Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni ha egy nagykor...

Mit lehet tenni ha egy nagykorú családtag jól Asperger-vagy funkcionáló autista-gyanús, viszont nem hajlandó vizsgálatokra menni?

Figyelt kérdés

Szakápolóként foglalkoztam már ilyen jellegű betegekkel. Gyanús, hogy az anyósom 26 éves lánya is ebbe a kategóriába esik, viszont amikor a lánynak említettem ezt akkor dührohamot kapott, mikor az anyósomnak akkor ő megsértődött, hogy miket mondok én a lányáról. Pedig rengeteg tünete van, ami erre utal. Igen, tudom, hogy csak pszichiáter állíthatja fel ezt a diagnózist!

De éppen azt mondom anyósomnak, hogy beszélje rá a lányát, hogy menjenek el vizsgálatokra és majd ott kiderül. De hallani sem akar erről. Nem érti meg, hogy még ha ki is derülne valamilyen spektrumzavar, csak jót tenne a lányának ha kezeléseket, szakértői tanácsadást kapna.



ápr. 9. 11:30
 31/96 anonim ***** válasza:
86%
A szakmával lépést nem tartó pszichiáterek szerint lehet, hogy betegség, de a valóságban nem, akárhogy vered az asztalt.
ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 A kérdező kommentje:

Minden pszichiáter szerint betegség és pont. Attól, hogy te más olvastál egy facebook-posztban még egy saját BNo-kóddal rendelkező, pszichiátriai betegségről beszélünk, vita lezárva.


Majd ha leérettségizel legalább akkor visszatérünk rá.

ápr. 9. 14:35
 33/96 anonim ***** válasza:
82%
Ezt nagyon benézted, kérdező. Nagyon sok szakirodalmat olvastam a témában, könyveket, online anyagokat, tanulmányokat. Pszichiátereket is ismerek, akik ezzel foglalkoznak, ők sem betegségnek tartják. Felnőtt érintetteket is ismerek, köztük magamat, és nagyon jól tudom, hogy nálunk mennyire nincs "kezelés" a felnőtt autisták számára. Majd ha neked is lesz legalább negyedennyi tudásod a témáról, visszatérhetünk rá. Vita lezárva.
ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 A kérdező kommentje:

Igen, rögtön gondoltam, hogy a betegségeddel szembe nézni nem tudó érintett vagy érintett szülője vagy,ezt írnod sem kellett volna.


De ez mit sem változtat a betegség természetén.


Persze, hogy le van zárva a vita, a munkahelyemen sem vitatkozom a betegekkel.

ápr. 9. 14:45
 35/96 anonim ***** válasza:
86%
Most már nagyon nevetségesen vergődsz, kérdező :D
ápr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 Grizesteszta ***** válasza:
12%
Szia Kérdező, én bevonnám a probléma megoldásába a férjedet, és megkérném, hogy beszéljen ő a testvérével és az anyjával. Mondja el, hogy Te nem vagy pszichiáter, de láttál már ilyet, javasolnál orvosi konzultációt, mert ha tényleg gond van, akkor tudnak segíteni, ha meg nincs, hát akkor nem történt semmi, megnyugodhat a 'szakmai lelkiismereted'. És ha hajlandók a férjeddel beszélni erről, akkor ő már újra be tud vonni téged a dologba olyan szempontból, hogy Te javasolhatsz vizsgálati helyet, orvost, esetleg nála 'szakszerűbben' elmagyarázhatod a gyanúdat, azokat a tüneteket, amik neked szemet szúrtak stb. Arra hegyezném ki, hogy ha tényleg van valami iciri-piciri probléma, akkor az könnyen rendezhető.( tudjuk, hogy nem, ill. nem olyan iciri az, ha te látsz valamit, de ez elég lenne az induláshoz.)Ha meg arra se nyitottak, hogy a férjeddel beszéljenek erről, akkor a helyedben elengedném. Megbeszélném a férjemmel, és megmondanám, hogy a családi nyugalmat én nem akarom feláldozni ezen az oltáron, utánam a fáklyás menet. ( nálunk volt a rokonságban egy figyelemzavaros kisfiú, én is figyelmeztettem az anyukát négyszemközt, laikusként, 10 éve. Megsértődött. Én megrántottam a vállam, letojom, hogy most van egy 14 éves, figyelemzavaros, nagyon problémás fia. Az anyuka panaszaira csak bólogatok, mosolygok és csak minden 10 alkalommal jegyzem meg, hogy 10 éve jeleztem a problémát...)
ápr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 anonim ***** válasza:
87%

Az autizmus nem betegség, hanem ha már szakszavaknál akarunk maradni, akkor nevezzük nevén: neurológiai rendellenesség. Hogy mennyire "rendellenes", akkor folyik a tudományos vita, és egyre kevésbe tűnik annak (az ADHD-val egyetemben), de ettől még nem betegség. És az, hogy BNO kódja van, nem teszi betegséggé.

Remélem, hogy ez troll kérdés. Mondjuk a hazai egészségügyet nézve meg se kéne lepjen, hogy ilyen aluliskolázott, hiedelmekből táplálkozó, unintelligens és kártékony emberek dolgozhatnak ápolóként. :(

ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 anonim ***** válasza:
94%
Egyrészt semmi közöd hozzá, másrészt ha diagnosztizálják is sem változik semmi.
ápr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 anonim ***** válasza:
89%
És tényleg nem betegség. Neurodiverzitás- nem múlik el, ha beveszek egy fájdalomcsillapítót.
ápr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/96 anonim ***** válasza:
95%

"Magasan funkcionáló autizmusról beszélünk. Ami sokszor nem tűnik fel , mivel átlagos intelligenciaszint társul hozzá."


Ok ÉS????? Ha sehol senkinek nem tűnt fel, akkor mi a faxert érzed úgy, hogy neked bele kellene szolnod az életébe????

ápr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!