Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi történetről? Kinek van igaza? Pár +kérdés lentebb.

Figyelt kérdés

Kinek van igaza?

Családon belül örökbefogadott fiúról van szó. Anyuka, apuka meghalt. Kiskora óta nagymama neveli 2 felnőtt testvérrsl egy háztartásban.

A kisfiú hat éves korában hunytak el a szülők és bár minden szeretet megkapott , de a nagymama nem segített feldolgozni a halált, emiatt később problémák voltak. Önbántalmazas és tárgyakon való kitöltés. Az önbántalmazás szépen fokozatosan elmúlt. Ahogy a tárgyakon való kitöltés is.

Az elején nagyjából minden rendjén ment azonban az utolsó 5 évben káosz volt. Mindegy egyes reggel ordibálásra kellett kelni, ha pedig szóvá lett téve a válasz az volt ti itthon vagyok, majd visszaalszotok. Egész nap nem csináltok semmit van időtök. A nagymamát a két "gyerek" mindennek elmondta amit eltudsz képzelni. Dögölj még, te köcsg, krva , ne pofázz bele, stbstb. Ennek ellenére semmit nem csináltak, tették le az asztalra a szron kívül. Kiöntött víz, ott marad, leesett cukros papír ott marad, véres maradt a wc ülőke, ott marad. Tehát itt is amit eltudsz képzelni. Eleinte mindent a nagymama csinált. Utána a fiú váltotta fel a helyét csakis a nagymama miatt és mert nem akart koszban lenni. Utána a fiú elköltözött 23 évesen csaladja lett. Hazajárt, a testvérek is körbeugrálták. A gyerekét is mivel ő is lett. Majd a nagymama meghalt. Utána az egyikük még ugyanúgy látni akarta, jogot érzett miszertin mennyi mindent kapott tőle a fiú? Ami részben igaz ahogyan az is hogy az utolsó pár év katasztrófa volt. Ahogyan beszeltek vele, amiben élni kellett. Miért érez jogot arra amikor az utóbbi időben semmit nem tett. A fiú megadta neki a lehetőséget hogy továbbra is tarthatják a kapcsolatot amennyiben megváltozik mert ő ezt továbbra nem hajlandó támogatni, azt az életszinvonalar. Tulajdonképpen úgyszint ocsmányul bántak vele, ha ők nem lennênek minden jó lett volna. S majd háborogtak azon hogy mi az hogy az örökösök nem mondanak le a részükre. Ők mindent megtettek.

Egyszerűen nem értem a nagymama miért nem tette őket ki a házából holott haszonélvezeti joga és a fele ház az övé volt? Miért hagyta hogy az unokája szenvedjen ezek mellett az emberek mellett.



ápr. 10. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Igen, egyértelműen.
ápr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi
ápr. 10. 13:23
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Azert nem tette ki, mert a sajat gyerekei.
ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, a gyerekeit miért nem tette ki az anyuka, az (örökbefogadott) unoka miatt? Hát mert a gyerekei. És azokat feltétel nélkül szerette meg elfogadta gondolom. Mindig mindenki tudja, máshol mi hogy működne jól. Én is tudom nálunk és másnál mi a baj, mit lehetne, kellene másként csinálni. De mindenki a saját életének kovácsa. Mama így látta jónak, inkább beletörődött gondolom. Sajnálom, hogy így alakult a fiú élete, hogy elvesztette a szüleit. Így sajnos alkalmazkodnia kellett, hogy mások úgy élnek, ahogy.
ápr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A gyerekek""40+ évesek. Ez elfelejtődött.

De ők nem becsülték meg. És nem egy élet ment tönkre.

ápr. 10. 14:36
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Azon kívül, hogy az egész egy katyvasz, a kissrác örüljön, hogy családon belül lett elhelyezve és nem az intézet nevelte.
ápr. 11. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tehát ha valakinek rossz akkor örüljön nem még rosszabb?
ápr. 11. 07:00
 8/11 anonim ***** válasza:
16%
Jobb az intézet mint az örökbe fogadás. Itt legalább hozzád hasonlóak vannak. Engem is örökbe fogadtak és fáj hogy más vagyok és nem hasonlítok rájuk még nem ismerem.a gyökereim. Intézetbe ugyanolyan elhagyottak lettek volna mint én és nem irigyelne az unokatestvérem mert nem ismerném. Be kéne tiltani az örökbefogadást mert attól lesz pszichésen beteg valaki. Hogy nem.a saját családja neveli. Ha hatnak akármilyen jól veled, mikor felnősz rájössz hogy ,,a tatára, mamára, szülőkre, többi rokonra,, nem hasoitasz és irigyled ha említik hogy közülük ez és az ezt és azt örökölte a kamatok vagy mástól. És te tudod hogy semmit nem örökölték mert nem az ívek vagy és fájni kezd miért nem a saját gyokereid közt lehetsz.
ápr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akit hivatalosan örökbe fogadtak, ugyanazok lesznek a jogai, mint a saját gyereknek.


Tehát abban az esetben nincs vita.


Ha nem fogadta örökbe a nagymama, viszont mint a hatóság által kijelölt gyám nevelte fel a unokát, akkor -mivel a szülei meghaltak-, akkor is ő lép be mint teljes jogú örökös.


Tehát az unokaöcsikének ugyanolyan örökösödési jogai vannak, mint teszem azt az apjának ( vagy anyjának, ha élne).

ápr. 12. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.


Ha a nagybácsi/nagynéni már elköltözött, s a nagymama halála után a testvérük gyereke maradt ott ( akit a nagymama nevelt fel), akkor ki lehet váltani az örökségét, ha azt akarják, hogy elköltözzön onnan.


Nem tehetik ki, mert ő van birtokon belül. Arányaiban is pontosan olyan örökös, mint a nagybácsik/nagynénik.


Sőt, ha nem hagyják békén, zaklatják, kérheti a jegyzőtől a birtokvédelmet.


A két másik örökös állapodjon meg vele: vegyenek neki egy garzon lakást, vagy egy kisebb házat, stb.


Onnan nincs joguk csak úgy kirakni.

ápr. 12. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!