Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy nekünk is van szükségünk egy kis csendre, pihenőre, ránk miért nincs soha tekintettel?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Sok kérdést tettem már fel, mert vágytam egy kis megértésre amikor épp úgy adódott a helyzet, most megint kicsit kibuktam épp ezért írok. A helyzet az, hogy a férjem nagymamájánál élünk. Ez azért alakult így mert amikor terhes voltam a férjemet meg kellett műteni és elhúzódott a felépülése így sajnos le kellett mondanunk az albérletről. Így a nagymamája felajánlotta, hogy hozzá költözhetünk. Mikor megszületett a kislányom, nem sokra rá talált is munkát amit bírt csinálni, de onnan 6 hónappal később elbocsátották. Én visszamentem dogozni amikor 10 hónapos volt a kicsi, hogy éljünk is valamiből. Ez egészen mostanáig így volt. Májusban a férjem is kapott munkahelyet, ezzel csak az a probléma, hogy először egy képzésen kell részt vennie és jutalékpótlót kap. Ezzel még mindig nem tudunk költözni. Van a családban egy hölgy, akit kb. az egész család rendszeres jelleggel kitárgyal mert folyton itthagyják a nagymamára a kislányukat, mondván sokat dolgoznak. Ez igaz is, de az anyukája csak 8-4-ig dolgozik, hétvégén az apukája otthon van. Mégis rendszeresen itt alszik, korábban volt, hogy egész hetet is itt hagyták. Volt, hogy betegen, anélkül, hogy orvoshoz elvitték volna. Hétvégente is itt van. Most mivel nyáron nincs ovi, nap mint nap itt van, szeretjük mert aranyos kislány, csak például már reggel 6-kor bömbölteti a tv-t, ugrál, hangosan beszél és nem tudunk pihenni. Én most olyan munkahelyet kaptam ahol 16 órát kell dolgoznom, hajnaltól késő estig és a szabadnapjaimon szeretnék kicsit pihenni mert nekem is jár. Na már most, anyósom (aki szintén folyton szidja a kislány anyukáját, mondván nem érti miért terheli le az anyósát ennyire, aki 70 éves hogy folyton itthagyja a gyerekét, még akkor is ha Ő otthon van) most kitalálta, hogy több napra ideküldi "nyaralni" az Ő lányát is, holott tisztában van vele, hogy ugye itt a mi lányunk, Ő két éves , itt a másik kislány és ideküldi a sajátját is. Tudom, hogy éppen annyi joga van itt lenni, mint nekünk, csak kicsit érdekes ez, hogy Ő is fennhangon mondja folyton, hogy hihetetlen amit a kislány anyukája csinál és erre most Ő is elküldi ide a lányát, amikor nekik nem gond a felügyelete és 1 utcányira laknak. Ha a két lány összekerül, abból dupla akkora ugrálás, kiabálás van, előre félek, hogyan oldjam meg a pihenést. Megmondom őszintén, hogy ezt a kislányt is szeretem, de tudom, hogy a lányom miatt vágyik ide nyaralni és annyira nem örülnék ha amikor én pihennék egész nap itt ülnének a mi szobánkban. (Mert mi egy szobában lakunk) És kicsit el vagyok keseredve, mert én annyit dolgozok hogy haladjunk valamerre és annyira szeretnék már elköltözni, nem azért mert annyira rossz csak magánéletre, nyugalomra vágyom, de amíg a férjem nem kap rendes fizetést nem tudunk menni... Kicsit ki vagyok bukva, mert senki nem ért meg, a kislány anyukáját meg mindig sajnálni kell, hogy Ő mennyit dolgozik, Neki pihenésre van szüksége... Én a lányomat ezidáig soha sem passzoltam le még egy hétvégére sem, de nekem senki sem mondja, hogy pihenjek nyugodtan... Bocsi ha hosszú voltam, csak olyan kilátástalannak érzem kicsit a jövőnket, szeretnék már menni, de csak az én fizumból nem élünk meg...
2013. jún. 20. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A lényeg az egészben sajnos az, hogy Ti ott csak megtűrt személyek vagytok. Vagy elviseled ezt a szitut, vagy költöztök, ami ugye most nem megy, ergo patthelyzet. A nagyi azt fogad a saját házába, akit csak akar, és annyi időre, amennyire akarja. Én mindenképpen lépnék valamerre, akkor is, ha csak a gyereknek maradna kajára való.
2013. jún. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ezt belátom, éppen ezért nem is szólunk, mert nem tehetjük meg. Én lépnék de borzasztó felelőtlenség volna a részemről. Meg egyértelmű jelzés lenne, hogy gyorsan lelépünk egy fizetésből... Mert azért rosszul nem bánt velünk soha a mamája, sokat segít csak egyszerűen vágyom arra, hogy végre ne kelljen mások gyerekeihez alkalmazkodni. Az a baj, hogy én hetente kapom majd a fizetésem és az úgy nehezebb mintha egybe megkapom hónap elején és abból kifizetgetjük a számlát, albérletet stb. Ezért lenne jó ha már a férjem is kapná a fizetését mert akkor abból befizethetnénk a szükséges dolgokat, az én fizumból meg kaját vennénk és egyéb dolgokat amire nem egybe kell kiadni a pénzt. De Ő leghamarabb októberben kapja a fizetést. Nem gondolom, hogy megtűrt személyek vagyunk mert a nagyija mindig azt mondja, hogy maradjunk itt ameddig csak lehet mert szerinte két fizetésből sem tudnánk rendesen élni. De akármennyire is szép ez a dolog, két éve itt élünk és én nem szeretnék még éveket így élni, egy kicsike szobában mások által irányítva. Inkább legyünk külön álló család kicsit szűkösebben élve, mint így...
2013. jún. 20. 16:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pont ezt mondtam. Szűkösebben, de külön. És mindenki megtűrt személy, aki másnál lakik, nem a sajátjában, pláne szívességből. Akár honnan is közelítjük meg a dolgot, ez így igaz.
2013. jún. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Csak ugye sokan rossz szemmel néznek ránk emiatt, de erre a műtétre egyikőnk sem számított, olyan hirtelen történt...Ha rajtam múlik már rég külön lennénk. De sajna a férjemnek nem úgy alakultak a dolgai. Én türelmes vagyok de sokszor vagyok elkeseredve. Kéthavonta előjön ez a kicsit depressziós állapot, úgy érzem kicsit kimerültem. Összeszámolgattam, hogy 150 ezerből élnénk hárman az albérletben a kettőnk bevételéből, viszont most, hogy a férjem munka nélkül volt a megtakarításainkat feléltük, én ezelőtt nem kerestem sokat, kb. 47 ezret. Így a kaució húzós picit, mert sok helyen két havit kérnek, az 60 ezer forint. Ennyiből megélnénk egyébként, hogy látjátok?
2013. jún. 20. 16:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyik napról a másikra, de szerintem meg tudnátok élni. Ettől függetlenül szerintem ne költözzetek még külön, csak ha már végképp tarthatatlan a helyzet.

Kérd meg a nagymamát, hogy foglalja le a 3 gyereket naponta 1-2 órácskára, aztán a férjed is foglalkozzon velük kicsit... füldugót be és alvás.

2013. jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!