Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tanácsolnátok ebben a...

Mit tanácsolnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Mit tanácsolnátok ebben a helyzetben?

A sógornőm furán reagálja le a dolgokat unokahúgommal kapcsolatban. Írok példákat mire gondolok.

3 év körüli kislányról van szó. Ebédelünk nálunk, töltöttkáposzta volt és mellé anyukám adott neki egy kicsike kenyeret. Erre sógornőm odaszalad, hogy a gyerek ne egyen szénhidrátot és elkapja előle a kenyeret.

Ez még nem is lenne fura. De! Másik alkalommal náluk pizzáztunk este. Akkor meg bíztassa a gyereket, hogy egyél kicsikém ilyenkor meg szoktál enni 4 szeletet is. Mi az, most nincs étvágyad?

Anyummal összenéztünk, hogy most ez mégis mi... Illetve többször jártunk úgy, hogy felhívtak minket video chat-en a bátyámmal esti órákban és oda jött a kislány akkor is szintén pizzát majszolt.

Másik eset, amikor voltunk egy rendezvényen és ott volt sógornőm, én, anyukám, és a kislány csoporttársa az anyukájával. A két kislány megszomjazott és felajánlotta a másik kislány anyukája, hogy vesz nekik inni. Visszatért multivitaminnal. A gyerekek jóízűen megitták. A sógornőm nem szólt semmit, beszélt tovább mintha mi sem történt volna.

Rá pár napra anyák napja alkalmából nálunk voltunk és anyukám adott szívószálas multivitamint a kislánynak. Erre az anyja kifakadt, hogy mit iszol te? Ennek következményei lesznek. Erre mondtam, hogy a rendezvényen is multit ittak. Erre azt mondja, hogy igen és ott is el lett tőle véve. Ez nem volt igaz. Nem volt őszinte...

A kislány nem jött hozzánk hetekig. Gondoljuk anyuval ez a bizonyos "következmény", amiről beszélt.

Szintén nálunk történt, hogy jégkrémet, süteményt nem ehet a kicsi.

Mikor a sógornőm nincs itt bátyám ad neki mindkettőt. A másik példa elmentünk kirándulni. Sógornőm oda nem jött.

Evésre került a sor.... Desszert gyanánt a bátyám adott a kicsinek túrós palacsintát és jégkrémet is....

A nevelési elvük nem egyezik. A múltkor sütöttem piskótatekercset, ott volt a kislány is nálunk. Megkínáltam kérsz egy kicsit, megkóstolod? Mered maga elé, nem szólalt meg. Erre kitör belőle sírva "nem lehet." Kérdeztem tőle miért nem. Nem válaszolt, de gondolom, hogy sógornőm miatt.

Utolsó példa, náluk voltunk és mondja az anyukája, hogy vigyetek már oda a kislánynak inni ( ő fent főzött)... erre mit adott neki almalevet a kulacsba.

Levisszük neki mamájával. Adnánk oda erre meglátja, és elkezd sírva üvölteni, hogy nem keeeell. Víz keeell. Megölelt és éreztem, ahogy reszket...

Mondjuk neki ezt anya küldi, nem mama adja. Erre földhöz vágja a kulacsot. Tudtuk nagyon jól, mire fel ez a sírás.... Mert nálunk meg beszólt, hogy "következményei" lesznek. Szerintem megijedhetett a kislány, ha iszik belőle akkor nem mehet megint mamához hetekig.

Anyum felment és mondta, hogy gyere légy szíves, mert sír a kicsi tőlünk nem akarja elfogadni az innivalót.

Össze zavarják a gyereket. Egyszer lehet neki szénhidrátot, cukros üdítőt adni, egyszer nem. Elveikben, cselekedeteikben következetlen emberek. Nem lehet rajtuk el igazodni.

Nagyon szeretjük a kislányt, és rossz azt látni, hogy így összezavarják őt.

Köszönöm, ha elolvastad.



#sógornő #következetlen ##unoka ##unokahúg
2022. jún. 8. 09:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
6%
Azt tanácsolnam, hogy ne szólj bele, más hogy neveli a gyerekét, pláne ha nem vagy több mint 14 éves
2022. jún. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
17%
Nem a te gyereked, a szülei dolga megbeszélni, hogy mit adnak neki és mit nem.
2022. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
23%
Úristen, egy kisregény arról, hogy bele akarsz szólni egy másik család életébe...???
2022. jún. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
92%
#3:Másik család élete, ez igaz, de a kislány- ha jól értem- az unokahuga. És tényleg nem normális, hogy az anyuka szigorúan tiltja a szénhidrátot, a cukrot, kivéve akkor, ha valamiért az neki éppen úgy kényelmes. Ehhez a 3 éves még kicsi. Itt arra gondolok, hogy pl én se eszem kenyeret, liszteset, lónyálat- úgy általában, az esetek 99,99% -ában. De ha valamiért az a 'kényelmes'( barátokkal vagyunk, mindenki pizzázik vagy hambizik) akkor én is, de magamtól soha. De én felnőtt vagyok és tudom kezelni az egy-egy 'kirúgást a hámból'. De egy gyereket ez valóban összezavarhat, pláne, ha a családi kapcsolattartás is annak a függvénye, hogy ő 'jót' eszik/iszik-e?
2022. jún. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
16%

4: hiába az unokahúga, az egy másik család.


A kérdező se örülne, ha az ő gyereke nevelésébe mások bele akarnának pofázni...

2022. jún. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
98%
Leírás alapján rendkívül következetlen nevelésnek tűnik, amit nem tudom i befolyásol "ki van éppen ott", "kinek tetszik, ha azt mondom a gyereknek, hogy..." (?)...
2022. jún. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
92%

Hiába írjátok ez nem beleszólás más családi életébe. Hanem konkrétan a kérdezőt, a nagymamát és a gyereket is hülyére veszi az anya.

Az anya egy idióta nőszemély, aki olyan buta hogy nem tudja mi az a szénhidrát. Gondolom a pizza nem annak számít mert volt rajta sonka. Ők mind az áldozatai az anyuka elmebetegségének. Biztos hogy másban is ilyen ez a nő. És sajnos elő kell kapni hogy ne csináljon belőletek hülyét, döntse el hogy mit lehet és mit nem és akkor tartsa mindenki magát hozzá. Illetve a testvéredet is belekell vonni, hogy mi legyen. Ha ő választotta ezt az idióta nőt akkor küzdjön meg vele ő.

2022. jún. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
98%
#5: végül is igazad van, mindenki úőgy teszi tönkre a gyerekét és a gyerek nevelését és értékrendjét, ahogyan akarja.:( Mert itt az egyetlen, aki nem 'kerek', az az anyuka.
2022. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
81%

Az anya egy idióta nőszemély, aki olyan buta hogy nem tudja mi az a szénhidrát.


Vagy de, tudja, és csak a feleslgeset nem akarja. Pl leves simán mehet kenyér nélkül. De pizza tészta nélkül nem.

A gyerek, amikor társaságban van és a barátai kapnak valamit, ő is megkapja. Viszont ha van más lehetőség, akkor meg nem cukros szarral itatja a szülő.


kb egyébként ez lenne a normális, így lehet arra tanítani, hogy mindent lehet, de mértékkel, és nem minden alkalommal kell cukor, CH.

2022. jún. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
8%
Tökmindegy, továbbra sincs köze hozta senkinek, hogy mit ad és mit nem a gyereknek
2022. jún. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!