomrom... Bár teljesen felesleges is ide bármilyen kérdést is kiírni, úgyis mindenki csak annyira képes, hogy kötekedjen, ahelyett, hogy normális hangnemben reagáljon egy-egy kérdésre.
ápr. 1. 20:28
 15/33 anonim ***** válasza:
84%
Letojnám. Nálunk 1 ember felköszönti az adott rokont mind az ötünk nevében. Anyámat én, a tesóját az uram, az unokatesót a lányom, aki éppen közelebb érzi magát az illetőhöz
ápr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
72%

Nalunk a nevnapozas nem szokas, persze a gyerekeinknek tartjuk, de csak valami kis aprosagot kapnak, mi felnottek sokszor a sajatunkat is elfelejtjuk, masokat se koszontgetunk.



Ha nalatok ez szokas es minden evben megy a telefonalgatas a nevnapokon, akkor persze megertem, ha rosszul esett. De nem hiszem, hogy most emiatt elkezdenek veluk veszekedni.

ápr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
75%
Mi az a névnap???Mit ünnepelsz rajta???Hogy anyád adott vmi nevet ami alapból kötelező??Hány éves vagy???Nyolc??Lennék a helyedben hogy ilyen problémáid vannak.....
ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
89%

"Csak nálunk szokás egymást köszönteni, megtiszteljük egymást azzal, hogy gondolunk a másikra, és egy kicsit beszélgetünk."


Nála meg nem. Miért a te családod szokásait kell követni?


Amúgy meg ez eléggé ki van fordítva, nem? Azt köszöntöm a névnapján, akivel bármikor beszélgetek egy kicsit. Ha valakivel kötelező beszélgetnem a névnapján, az nem igazi szeretet. Ő legalább nem képmutató.

ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
65%

Apámmal 2 éve nem beszéltem, se karácsonykor, se születésnapon nem szokott keresni. Szerintem nem is tudja mikor van, mert van öt gyereke két anyától, és mióta elváltak, csak az új családnak él.


Nem zavar. Felnőtt vagyok, a párom a családom.



Tesókkal se vagyok közel. Egymástól függetlenül nevelkedtünk, nagy korkülönbséggel. Kb unokatesó viszony van, néha beszélünk, de ritkán.

ápr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
20# köszönjük!!!De ez most hogy jön ide??
ápr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!