Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni ha egy nagykor...

Mit lehet tenni ha egy nagykorú családtag jól Asperger-vagy funkcionáló autista-gyanús, viszont nem hajlandó vizsgálatokra menni?

Figyelt kérdés

Szakápolóként foglalkoztam már ilyen jellegű betegekkel. Gyanús, hogy az anyósom 26 éves lánya is ebbe a kategóriába esik, viszont amikor a lánynak említettem ezt akkor dührohamot kapott, mikor az anyósomnak akkor ő megsértődött, hogy miket mondok én a lányáról. Pedig rengeteg tünete van, ami erre utal. Igen, tudom, hogy csak pszichiáter állíthatja fel ezt a diagnózist!

De éppen azt mondom anyósomnak, hogy beszélje rá a lányát, hogy menjenek el vizsgálatokra és majd ott kiderül. De hallani sem akar erről. Nem érti meg, hogy még ha ki is derülne valamilyen spektrumzavar, csak jót tenne a lányának ha kezeléseket, szakértői tanácsadást kapna.



ápr. 9. 11:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/96 anonim ***** válasza:
91%
Ajándék az élettől mikor egy ilyen kavarógép bekerül a családba. Jó lenne ha anyósod eligazítaná a lúzer fiát. Elégedj meg azzal, hogy szkeptikusból papagájt varázsoltál, hagyd békén anyósékat míg meg nem röptetnek a nélküled jól működő családból. Örülj, hogy csak dührohamot kaptak meg megsértődtek, nem csördítettek nyakon a gusztustalan tudálékosságodért. Amúgy a nagy szaktudásoddal mindez csak feleségként tűnt fel vagy csak akkor nyílt ki a csipád? Ha a megfelelési kényszerről beszélgetne egy pszichiáterrel, vajon magára ismerne? Drága kis diplomás feleségem, világ legokosabb asszonya, te...
ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/96 anonim ***** válasza:
97%
Nem olvastam a valaszokat, de nekem is van egeszsegugyis rokonom, aki baromira idegesít azzal, hogy allandoan mindent diagnosztizalni akar. Meg a legegyszerubb dologgal kapcsolatban is valami betegseget akar kihozni, holott csak beszélgetés szuntjent kerult elo. Kerdezo, szerintem engedd el a temat, mert baromi idegesito lehetsz.
ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/96 anonim ***** válasza:
97%
Itt egyedül neked van szükséged orvosra kérdező. Tudod,olyanra,aki rendet is rak az emeleten.
ápr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/96 anonim ***** válasza:
0%
De mik a lány konkrét tünetei? Kérdező, ezt nem írtad. Pedig ez a lényeg.
ápr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/96 anonim ***** válasza:
100%

" ebben az egyértelmű helyzetben"


Nincsen semmilyen helyzet. Szállj le róla.

ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/96 anonim ***** válasza:
29%

Én autista vagyok, és betegségnek tartom, mert hivatalosan az, és annak is élem meg. Ezen felesleges veszekedni, de tudom, hogy sokan másoknak, akik a legenyhébb esetek, ez sértő, de ez van, más emberek másképp élik meg, jó lenne, ha ezt végre elfogadnátok. Én hálát adtam volna az égnek, ha legalább 1 valaki lett volna a környezetemben, aki a kérdezőhöz hasonló, mert akkor valószínűleg időben észreveszik nálam és megfelelő fejlesztést kaphattam volna, meg úgy alapból is jobban értettem volna magamat és könnyebb lett volna.

Ennek ellenére azt mondom, hogy ha nem tűnik súlyosabb helyzetnek, akkor hagyd. Felnőttkorban már nincs semmilyen fejlesztés, támogatást lehet megigényelni, de ahhoz ugye középsúlyos/súlyos kategóriának kell lenni. Dolgozni tud teljes állásban? Párkapcsolata, barátai vannak? Külön él a szüleitől, önállóan hoz döntéseket a saját életéről? Ezek alapján meg lehet tippelni.

ápr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!