Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Azok a fiatalok, akik b+...

Azok a fiatalok, akik b+ olnak a haverjaikkal folyton, azok a családjukkal is így beszélnek?

Figyelt kérdés

Nem beszólásra gondolok!

Hanem vannak ismerőseim, akik azt hiszik, hogy most menőek 16-20 évesen, hogy mesélnek valamit, és minden mondatban van a "b*zdmeg!" Mesélnek egy sztorit: "Elmentem oda, aztán, mit látok b+!? Há b+ tudja már kivel beszél! Képzeld b+...!"


Így beszélnek a habverjaikkal/barátnőikkel... Igen lányoktól is sokat hallom ezt, ismerek is párat, akinek a "baaaaaaaaaaazdmeeeeeeg" már napi szavává vált, és bármi történjen ezt mondja.

Ezektől már minden mondatban ezt hallom.

Ezek csak a haverjaik előtt keménykednek így, vagy a rokonaikkal, és ha beszélnek, oda jön egy kát b+?



2013. jún. 14. 12:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Van aki csak keménykedik. De vannak, akik otthon is úgy beszélnek.

Mi is úgy beszéltünk, beszélünk (azóta már nem otthon lakok) de ha kell, akkor nyilván moderáljuk magunkat. Egyszer apám megjegyezte, hogy rondán beszélek. 2 perccel később kimegy a konyhába és hallom: Mi a p1csa ez? De minek tettétek ide ezt a szart? :)

2013. jún. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Igy akarnak kitünni a tömegböl, ezt hallják otthon, iskolában stb. Szerintem igy adják elõ mindenki elõtt magukat.
2013. jún. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%

Nekem lány létemre ki nem tud jönni a számon a b+. Akkor inkább basszus, baz. És ismerek sok ilyen fiút is, akik nem beszélnek alpári módon.

Akik állandóan káromkodnak, azok ki akarnak tűnni, primitívek, valószínűleg otthon is ezt hallják.

2013. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
63%
Nem tok mindegy neked hogy hogy beszelnek b*zdmeg?
2013. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Ez is az igénytelenséghez tartozik.
2013. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ki akarnak tűnni, már mindenhol hallok ilyen beszédet, egyáltalán nem lesznek vele feltűnőbbek. Inkább csak egyszerűen nincs szókincsük, nem tudják magukat másképp kifejezni. Ennek lehet az az oka, hogy otthon is így beszélnek a szüleik, meg persze az, hogy nem elég műveltek, nem olvasnak szépirodalmat, nem ismernek választékosabb kifejezéseket. Az élő nyelvek egyébként folyamatosan változnak, most még jó páran megrökönyödve hallgatják ezt a beszédstílust, de lehet, hogy néhány évtized múlva ez már nem trágárság lesz, csupán egy töltelékszó, mint pl. az "izé".
2013. jún. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

nemhiszem hogy így akarnak kitűnni:)

én is sokszor beszélek így, de semmi ilyen szándék nincs bennem hogy kitűnjek, ezzel most nagyon nem is lehet:) ezek sok embernek már tényleg csak kötőszavak, könnyen rádragadnak, aztán megszokás lesz


tesómmal mi is így beszélünk, a szülőkkel természetesen nem:)

2013. jún. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem a nővérem b+ol egyfolytában és ő itthon is így beszél. Igaz már 35éves, a férjem is rákapott sajnos a csúnya beszédre, de én rászólok, hogy itthon azért ne. Ő meg a munkahelyén hallja ezt nonstop, mert a kollégái így beszélnek. Én nem beszélek csúnyán, meg sem tehetném, mert van egy 3éves lányunk, aki mindent megjegyez és visszamond.
2013. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok, de engem nagyon kiábrándít, amikor egy férfinak ennyi az össz szókincse. Persze én is szoktam káromkodni, de nem állandóan és nem mindig. Nálunk otthon soha nem káromkodott senki, mert ha valakinek kicsúszott a száján, hogy B+, abból már olyan ordibálás lett, hogy inkább ne. Ezzel szemben a nagyszüleimnél állandóan röpködtek a B+-ek.
2013. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A magyar filmekben is azt lehet hallani.Van akire ragad,van akire nem!
2013. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!