Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sok családra igaz, hogy amíg...

Sok családra igaz, hogy amíg élnek a szülők, ők azok, akik összetartják a testvéreket, sógorokat, unokákat, aztán amikor meghalnak, utána a legtöbben eltávolodnak egymástól?

Figyelt kérdés

nov. 21. 10:20
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
64 szavazat
1 2
 1/15 anonim válasza:
94%
Biztos van ilyen is ahol így van, máshol meg egyáltalán nem.
nov. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Fura, de nálunk pont az ellenkezője van.

Anyukám és a nővére ritkán találkoztak, így mi is az unokatesókkal. Amikor meghalt a nővére, akkor a szüleik már rég elhunytak. És a nagynéném halála óta az unokatesóimmal napi szintű lett a kapcsolat a távolság ellenére, anyuhoz is sokat jönnek, hozzánk is, mi is megyünk...

nov. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Nálunk nagyszülők, szülők egy része már meghalt. Azóta unokatestvérekkel még talán szorosabb is a kapcsolat. Hiszen már csak mi maradtunk egymásnak.
nov. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az apai nagymamám tartotta össze a család egyik felét. Nála találkoztunk 2-3 hetente hétvégén.

Mióta meghalt a nagymamám, (2019-ben) azóta katasztrófa az egész.

Tipikus örökösödési vitából kifolyólag, apa testvére (nagynéném )csak a pénzt látta a házban , apa meg azt akarta hogy családban maradjon. Ment a hercehurca egy évig majd apa megvette és én (a lánya) és a barátom költöztünk ide, apa ezt akarta nekünk meg itt volt a ház.


Egyetlen kikötése , hogy újítsuk fel és tartsuk rendben.

Azóta a család azon része(nagynéném és a családja ) engem valamiért utál és a családommal sem olyan a kapcsolat mint eddig. Ha nem hívja őket anya akkor csak karácsonykor találkoznánk. Én is hívtam eleinte de mindig veszekedés lett abból hogy mit csináltunk a mama házával..(kapufestés, jarolapozas, új bútorok stb...) És állandóan ezt hallgattuk.


Legutóbb mindenszentekkor várta őket anya ebédre...de már ott tartunk hogy gondolnak egyet és nem jönnek.

Igazából a konkrét bajukat nem tudjuk, a házra gondoltunk , hogy ebből kifolyólag lettek ilyenek, ha kérdezzük akkor nem mondanak konkrétat...mi akarjuk tartani vele a kapcsolatot de ez egyoldalúnak tűnik..

/Tavaly karácsonykor hívtak minket ebédre, mindenkinek tök szép , hasznos ajándékot adtunk 100.000ft felett hagytunk a boltban összesen/ a szemünket meg kiszúrták egy lafiesta borral és egy lejárt bombonnal..köszi.


Na mindegy igazából hosszú lett csak azért osztottam meg mert nálunk tényleg a mami volt az a pont aki össze tartotta a család ezen részét..

nov. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Ahol így van ott is lehet ez egy kényszer. Például egyik ismerősömnek már demens idős szülei vannak, akikről a testvérével közösen gondoskodnak, az öregek hallani sem akarnak ápolóról, pedig szükségük lenne rá, mindkét gyerekük dolgozik, és nem a betegápolás, idősgondozás a szakmájuk. Viszont a két testvér között rossz a kapcsolat, és ha az öregek meghalnak, akkor meg is fog szakadni ez a kényszerű kapcsolattartás is. Tudod, a barátaidat megválogathatod, de a családot, ahova születsz, nem.
nov. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Igen,legtöbbször.Ahogy meghalnak egymásnak ugranak az örökösök,saját szememmel láttam olyat,hogy egy használt kapán képesek voltak a temetés

után egymásnak ugrani..Undorító a legtöbb ember,és ha olyan szituba kerül,

ki is mutatja a foga fehérjét rögtön.

nov. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Férjeméknél így volt, ahogy szegény anyós meghalt, a négy testvér onnantól le se sz...ta egymást. Egyszerűen négy külön világ, én meg is értem, hogy jobb nem erőltetni.

De amúgy azt vettem észre, hogy általában ez az "összetartja a családot" című dolog igazából az információ áramlásban merül ki. Tehát akkor sem taliztak ők sem többet, amíg anyós élt, (mármint férjem és tesói), csak több infó volt egymásról és egymás családjáról, anyóson keresztül. Most meg már ez sincs.

nov. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk még élnek a szüleink, de máris tudom, h így lesz. Csak akkor találkozunk a testvéreimmel, ha hazamegyünk egyszerre a szülői házba, amúgy soha.
nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindkettőre van példa. Anyukámék a mai napig jó kapcsolatot ápolnak a testvéreikkel, sőt unokatesókkal is, pedig már egyik idős rokon sem él, sem a szülők.


Ellenben párom családjában idén halt meg a nagypapa, akinél minden ünnepet megtartottak az elmúlt években. Már megy a kifogásgyártás hogy karácsonykor ki hogy dolgozik, felújít, kirándul, wellnessel. Nem értem miért nem lehet bevallani hogy eddig szegény papi miatt ültek össze, egyébként meg sz..rnak egymásra. Ezt én már évekkel ezelőtt láttam hogy így lesz, annyira egyértelmű volt.

nov. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyik oldalról igaz, hogy nálunk a nagyszülők legalábbis egyik ágon összetartották a rokonságot. Nem kell nagy dologra gondolni, egyszerűen náluk voltak a nagyobb ünnepek amire eleinte mindenki eljött. Aztán mondjuk ott is kezdtek elmaradozni főleg az unokák.


Aztán ahogy meghaltak a nagyszülők egy időre elmúltak ezek az összejövetelek is. Viszont nagy eltávolodás nem lett, mert mostanában kezd az egész újraszerveződni, mindenki megy mindenkihez, sokkal mobilabb mindenki.

nov. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!