Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenképp szörnyű dolog...

Mindenképp szörnyű dolog megszakítani a kapcsolatot egy olyan vérszerinti anyával, aki ragaszkodna a találkozásokhoz?

Figyelt kérdés
Az exbarátnőmmel szétmentünk, mielőtt kiderült, hogy terhes. Azonban az exem nem volt egy született anyatípus, úgyhogy bár megszülte, de a gyereket én neveltem kb. 6 hetes kora óta, hivatalosan is nálam lett elhelyezve, viszont viszonylag gyakran látogatta. A szakítás után villámgyorsan összejöttem a mostani feleségemmel, aki csodálatosan gondoskodik a gyermekemről, anyja helyett anyja lett. Még az sem ingatta meg, amikor kiderült, hogy a gyermekem születési rendellenessége miatt a szokásosnál sokkal intenzívebb gondozásra szorul kb. egész gyerekkorában. Közben az exem évekig rendszeresen tartotta a kapcsolatot a gyerekkel (heti 1-2 találka), viszont benne a felelősség és anyai ragaszkodás nem igazán alakult úgy, ahogy kellene. Amikor felvetettük az exemnek, hogy a feleségem szívesen örökbefogadná a gyermeket, az exem azonnal belement, szinte gondolkodás nélkül, és hároméves korában a gyámhivatal előtt nyilatkozva örökbeadta a gyermekünket a mostani feleségemnek. A kapcsolatot viszont továbbra is szerette volna tartani vele, úgyhogy akkoriban azt beszéltük meg, hogy nem is kell, hogy megszakadjon a kapcsolatuk, találkozhatnak, ha akarnak, hiszen a gyerek érdeke is az, hogy ismerje a vér szerinti szülőjét, na meg a tegyeszes pszichológus is nagyon ezt javasolta. Úgyhogy továbbra is rendszeresen találkoztak, ha nem is olyan gyakorisággal, mint korábban. Viszont mostmár elegem van ebből, és azt látom, hogy az immár ötéves gyerekem se nagyon tudja hova tenni azt, hogy most hova is tartozik igazán. Noha mi mindig tisztán és nyíltan beszéltünk vele mindenről, az ex következetesen nem beszélt vele soha az örökbeadásról, és úgy tesz, mintha ott egy második otthona lenne a gyereknek, be is rendezett neki egy szobát, csak azt nem értem minek, ha soha nem töltött ott a gyerek 3 óránál többet egyszerre. A vér szerinti szülővel való kapcsolat ápolását pont a stabil identitás miatt éreztem fontosnak, de most úgy érzem, épp ennek a kárára ment a dolog, teljesen össze van zavarodva szegény gyerek arról, hogy mi is a család. Szeretném leépíteni az exem, és mivel jogilag nulla köze van a gyerekhez, ezt meg is tehetem, mégis nehéz ezt meglépnem, mert a gyerek azért valamennyire szereti, számontartja. Viszont nagyon nem érzem egészségesnek, hogy örökbeadta, aztán mégis szinte hetente találkozgatnak. Most a vírus miatt két hónapja nem találkoztak, de most az ex megint bejelentkezett, hogy elvinné kicsit. Én nem akarom többet odaadni, elegem van, hogy folyton jön, és összekutyul mindent a fejében, örökbeadta a gyereket, akkor szálljon is le róla. Tudom, hogy ezért a két évvel ezelőtti tegyeszes pszichológus minimum megkövezne, mert ott a vérszerinti anya szent, és nagyon belénk nyomták, hogy ugye nem akarjuk elszakítani őket egymástól (szerintem röhej, hogy örökbefogadással foglalkozó szakemberek ilyesmit nyomnak), de nem érdekel, utálom, hogy jelen van ez a nő az életünkben. Érthető, vagy egy szörnyeteg vagyok?

#házastársi örökbefogadás
2020. máj. 16. 02:53
A kérdező szavazást indított:
Igen, súlyos sebeket ejtenél a gyerekeden, ha elszakítanád őket, maradjon minden a régiben.
Örökbeadás után szinte hetente találkoznak??? Na ne! Max. évente egyszer vagy kétszer kéne!
Teljesen idióta vagy, hogy az örökbeadás után is hagytad a kapcsolattartást. Örülj, hogy kitörölheted az életedből az exed.
82 szavazat
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
85%

Nem elkuldeni kell. Hanem beszelni vele es a gyerekkel is.

Igen az a neni szult teged. O a ver szerinti anyukad. Viszont nem akart tudott nevelni teged.

Igen en vagyok a verszerinti apukad.

De Kati az aki nevel teged es vigyazz rad ul az agyad mellet ha beteg vagy es nagyon szeret teged o szinten az anyukad


A gyerek mem hulye csak kicsi egyszeru mondatokkal de el kell mondani neki h mi a helyzet. Ki kicsoda a tortenetben.

Ez a te feladatod es nem a verszerinti anyjae !

2020. máj. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
98%

Én nagyon végletesnek látom a szavazási lehetőségeket.

Ha ennyi idő eltelt már így, traumatikus lenne rögtön évi 1-re szűkíteni. A heti találkozás viszont sok.

Én megpróbálnám először havi 1-re szűkíteni.

Ha megy az angol, olvass amcsi fórumokat erről, ott elég gyakori, hogy a gyerek ismeri a vérszerinti szüleit is, és tartják a kapcsolatot.

A gyereknek pedig mondd el őszintén 1000x is, hogy ki kicsoda az életében.

2020. máj. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
65%
Minden gyereknek fontosak a gyokerei. Egy 5 évessel azért már el lehet -beszélgetni az örökbefogadásról, bár hoyg őszinte legyek, az első pillanattol kezdve kellett volna hoyg az ertelmi szintjének megfelelően legyen róla szó.
2020. máj. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
26%
Ha örökbeadta, lemondott róla, ergo nincs joga találkozni vele.
2020. máj. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
60%

4!


Valóban, törvény adta joga nincs hozza. De a gyereknek szüksége van rá. Normalos szülő pedig a gyerek érdékét nézi, nem azt, hogy neki magának mi a jó.

2020. máj. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
65%

Nem értem, miért kéne megszüntetni a találkozókat. Mindkettő szereti a másikat, szsretnek együtt lenni, miért kéne ezt beszüntetni? Az, hogy jogilag nincs már köze a gyerekhez, tökmindegy.

Ha mondjuk a szomszéd néni, vagy bárki idegen látogatná rendszeresen, és imádnák egymást, akkor is meg akarnád szüntetni a találkozókat, azzyl a felkiáltással, hogy dehát semmi közük egymáshoz?

Az első jót írt, hogyan magyarázd meg a gyereknek.

2020. máj. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy mi mindig őszintén és nyíltan beszélünk a gyerekkel. Nyilván nem a vérszerinti anyától várjuk a felvilágosítást, de a gyereknek szüksége lenne a részéről is őszinte, nyílt kommunikációra. A gyerek remekül el tudja mondani a történetét, de más az, hogy mi a kognitív tudása saját magáról, és mi a megélése. Az tapasztalatai pedig nem koherensek a saját történetével. Nehezen fér meg a "nem akart nevelni, örökbeadott" azzal, hogy "folyton várja, hogy menjek". Amúgy többször is tapasztaltuk az évek során, hogy a vérszerinti titkolja még a saját anyja elől is az öröbeadást, sőt, a távolabbi haveroknak egyenesen az van beadva, hogy ő egyedül neveli a gyereket, csak én sokat segítek neki. Úgy érzem, egy színjáték az élete, amibe bevonja a gyereket is. Facebookon, instán simán hozza a cukimami imidzset, tele vanak ezek a felületek a gyerekkel. Nem normális ez az egész.
2020. máj. 16. 08:50
 8/48 anonim ***** válasza:
26%

"Nehezen fér meg a "nem akart nevelni, örökbeadott" azzal, hogy "folyton várja, hogy menjek". "


Nem, itt nagy tévedésben vagy, ez így egyértelmű. A gyerekneveles egy felelősségteljes "munka", kb 7/24 a gyerek korától függően, rengeteg nehézséggel, lemondással. Ettől még szereti a gyereket és ragaszkodik hozza a maga módján, csak a felelősségét nem akarja.

2020. máj. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
24%
Nem világos, miért akarod a saját gyerekedet elszakítani a biológiai anyjától. Nem érthető az önzőséged.
2020. máj. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Mert örökbeadta! Az évi egy-két találkával amúgy még egészen rendben volnák.
2020. máj. 16. 09:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!