Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Azok a fiatalok, akik b+...

Azok a fiatalok, akik b+ olnak a haverjaikkal folyton, azok a családjukkal is így beszélnek?

Figyelt kérdés

Nem beszólásra gondolok!

Hanem vannak ismerőseim, akik azt hiszik, hogy most menőek 16-20 évesen, hogy mesélnek valamit, és minden mondatban van a "b*zdmeg!" Mesélnek egy sztorit: "Elmentem oda, aztán, mit látok b+!? Há b+ tudja már kivel beszél! Képzeld b+...!"


Így beszélnek a habverjaikkal/barátnőikkel... Igen lányoktól is sokat hallom ezt, ismerek is párat, akinek a "baaaaaaaaaaazdmeeeeeeg" már napi szavává vált, és bármi történjen ezt mondja.

Ezektől már minden mondatban ezt hallom.

Ezek csak a haverjaik előtt keménykednek így, vagy a rokonaikkal, és ha beszélnek, oda jön egy kát b+?



2013. jún. 14. 12:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Akik állandóan káromkodnak, azok ki akarnak tűnni, primitívek, valószínűleg otthon is ezt hallják."


Érdekes én az egyik legkomolyabb előadásunkon hallottam a legtöbbször a randa beszédet a professzortól mikor egyetemre kerültünk. Nem nagyon mondanám arra a formára, hogy primitív.

2013. jún. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
42%
Igaz, attól függ, milyen ember mondja. Van, aki tud bánni a szavakkal és kész:D
2013. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én is sokat használom elég kicsi korom óta. Itthon sosem volt tabu a csúnya beszéd, így rámragadt. Nyilvánosság előtt, suliban, ilyen-olyan helyen sosem beszélek csúnyán, tudom moderálni magam, de a baráti körömben és a családommal nekem is kiszaladnak a b+-ek, ahogy a többieknek is. Sőt, sokkal cifrábbakat is tudok mondani, ha mondjuk felidegesítenek, de ezeket sosem az illető szemébe mondom. Szemtől szembe inkább csendes gyilkos típus vagyok, mosolyogva magyarázom el az illetőnek, hogy egy idióta és menjen az anyjába, úgy, hogy a végén még ő is egyetért velem. Sosem azért b*zdmegeztem, mert menő akartam lenni. Egyszerűen megszoktam. Itthon főleg a férfiaktól hallottam. Apámtól, nagyapámtól, bátyáimtól, de sose fogták vissza magukat, így az se lett volna csoda, ha az első szavam ez lett volna. Nekem ez valahogy hamarabb a számra jön mint az "a manóba, a macska rúgja meg, a teremburáját" és társaik.
2013. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Sajnos sokszor igen, sőt néha a szülőktől ragad át a gyerekekre.

Mikor az első munkahelyemre mentem dolgozni pályakezdőként egy idősebb kolléganő épp a fiával beszélt és csak úgy repkedtek a b+-ek mindkettőjük részéről. Majd egy "beszélgetésünk" alkalmával ezt mondta: Téged a szüleid jól neveltek b+! De ezek a mai fiatalok b+, minden második szavuk az, hogy b+, b+!

Észe sem vette, hogy ő is ugyanúgy beszél. Na én itt nem tudtem eldönteni, hogy sírjak-e vagy nevessek így inkább elvonultam és igyekeztem kerülni a későbbi beszélgetéseket.

2013. jún. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem undorító az a nő, aki úgy beszél, mint a kocsis. Primitív és szánalmas:)
2013. jún. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ragad. Mindenki mindenhol ezt mondja. Nálunk anya is csúnyán beszél,én is
2013. jún. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy beszél, ahogy otthon és a baráti körében megszokta. Tehát igen, a családban is így beszél. Sőt ha kulturált helyen kell beszélnie, ott is kicsúszik egy-két csúnya szó a szájából akaratlanul. Egyszerűen nem veszi észre. Rá kell szólni, akár naponta 20X is. Másképpen nem jut el a tudatáig, hogy ezt nem kéne.
2013. jún. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nos, én már negyven felett vagyok, és nő, de én is használom ezt a kifejezést, bár nem kötőszó gyakorisággal. Viszont család előtt SOHA!!!

Ott tabu!

2013. szept. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!