Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én kérjek bocsánatot a nővérem...

Én kérjek bocsánatot a nővéremtől, ha ő (is) megbántott? Nem érzem, hogy én is hibáztam volna. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
A karácsonyi ajándékokról beszélgettünk, hogy ki mit vesz a gyerekeknek. Akkor elhagyta egy olyan mondat a számat, hogy ruhadarabot nem veszünk nekik, mert azt így is- úgy is meg kell venni. Ezen felháborodott mondván nekik nincs egy átlag hétköznap arra pénzük, hogy megvegyen x forintért valamit. Tényleg nem akartam ezzel megbántani, nem azért mondtam, próbáltam elnézést kérni, de leharapta a fejem, hogy nekem könnyű, hogy a férjem mindent elém tett, beindította a vállalkozásom. Ez elég rosszul esett. Mert tudja, hogy a kapcsolatunk elején épphogy zavart a férjem és a köztem lévő anyagi különbség. És mit tehetek én arról, hogy valakinek több van valakinek kevesebb. Nem normális hangnemben mondta, hanem mintha én lennék a legnagyobb ellensége. Azóta találkoztuk, mivel együtt dolgozunk, vagyis nekem dolgozik, abban a vállalkozásban amiben szerinte semmi érdemem... Ő van megsértődve, és várja hogy bocsánatot kérjek. Én nagyon nem hajlanék rá, de szerintem ő sem fogja meglépni, haragot pedig nem akarok közöttünk. Ti hagynátok kicsit elülni a dolgot, vagy megbeszélnétek?

2012. dec. 5. 10:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Én megbeszélném, bocsánatot kérnék, de csakis azért, hogy akaratomon kívül megbántottam ezzel. Tudod, nyilván fáj neki, hogy nem tudja a gyerekeit olyasmikkel megajándékozni, mint mások. Hiába nem érzed magad hibásnak, azért egy picit az vagy, legalábbis szerintem, így kívülről nézve.

Elmondanám, hogy ügyetlen megfogalmazás volt, és nem bántásnak szántam. De azt is megmondanám, hogy nagyon rosszul esett a támadó reakciója. Az anyagiakat itt már nem érinteném, csak kizárólag ezt az akutális konfliktust kell megbeszélni.


Egyébként igazad van abban, hogy a gyerekek, főleg a kisebbek nem mindig örülnek a ruháknak, de hát ha erre futja nekik, akkor erre. Ha nektek dolgozik, esetleg adhatnál neki valami karácsonyi prémiumot, ha megtehetitek, hadd legyen szép karácsonyuk a gyerekeknek.


Tudom, hogy Benned is dolgozik a harag, a megbántottság, de pont így az ünnepek előtt emelkedj felül ezen, és kezdd Te a békülést! Hidd el, sokkal jobb érzés lesz neked is a fa alatt a boldog gyerekeidet látni, ha tudod, hogy a nővéredék is boldogok, és szeretettel gondoltok egymásra, nem haraggal!

2012. dec. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

pedig oviban megtanultuk, hogy okos enged szamár szenved

Mond neki, hogy: Ne haragudj én nem úgy gondoltam, beszéljük meg! - ennyi és megbeszélitek

sok sikert

2012. dec. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

Téged is értelek,meg őt is.

Szóval döntetlen.

Igazából én sem örülnék neki,ha valaki kijelentené,hogy

ruhát nem veszek a gyerekednek,mert te úgyis veszel neki év közben....még ha veszek is neki,akkor is rosszul esne,nem kell így kijelenteni,hogy ezt,vagy azt nem veszek,megkérdezem hogy "szerinted minek örülne?"

2012. dec. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor nyitok én, de tényleg nem akartam megbántani. Visszapörgetem a mondottakat, a stílust, de szerintem nem kellett volna megsértődnie.

3-as! Félreértetted, nem az ő gyerekeinek ajándékáról beszéltem, hanem hogy a sajátjaimnak mit veszek. Az övéi mindig azt kapnak, amit kérnek. Persze előtte megkérdezem a nővéremtől, de ő csak bólintani szokott, hogy azt vegyünk amit a gyerek mondanak. Az enyémekkel pedig előre megbeszélem, hogy mit akarnak és kitől mit kérhetnek, mert tudom ki hogy van elengedve anyagilag, ahhoz mérten osztom szét.

2012. dec. 5. 10:54
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem azzal van a probléma amit mondtál, mert jobban belegondolva semmi sértőt nem mondtál.

Elmondtad hogy te nem veszel a gyerekeidnek ruhát, mert úgyis kapnak. Pont.

Ebben semmi sértő nincsen.

Egyszerűen csak a nővéredből bukott ki az irigység, hiszen ő csak ennyit tud a gyerekeinek adni.

Ez karácsonytájt mindenkivel előfordul.

Mondd meg neki hogy nem akartad megsérteni, de bocsánatot miért kérnél? Hogy megteheted hogy drága ajándékokat veszel a csemetéidnek?

2012. dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"akkor nyitok én, de tényleg nem akartam megbántani"


Ez jó, mert okos enged. Na de a tesód? Mire ment ki ezzel: "leharapta a fejem, hogy nekem könnyű, hogy a férjem mindent elém tett"


Egyértelműen sértegetni, megalázni akart. Miért? Ezt beszéld meg vele, hogy saját frusztrációit ne a te degradálásoddal kezelje a jövőben.

2012. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ma 10:54 JA!Aha,így már azért más a dolog.....hát ahhoz hogy a saját gyerekeidnek mit veszel,nem sok köze van hozzá,lehet hogy tényleg akkor az,amit mondtak,hogy féltékeny,mert te jobb anyagi helyzetbe vagy,mint ők....sajnálatos,de nem rád kéne haragudnia,hisz erről meg te nem tehetsz!
2012. dec. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Attól, hogy az irigység nem jogos érzés, attól még bizony elég keserűség lehet a nővérének, hogy ő kevesebbet adhat a gyerekeinek...
2012. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én azt tenném, hogy megmondom neki, nem akartam megbántani ezzel a mondatommal, megértem, hogy nekik nincs arra pénzük, hogy ha megtetszik egy ruhadarab azt megveszik gondolkodás nélkül. De én erről nem tehetek.

És tudasd vele, hogy ő is megbántott, azt is hogy pontosan mivel. És hogy erről sem tehetsz, ha belegondol.

Nem tudom mennyi idő telt el, ha lenyugszik és átgondolja, hogy nem rád haragszik, hanem a világra, akkor szerintem nem lesz gond.

2012. dec. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as, mindenkit bánt, ha nem adhat meg mindent a gyerekének. Ez a világ legtermészetesebb dolga. De mit tehet erről a testvére. Aki egyébként munkát adott neki, úgyhogy ő is profitál a sógorból közvetetten. Ő sem utasította vissza a munkát, a kérdező sem mondta azt, hogy bocs már nem megyek hozzád, inkább keresek egy csórót, hogy ne legyen anyagi különbség köztem és a családom között. A kérdező abszolút nem hibás itt semmiben, nem rajta kellene levezetni a világfájdalmát.
2012. dec. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!