Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit tennetek ilyen rosszind...

Ti mit tennetek ilyen rosszindulatu sogornovel?

Figyelt kérdés

szoval....3 eve vagyunk hazzasok,amiota ide koltoztem mar akkor eszre vettem rajta hogy valami nincs rendben,mert abban a hazban ahova mi koltoztunk a ferjemmel o mindent ki pakolt pedig a ferjemnek is ugyan olyan joga volt hozza mint neki,de akkor meg nem erdekelt.szoval amikor en ide koltoztem mi a ferjemmel a 0-rol kezdtuk...se egy kanalunk se egy tanyerunk nem volt,mert mindent ki pakolt...aztan kozosen a ferjemmel mindent meg vettunk,uj butorokat uj haztartasi eszkozoket mindent,fel ujjitottuk a hazat stb...a sogornomnek van egy kisfia...akit mi tartunk a ferjemmel mert az anya nem torodik a sajat fiaval...kepes 2 hetig ugyanazt a levest adni a fianak...az a gyerek szinte csak tojason el,es egy nap amikor ugy hozta a sors hogy ossze vesszunk akkor mindent meg mondtam neki ami a szivemen volt...hogy nem torodik a sajat fiaval es hogy milyen egy rossz indulatu no szemely,akkor o meg azt vagdta a fejemhez hogy en meg gyereket se vagyok kepes csinalni,mert hat mar 3 eve kuszkodunk egy gyerekert,es hogy nekem itt nincs semmi jogom mert ez a ferjem oroksege es hogy ha o akar akkor ra pisil az en szonyegemre mert ez az o haza is amiben ellek. en bezzek etessem a fiat hogy ne halljon ehen,mikozben o a lelkembe tipor hogy en nem vagyok kepes gyereket csinalni,es turjem el azt hogy le hord mindennek a szomszedoknak,mikozben a fiat egy nap en vittam be az ugyeletre mert o azt mondta hogy a gyereknek nincs semmi baja,mikozben ket oldali tudogyulladasban volt. szerinted? te mit tennel a helyemben? amugy a sogornom al valt a tavaly mert felre lepett egy nos ferfival akivel meg mai napig is tartja a kapcsolatot,es a fia se a volt ferjetol van,mert 17 eves volt amikor teherbe esett egy 40 eves pasastol,aztan felesegul vette egy nagyon jo lelku ferfi akitol el valt,mert felere lepett egy masik ferfival...es csak en vagyok a rossz ugye?

de ami a leg rosszab hogy a ferjem se all ki melletem mert mindig azt mondja hogy ne torodjek vele,ne vegyem figyelembe,mert amikor pl ossze vesztunk kint az udvaron es en at leptem alra az oldalra ahol o lakik akkor azt vagta a felyemhez hogy le tori a labamat ha meg egyszer az o reszere lepek,es a ferjem edig el hallgadta...nektek mi a velemenyetek errol?


2013. máj. 15. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj de nem bírtam végig olvasni, érthetetlenül írsz!

Sógornőt csapd le.

2013. máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Vedd rá a férjed, hogy adja el a házat, a pénzből meg vegyetek máshol, jó messze a sógornőtől.
2013. máj. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem:

1. Sógornővel ne állj szóba. A férjed házrészébe nem vagytok kötelesek beengedni, pont úgy, ahogy ő se enged téged az ő részébe. Pont.

2. Ne adj enni a gyereknek! Nem vagy köteles sem eltartani, sem eltűrni, hogy kihasználjanak.

3. A védőnővel, családgondozóval, esetleg gyámüggyel viszont vedd fel a kapcsolatot, és tanúkkal bizonyítsd, hogy a gyereket nem látja el, ill. súlyosan veszélyezteti. (Pl. nem vitte ügyeletre.)

4. Beszéld meg a férjeddel, hogy a sógornő az ő családja: állítsa le! Nem vagy köteles eltűrni a viselkedését, és ha nem áll ki melletted, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy fogod magad, és lelépsz.


Ha a férjed akar, menjen veled, ha neki jó ott, akkor maradjon. A helyetekben viszont inkább kiadnám/eladnám a lakrészt, és az árából van albérletbe, vagy saját, akár kisebb lakásba költöznék.


Azon meg tényleg gondolkozz el, hogy ez kell-e neked életed végéig?

A férjed nem véd meg, a nő tönkreteszi az életed, és ez nem fog megváltozni a következő években, évtizedekben sem. Sajnos.

Addig lépj, amíg nincs gyerek, és amíg könnyedén el tudsz onnan szakadni. Egy albérletben küszködve is jobb, könnyebb előre lépni, mint benne ragadni ebben a helyzetben, családostól-sógornőstől.


A helyedben már faképnél hagytam volna a tutyimutyi férjet, és legyen boldog a boszorkány testvérével, meg tartsa el a gyerekét. Már réges-régen új férfival az oldalamon keresném a boldogságot.

2013. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj, de ezt főleg a férjeddel kell lerendezned. Vagyis neki a testvérével.


Addig mindenesetre eszembe nem jutna gyereket szülni, amíg ilyen állapotok vannak. De 3 évet sem éltem volna le így, nem hogy életem hátralévő részét.


Áruljátok a házat?

2013. máj. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ha huzom a szamat hogy a fiu mar megent nallunk van es en etetem,akkor a ferjem azzal fogja be a aszamat hogy sajnalok egy tanyer ennivalot,pedig nem arrol van szo hogy sajnalom,hanem arrol hogy igy a testvere soha nem fogja megtanulni hogy foznie kell arra gyerekre es nem lehet csak tojason tartani meg 2 hetes ennivaloval ami mar oda rohad a hutoben
2013. máj. 15. 13:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.


Kiscsillag!


Sírni már tudsz. Most ideje megtanulni, hogy megvédd magad!

Két lehetőséged van, illetve három, de a harmadik (eltűrni ezt a sógornőt életed végéig) ezek szerint neked sem járható.

A másik, hogy leordítod a fejét, és hasonlóan kedvesen pokollá teszed a mindennapjait, apró szemétségekkel. (Pl. pont akkor nyírod a füvet és vered a port, mikor szárad a ruha, épp véletlenül akkor hallgatsz zenét ordítva, ha pihen, stb.) Ebben az esetben jóval nagyobb az esély arra, hogy kölcsönös gyűlölködésbe torkollik az egész, és mindennapos lesz a perpatvar, amiért te leszel a hibás, mint az, hogy leáll.


Te ebben a társulatban nem vagy se feleség, se családtag.

És teljesen őszintén mondom.

A férjed szerint is ez így rendben van, a sógornőcskének is megfelel, te szenvedsz egyedül.


A másik lehetőség, hogy nem nyelsz tovább, hanem szépen összecsomagolsz, és elköltözöl. Beadod a válókeresetet. Lehet, hogy egy ideig akár a szüleidnél is el tudsz lenni, összekapod magad, teszel félre, és albérletbe mész. Akár lakótárssal együtt.


Ebben a szituban neked csak nyelni lehet meg hallgatni. Vagy kiszállni.

2013. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az helyesírásod, meg a fogalmazási készséged borzasztó!! Hány éves vagy? Mi a végzettséged?
2013. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt kiírtad - majdnem szó szerint ugyanezt - kb 3 hete. Nem kaptál akkor elég választ?
2013. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak egyszer olvass be neki,de akkor durván.
2013. máj. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!