Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni ha egy nagykor...

Mit lehet tenni ha egy nagykorú családtag jól Asperger-vagy funkcionáló autista-gyanús, viszont nem hajlandó vizsgálatokra menni?

Figyelt kérdés

Szakápolóként foglalkoztam már ilyen jellegű betegekkel. Gyanús, hogy az anyósom 26 éves lánya is ebbe a kategóriába esik, viszont amikor a lánynak említettem ezt akkor dührohamot kapott, mikor az anyósomnak akkor ő megsértődött, hogy miket mondok én a lányáról. Pedig rengeteg tünete van, ami erre utal. Igen, tudom, hogy csak pszichiáter állíthatja fel ezt a diagnózist!

De éppen azt mondom anyósomnak, hogy beszélje rá a lányát, hogy menjenek el vizsgálatokra és majd ott kiderül. De hallani sem akar erről. Nem érti meg, hogy még ha ki is derülne valamilyen spektrumzavar, csak jót tenne a lányának ha kezeléseket, szakértői tanácsadást kapna.



ápr. 9. 11:30
 81/96 A kérdező kommentje:
A diplomám és a karrierem másról tanúskodik:D
ápr. 9. 21:57
 82/96 anonim ***** válasza:
85%

Mit ne mondjak,és tényleg tidztelet a kivételnek,de ha ilyen emberek lesznek a jövő egészségügyi dolgozói,akkor inkább kötélre gyűjtök,és nem a tb-t fizetem.

Figyelj kérdező! Nem hiszem el,ha olyan okosnak tartod magad,akkor miért nem.látod be,hogy nincs igazad? Lehet neked diplomád,ki is törölheted vele a segged. De az is biztos,hogy a válaszolók között volt olyan,aki tudja mi az autizmus,mert abban él maga,esetleg valamelyik rokona. De te vagy az okos,ügyes,mindenkihülye.

Szánalmas vagy.

ápr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/96 A kérdező kommentje:

Meg tudod magyarázni, hogy miben nincs igazam?


Merthogy a kérdésben semmi sem szerepel ami vita tárgyát képezi. Ha lenne diplomád talán nem csak az elcsépelt jelzőket tudnád vaktában egymás mellé pakolni, hanem egy értelmes,kerek mondatot is ki tudnál préselni magadból.

ápr. 9. 23:04
 84/96 anonim válasza:
88%

19-re: jesszus, és te szakápoló vagy? Na, ezért tart itt az egészségügy, ahol. Nem, az autizmus nem betegség, hanem fejlődési zavar. Igen, van BNO kódja, de akkor sem betegség.

Az autizmus nem "kezelhető", hanem fejleszthető. Ha valakinek gyógyszert írnak fel, az nem az auti tüneteket enyhíti, hanem pl. alvászavarokra, dühkitörésre, viselkedési zavarokra írják fel; nem önmagában azért, mert valaki auti. (Normális esetben amúgyis csak akkor, ha tényleg muszáj. Ebből kifolyólag nem is minden autistának írnak fel gyógyszert.)


Egészségügyisként vicces vagy: vak vezet világtalant. A kommented alapján te sem értesz jobban az autizmus spektrum zavarhoz, mint az általad lenézettek. Amúgy mi az a "döbbet"?

Nem mellesleg mi közöd van neked anyósodhoz és a sógornődhöz? Kérte valaki, hogy kéretleül osztogasd a tanácsaidat?

ápr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/96 Darius- ***** válasza:
15%

80 - Azt csak szeretnéd az olyan trollok, mint te. Ezért jártok ide.


Elír egy betűt és már világos minden mi? Az a ott az s mellett.

ápr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/96 anonim ***** válasza:
98%

"alacsony képzettségű"


Mérnök vagyok. Biztos kevesebbet tanultam, mint te 🤣😂

ápr. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/96 anonim ***** válasza:
97%
Olyan vagy, mint az a 14 éves, akinek valamelyik szülője orvos, ezért jobbra-balra diagnosztizál mindenkit, és szerinte csuklóból levezényelne egy agyműtétet.
ápr. 10. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/96 anonim ***** válasza:
95%

Igen, #85, a "szakmai véleménye" annyira megalapozott, annyira aprólékosan figyel mindig mindenre, hogy még egy betűelütés se tűnik fel neki egy néhány szavas mondatában. Egy rendkívül alapos, precíz szakembertől ezt is lehet elvárni, ugye?

Egyébként én valóban nem vagyok szakápoló, ennél fogva nem tudom, valóban tantárgy-e a szakápolók képzése során, hogy "Hogyan szóljunk bele erőszakosan a sógornő életébe". Ha van, a kérdező kétségtelenül kiválóan teljesített belőle.

ápr. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/96 anonim ***** válasza:
97%

Mit lehet tenni?

Miért kellene bármit tenni? Elmondtad a szakmai véleményedet, nem kértek belőle. Pont. Egészségügyisként pont te tudhatnád a legjobban, hogy kéretlenül belepofázni más ember egészségügyi dolgaiba, és kéretlenül analizálgatni és diagnosztizálni nemhogy nem illendő, de egyenesen etikátlan, főleg akkor, ha nem vagy szakorvosa az adott kérdésnek "csak dolgoztál ilyenekkel". Akkor mit vergődsz itt is, hogy bizonygasd az igazadat? El tudom képzelni, mit művelhetsz családon belül...Nincs elég dolgod a munkahelyeden? Ha mindenáron embereket akarsz az eü. állapotukkal kapcsolatban nyaggatni, menj olyanok közé, akik ezt értékelik, vállalj, jótékonysági munkákat...

ápr. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/96 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, a munkahelyeden is ilyen stílusban beszélsz a páciensekkel?
ápr. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!