Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nehezen viselem el a párom...

Nehezen viselem el a párom családját, de ő ragaszkodik a találkozásokhoz, hogyan bújhatnék ki alóluk?

Figyelt kérdés

Anyám nárcisztikus és nagyon kontrollmániás, így 8 éve külföldre menekültem tőlük, nem nagyon tartom a kapcsolatot. 2 éve lett egy helybéli barátom. Az első év nagyon jó volt leszámítva, hogy a családja, ami nagyon nagy (+20 fő) minden 2.

hónapban összegyűlik, amit túl kell élni. Hozzák az összes gyereket sőt, mindannyian az összes kutyájukat is, akik nem

jönnek ki egymással, ott

acsarkodnak, tombolnak. Ez még

nem is akkora gond, de egy

ilyen összejövetel 10-12 órán át is tart, úgy érzem,

elpusztulok. Ekkora zajban nem lehet értelmesen semmiről beszélni, de ők úgy látom,

nem is akarnak, végig az

állatokat idomítják, a gyerekek kúsznak-másznak a

földön. Ha valaki el akarvelőbb szabadulni, az

hatalmas sértés, nem lehet. Emellett felszínesek, a

legmélyebb téma a nagymama

körömgombája volt. Most elég súlyos betegségem volt, ami

miatt le tudtam mondani az

elmúlt 2-3 alkalmat, de a jövő

héten találkoznunk kell a

barátom bátyjával és annak a

barátnőjével, akik nyíltan

gúnyolódnak az anyagi

helyzetemen, a barátomnak vett ajándékaimon. Mindezt úgy,hogy a bátyja forszírozza a találkozást mindenáron. Nem

értem, miért ha nem kedvel,nem akarok menni, mondtam a

páromnak, de ő meg azt mondja,nem akar mindig két tűz

között lenni, most menjünk el.

Azon gondolkodtam, hogy bár nagyon szeretem a párom és

eddig mindent eltűrtem, lehet hogy szakítanom kéne (még nem

lakunk együtt). Mit tegyek,

valóban ez lenne a legjobb

megoldás? (30 évesek vagyunk,

egyikünk részéről sincs

gyerek).



ápr. 3. 19:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

"eddig mindent eltűrtem, lehet hogy szakítanom kéne (még nem

lakunk együtt)"

Miért tűrsz? Miért nincs olyan, ami neked is jó? Sajna szerintem nem érdemes tovább szenvedned.

ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez örökös probléma lesz köztetek, neked kell eldöntened, el tudod-e viselni hosszú távon. Párod szereti ezt, te nem. Annak kell dönteni akinek gondja van.
ápr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mintha kitartana, úgy beszélsz... Nyugodtan szakíthattok, ha nem egyezik a jövőképetek... Amúgy hogy nem tudod kinyitni a szádat, hogy megmondod"szívem, felőlem úgy látogatod a családodat, ahogy akarod, de nélkülem"?
ápr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hat, ez sose lesz jobb sajnos.
ápr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
A ctrl+c és ctrl+v furán rakta be a mesét.
ápr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van... Többször beszéltem vele mondtam, hogy nem megyek, az okokat is. Mindig úgy tűnt, meg érti, de a következő alkalommal ugyanazokat a köröket futjuk, ugyanúgy magyarázkodni kell. Talán azért ragaszkodok még, mert ő az első olyan párom, akinél azt érzem, valamennyire szeret, de sokáig így nem tudok már vele maradni, ha ez nem változik. Sajnos nem úgy néz ki, hogy változna :(
ápr. 3. 19:29
 7/16 A kérdező kommentje:
Telefonról írtam és valamiért nem engedett lejjebb menni a szövegben,csak ha megnyomtam a kék nyilat.
ápr. 3. 19:35
 8/16 anonim ***** válasza:
27%
Én is telefonról írok mindig, de nem tördeli így... Soha.
ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti családodban nem számított hogy érzed magad. Nem tudtál kiállni magadért, otthagytad őket. Az eddigi kapcsolataidban sem számított, te hogy vagy. A mostani is ugyanaz a kaptafa. Mindig olyanokba futsz bele ahol nem számítasz. Mert annyira vágysz rá, hogy végre elfogadjanak, szeretetet kapj. Majd ha érsz annyit magadnak, hogy határozottan kijelented, nálad mi fér bele és nem rettegsz attól, hogy nem kellesz, akkor találsz olyan társat aki téged is figyelembe vesz. Ha látszik rajtad, hogy nem éred be morzsákkal, jut majd több is.
ápr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

"ő meg azt mondja,nem akar mindig két tűz között lenni, most menjünk el."

Miért van két tűz között? Miért nem áll ki érted és a kapcsolatotokért?

ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!