Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti szóvá tennétek a sógornőtök...

Ti szóvá tennétek a sógornőtöknek, hogy megbántott? Eddig jó voltam dadának?

Figyelt kérdés
Egyetemista lány vagyok, bátyám sokkal idősebb tőlem, már van családja. 2 éves a kisfiuk, akit imádok, heti egyszer vigyáztam rá fél éves kora óta, amíg a sógornőm "kikapcsolódott" Most felköltöztek a szülei is vidékről a gyerek folyton ott van, a nagymama viszi. Én meg nem láttam már 3 hete csak pár percre mikor felmentem, míg előtte együtt voltunk órákat. Hívtam már a sógornőmet, de mindig lerázott. Szerintem ez elég bunkó dolog tőle. Anyukám szerint ne mondjak neki semmit. (bátyám meg észre sem veszi az ilyen dolgokat)

2012. dec. 10. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg simán mondd meg neki, hogy rosszul esik...

Lehet ám, észre sem veszik, hogy ez neked rossz!

2012. dec. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ha úgy érzed, neked így jobb lenne, beszélj vele.

Viszont a mostani viselkedése elég egyértelmű sajnos.

El kell őt fogadnod, hogy ő ilyen, megváltoztatni nem tudod.

Magadat viszont nem szabad emésztened.

Ha a bátyádnak sem tűnik fel, akkor csak rontani fogsz a sógornőddel való kapcsolatodon, és még a testvéreddel is nézeteltérésbe kerülhetsz.

Itt sokkal többről van szó, de ezt hosszú lenne itt leírni.

Tisztában vagyok vele, hogy ez nem könnyű szituáció, mivel a családodról van szó.

2012. dec. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne szólj, csak rontasz a helyzeten.

Én ugyanezt éltem meg nővéremmel.

Amíg kicsi volt a lánya, addig orrba-szájba nálunk volt, heti 2 napot is, annyira le akarta rázni az anyja.

Nagyon megszerettük egymást a kicsivel, nagyon kötődött is hozzám.


Aztán nagyobb lett, már nincs annyi gond vele, így hát nem is engedi már el, és rólam is szemét dolgokat beszél neki, pl.: én rosszra tanítom, mert pl. Halász Juditot hallgattattam vele, aki már 6 éves "nagylány".

Ez dedós, meg ilyesmik...mint pl. mesét olvasni, mert szerinte ez már modern kor, nézze meg DVD-n.


Nagyon fáj ez, de amikor szóltam, akkor a fejemhez vágta, hogy ő az anyja, ő dönt, én ne avatkozzak ebbe bele, hogy ő hogy neveli a gyereket, mert én "visszamaradott" vagyok.


Na, erre mit mondjak?

SEMMIT!

2012. dec. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a bátyámmal beszélnék a helyedben. Hogy csak azért kellettem hogy bébicsőszködjek? Mond meg hogy szereted az kis srácot, szeretnél vele több időt tölteni.
2012. dec. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3! Gratulálok a nővérednek, én sem azért olvasok mesét, mert nincs tévénk, hanem mert bensőségesebb, és még jobban is fejleszt, mint a mozgókép. Egyébként lehet, hogy most érett meg a féltékenység, ezt a kérdezőnek is mondom.
2012. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!