Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni ha egy nagykor...

Mit lehet tenni ha egy nagykorú családtag jól Asperger-vagy funkcionáló autista-gyanús, viszont nem hajlandó vizsgálatokra menni?

Figyelt kérdés

Szakápolóként foglalkoztam már ilyen jellegű betegekkel. Gyanús, hogy az anyósom 26 éves lánya is ebbe a kategóriába esik, viszont amikor a lánynak említettem ezt akkor dührohamot kapott, mikor az anyósomnak akkor ő megsértődött, hogy miket mondok én a lányáról. Pedig rengeteg tünete van, ami erre utal. Igen, tudom, hogy csak pszichiáter állíthatja fel ezt a diagnózist!

De éppen azt mondom anyósomnak, hogy beszélje rá a lányát, hogy menjenek el vizsgálatokra és majd ott kiderül. De hallani sem akar erről. Nem érti meg, hogy még ha ki is derülne valamilyen spektrumzavar, csak jót tenne a lányának ha kezeléseket, szakértői tanácsadást kapna.



ápr. 9. 11:30
 51/96 A kérdező kommentje:

Fentebb direkt leírtam, hogy a tünetek gyógyszeres kezelése nem egyenlő a gyógyíthatósággal😊

Vannak itt problémák bőven.

ápr. 9. 15:40
 52/96 anonim ***** válasza:
79%

Semmi közöd hozzá és szakápolóként nem kell tudálékoskodni... fogalmad nincsen a neurológiai betegségekről csak szeretnél nagyon okosnak tűnni.


Nem vagy az csak egy egyszerű ápoló.

ápr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/96 anonim ***** válasza:
95%
Igen, vannak problémák - veled...
ápr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/96 anonim ***** válasza:
95%

Terápián pont azt tanulják a felnőtt autik, hogy hogyan ne maszkoljanak, tehát hogyan legyenek teljesen szabadon autisták. Nincsenek gyógyszerek, nincsenek "tünetek" sem.

Kérdező, téged viszont tuti a fejedre ejtettek gyerekként.

Mondjuk sajnos erre sincs gyógyszer.

ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/96 anonim ***** válasza:
93%
A sogórnő eddig is megvolt. Pszichiátria gyógyszereket meg csak az szedjen, akinek valóban nagyon szükséges, mert többet árt, mint használ. Én is elküldtelek volna melegebb tájakra.
ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/96 anonim ***** válasza:
93%
Remélem, csak trollkodás ez a kérdés és ilyen ember, mint a kérdező, nem dolgozik egészségügyben. És még empatikusnak tartja magát, ez már abszurd.
ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/96 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez annak a kérdésnek az inverze ami nemrégen volt, ott anyuka vergődött pontosan ugyanezen.


Most megjött a "sógornő" verziója is. Tipik válaszgeneráló szr kamu.

ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/96 anonim ***** válasza:
90%

Milyen kezeléseket és szakertői tanácsadást remélsz???

Mindhárom gyermekünk auti, a nagy csak aspergeres. A férjemről is kiderült a gyerekek vizsgalata során, hogy aspergeres. A mély együttérzésen kívül semmi szakértői tanácsadásban nem részesült, csak lett pár papírlappal többje, amivel nagyjaból kitörölheti.

Még a gyerekek ellátása is igen döcögős kis hazánkban a felnőtteké meg egyenesen 💩... A gyógyszer nem varázsszer, magát az autizmust nem teszi semmissé, max nehány tünetet nyom el pl generalizált szorongás esetén, de tapasztalataim alapján a felnőtteknél még erre se nagyon forditanak energiát. Itt inkább a küzdessz magad ahogy tudsz vagy leírtunk és begyógyszereztünk hülyeként elv érvényesül.

Meg kellene tanulni elfogadni és tiszteletben tartani a másik véleményét és döntéseit. Attól mert elmegy dokihoz, kap egy papírt, még neki kell megvívnia az élettel. Amíg nem ön-és közveszélyes, addig szíve joga eldönteni, hogy ezt hogyan teszi.

Bírom, amikor "szakemberek" osztják az észt az elfogadásról, miközben ők azok akik nem hajlandóak az önnön nézeteiken túl semmi mást elfogadni!

ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/96 anonim ***** válasza:
85%

Az autizmus nem betegség,mivel egy betegséget tudsz gyógyszerrel kezelni. Egy autistánál nem magát az autizmust kezelik gyógyszerrel,hanem a mellette lévő idegi alapon járó tüneteket. Az utizmus nem gyógyítható,mert ez egy állapot.

Szerintem válts pályát minél előbb,ne akarj te lenni megmondó ember. Főleg ne egy 26 éves felnőtt nő esetében.

2 autista fiam van. Egyik 22,a másik 10 éves. A papírral annyit értünk el,hogy akadályozva lettek az életben.

Én pl epilepsziás vagyok,de ahol lehet titkolom,mert amint megtudják,úgy néznek rám,mint egy sorozat gyilkosra. Ha a sógornőd boldogul papír nélkül,akkor a legjobb amit tehetsz,ha békén hagyod,mivel az a papír csak árt. Korlátozva lesz tőle az életben.

ápr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/96 anonim ***** válasza:
88%

"Szakápolóként"


Az etika tantárgy alól végig fel voltál mentve?

ápr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!