Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gazdag családtag aki sajnáltat...

Gazdag családtag aki sajnáltatja magát?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerős, aki sír, pedig jó a fizetése. Vannak tartozásai, a NAV felé is, csak ugye nem bejelentve keres jól, így nem is fizet be semmit. Jól él, mégis sír, mintha a külső emberek nem látnák, hogy jól megy neki. Hogy van pofája az ilyen embernek? Adót nem fizet, még a jogos felhalmozott tartozását sem, ami van bevétele el is szórja, ilyen jelen milliomos, akinek mindig van, de még sincs. Ismertek ilyet? És mi a véleményetek az ilyen emberekről? Öregségükre meg jól szívni fognak?
2013. máj. 28. 07:04
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
8-as tévedsz, nem minden fehér és fekete, nem vagyok én irigy a szemétségre miért lennék? Amúgy sem a rokonom mire fel lennék én irigy rá? A simlisségre és a nyereészkedésre? Ugyan már....
2013. máj. 28. 08:15
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen emberek. Nálunk a tesóm ilyen. Több pénze van, mint bármelyik más családtagnak, Németországban él és ott keres pénzt, és mégis állandóan sajnáltatja magát. Mikor hazajön, körbejárja a rokonságot, mindenhol meghívatja megát ebédre, és panaszkodik, aztán a sajnálkozó, nála szegényebb, átlagos nyugdíból élő rokonok húszezreseket dugdosnak a zsebébe, hogy szegény Józsinak legyen költőpénze, hát tiszta röhej. Utána meg rakja fel a Facebookra a fotókat, hogy milyen klassz luxushotelben volt wellness-ezni. Nekem felfordul a gyomrom, de a rokonság nagy része be van etetve általa, hogy "szegény Józsi".
2013. máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
17%
Miért te nem fogsz szIvni öreg korodra? Te gazdag leszel a hatalmas vagyonodtól? És most komolyan, ha lenne lehetőséged, nem ezt csinálnád te is? És hidd el, van pénze félrerakva is, de inkább sIr, pont az Irigy emberek és az NAV miatt.
2013. máj. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
13-as Nem csak ő létezik a világon. Ő hogy várja el, hogy a gyereke kapjon családi pótlékot, a felesége gyed-et, ha ő baxik adózni hm? És ÉN nem, nem lennék ilyen.
2013. máj. 28. 09:48
 15/21 anonim ***** válasza:
19%
A családi alanyi jogon jár, a gyed csak akkor, ha a feleségének bejelentett munkája volt.Egyébként pedig amIg a vállalkozókról az utolsó bőrt is lehúzzák, ne várj mást.
2013. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondoltál, hogy azért sajnáltatja magát, mert nem akarja, hogy a nyakára járjanak kölcsönkérni?

Én is eltitkolom, hogy mim van és még véletlenül sem említem meg, ha elutazok nyaralni, telelni. Régebben ha megtettem, mindig arra értem haza, hogy hiányzik valami a kertemből...

Amikor pedig tudták, hogy jól keresek, akkor azonnal megtaláltak a kölcsönkéregetők.

2013. máj. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
36%
Nem, te nem lennél ilyen, csak már most egy rosszindulatú ember vagy. Egyébként pedig nem látsz bele az anyagi dolgaiba, gondolom az orrodra nem köti, nem tudhatod mi áll a háttérben. Akik lepontoztak, azoknak pedig valószinű nem volt vállalkozásuk, mert akkor értenék miről beszélek. Egyébként pedig ezt az egész adó ügyet könnyen meg lehetne szüntetni, csak ez a politikusoknak se érné meg, hát fejétől bűzlik a hal.
2013. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Most miért vagyok rosszindulatú? Csak felhoztam ezt a témát. Csakhogy tudod, egy ilyen ember spórolt tesómékon úgy, hogy bár csőde fele ment a büféjük, ő feliratott pár dolgot, és tudta, hogy mikor mennek el, de be sem ment rendezni a dolgot. Az ilyen ember, akinek olyan telepe van, hogy napi több száz ezer is lehet a bevétel akár, az ne sajnáltatassa magát főleg úgy, hogy nem viszonteladók járnak be, szóval nem kér senki sem áfás számlát. Nem rosszindulatúság, csak ha aki megteheti még az sem adózik, akkor hogy a pék faxára lesz itt fellendülés hm?
2013. máj. 28. 12:19
 19/21 anonim ***** válasza:
47%

egy ilyen kormánytól szted melyik épeszű ember ne sajnálna egyetlen ft-ot is?

ha több folyna be adóba, annál többet lopnának, így nem éri meg bevallani minden fillért...


nem szeretem ha valaki sír, de azt is utálom ha dicsekszik. szépen csendben kell élni, az senkinek nem szúr szemet. rajtam látszik, h mindig jut mindenre (ésszerű határokon belül), mégis ha jön valaki kölcsönkérni akkor teljes lelki nyugalommal elmondom neki, h az én fizetésemnek is van helye, sajnos neki még kölcsönbe sem jut belőle. ha ezen megsértődik, az őt minősíti. ugyanígy én sem kérek kölcsön senkitől. max olyan esetekben, mikor fizikai és nem időbeli távolságban van a pénzem amivel tartozom a másiknak.

2013. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Amikor én megismertem, ezek akkor kerültek kormányra, szóval nem hiszem, hogy ezektől sajnálja, ahogy te írod.

Másik: Lehet nem így értetted, de nem arra utalok, hogy nekem szarul megy és akinek jól megy adjon kölcsön, amit akarok megdolgozok érte. Igaz most nincs melóm sajnos, de ezért kell spórolni amikor van és akkor sem halsz éhen.Sok ember amikor van játsza az agyát, szórja a pénzt, még azaz ötezer is ha megmarad félre lehetne tenni. Utána meg sírnak.

2013. máj. 28. 17:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!