Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan reagálnátok, ha még a...

Hogyan reagálnátok, ha még a rokonaitok sem köszöntenének pl. névnapotokon?

Figyelt kérdés
Az unokatesóm felesége csinálta ezt, és bevallom, rosszul esett. Már régebben is csak azt játszotta el, hogy felhívtak, kihangosították a telefont, és mindenki belekotkodált (mondjuk ő kevésbé), mert hogy kisgyerekeik vannak, és vigyázni kell rájuk, blablabla. Legutóbb már oda sem jött, és ez elég szar érzés, miközben ha mi köszöntöttük, akkor mindegyikünk külön-külön beszélt vele. Nem vagyok az a magamat ünnepeltető típus, de azért jó lett volna, ha ő is szól pár szót. Úgy döntöttem, hogy legközelebb én sem köszöntöm őt, nem fog érdekelni a dolog. Ti mit tennétek hasonló helyzetben?

ápr. 1. 19:49
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
37%
Belehalnék ha nem körülöttem forogna a világ.Simán belefér az idejükbe hogy felköszöntsenek.Ajándékokat is elvárom.Alap.Ezek járnak nekem.
ápr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Szolovjov ***** válasza:
91%
Engem sosem érdekeltek a névnapok, születésnapok. A sajátom sem. Nem bánom ha nem köszöntenek, mivel én sem nagyon szoktam másokat.
ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
70%
Hát pedig a 9-es leírt mindent, amit erről a kérdésről gondolok, hiába vagy felháborodva...
ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
22, szerinted érti az iróniát?
ápr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
33%
Nem hiszem....
ápr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
70%

Ez ilyen troll kérdés?


"Csak nálunk szokás egymást köszönteni"


Hàt lehet, hogy az unokatestvéred feleségének csalàdjában meg nem szokás, és eszébe sem jutott, hogy ez neked fontos. Meg az is lehet, hogy mivel kvàzi senkije nem vagy neki, ezért nem is érdekli a dolog.


2024-et írunk amúgy, felnőttek nem igazán ünnepelnek màr névnapot. A sajátomat is elfelejtem, nemhogy másét.

ápr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
38%

Ha valamelyik unokatesóm felhívna a névnapomon, akkor biztos örülnék, és nem azon méltatlankodnék, hogy a felesége miért nem hívott fel külön, vagy hogy korábban miért csak "belekotkodált" ő vagy bárki családtag egy ilyen hívás közben a telefonba, miközben a kisgyerekeire vigyázott.


Tényleg nem bántó szándékkal írom, de szerintem ha rendben lenne az önértékelésed, akkor nem tulajdonítanál ekkor jelentőséget ennek a kérdésnek.

ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
aattól függ, az illetővel jó viszonyban vagy-e. ha amúgy sem jó a viszonyotok, akkor pláne nem foglalkoznék vele. ha amúgy jó viszonyban vagytok, akkor viszont nem érteném a dolgot. de nagy ügyet nem csinálnék belőle. ettől függetlenül az a lényeg, milyen viszonyban vagytok.
ápr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
38%

Felköszöntöttek. Még csak nem is sms-ben, emailben mindenki nevében aláírva, hanem szóban és beleszólt a nő is. Szóval nem kell hazudozni, hogy nem gondolt rád meg egyéb hülyeségek.

Amúgy meg neked az unokatestvéred a rokonod, nem a felesége. Miért is kéne külön felhívogatnia, ahelyett, hogy udvariasan köszönt akkor, amikor aktuális?

Az meg, hogy 2-en, 3-an, még többen hívogattok külön-külön egyetlen embert egy névnap miatt, ritka idegesítő szokás.

Na lehet idiótázni.

ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
59%

Ha neked fontos egy semmitmondó "Boldog névnapot" akkor haragudj meg és te se koszöntsd őket.


Ha meg felül tudsz ezen emelkedni akkor meg éld tovább az életed.

ápr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!