Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy a fiam elől az anyja ne...

Hogy a fiam elől az anyja ne csórja el a gyerektartást, ezt tenném. Szerintetek?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel most tervezünk kivándorolni, az EU-n kívülre. Jól fizető munka már le van zsírozva.


Eddig 110 ezret fizettem a volt feleségemnek méltányosságból az utóbbi 2 évben, a válás óta (a 20%-os szabály alapján csak 80 ezret kellene). Ő közalkalmazott, az így , fizetéssel, gyerektartással, csp-vel együtt 250 ezerből királyként élhetett. Most viszont a fiam arról panaszkodik, hogy az anyja sokat költ magára és keveset rá. Spanyol nyaralás az új baráttal egy hétre, amíg a gyerek a mamánál volt, új telefon saját magának, jobb autó részben hitelre, kozmetikai cikkek havi több tízezer forint értékben és hasonlók.


De ezektől függetlenül is, ha igazak, ha nem, a fiamnak szeretnék fizetni, nem a volt feleségemet tápolni. Ezért arra gondoltam, illetve a fiammal is megbeszéltem, hogy amikor jövő hónaptól kimegyek külföldre (ez már biztos, mindentől függetlenül) azután ő kapna a saját bankszámlájára 80 ezret, a feleségem közvetlenül semmit. A fiam 17 éves, nemsoká 18 és jövőre ősszel egyetemre is megy.


Sokszor az extra láthatást is titokban kell megoldanunk, például suli után, amíg ő a "haveroknál van", vagy "edzésen".


Ha az anyja valamilyen eljárást indíttatna (tud?), mert nem kap pénzt, akkor a magyar hatóságok számára elérhetetlen leszek.


Ez így rendben jogilag?


2013. júl. 30. 12:19
 1/10 anonim válasza:
29%
"csórja" "zsírozva" Mi vagy te hippi???
2013. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag szerintem nincs rendben, mert ha az asszonynál van a gyerek elhelyezve, akkor neki kéne adni a gyerektartást, legalábbis a gyerek 18 éves koráig.


Viszont erkölcsileg nem elítélhető, hiszen nem arról van szó, hogy a gyerekedet nem támogatnád, ráadásul nekem az csípi a szemem, hogy titokban kell megoldani találkozást.

2013. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel EU-n kívülre mész, igen.


De mi lesz a kajával, rezsivel, ruhával? Abba belead majd a fiad, vagy mindent fizet az anyja és neki lesz 80e költőpénze?

2013. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a megoldás azért bajos, mert a fiadnak simán a képébe fogja vágni az ex, hogy "menj, kérj apádtól"- bármire is lesz szüksége!Vagy esetleg kiköti, hogy adjon pénzt kajára, rezsire, stb... Úgyis megoldja, hogy nála landoljon a pénz!
2013. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amennyi kell neki kajára, rezsire, általános dolgokra, amiket az anyja fizetne, annyit kötelességed adni az anyának.
2013. júl. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1:


Magyar. Nem vagyok a legolvasottabb 5%-ban és értelmiségi sem vagyok. Ez ráadásul egy internetes oldal. A valóságban senkit nem láttam még ezen kötekedni és nem is mindenkivel így beszélek.


2: Igen, titokban kell megoldani az extra találkozásokat. Heti 1-et engedélyezett a bíróság, de a fiam sokkal gyakrabban szeretne találkozni és tegyük hozzá én is. Ezért van az, hogy hétköznap is legalább 3-szor "összefutunk".


3: Megbeszéltem vele ezt is. Nem kib@@szni akarok a volt feleségemmel, csak hogy ne 250, hanem csak 140 ezer felett rendelkezzen (ebből is meg lehet élni, csak nem tud nyaralni, meg a többi luxusra költeni más pénzéből). Megbeszéltem a fiammal, hogy a ruháit ezután teljesen ő fogja venni és az étkezésének a felét is fizeti. (Például az iskolai ebéd, az kb. a havi étkezése negyede, azt ezután ő fogja. És a reggelit is ő veszi/készíti majd.).

2013. júl. 30. 12:34
 7/10 A kérdező kommentje:

4-5:


Kaja megbeszélve (a fiúval még csak). Az étele durván felét ezután ő állja a 80-ból (reggeli, iskolai ebéd). A ruháit is ő veszi.


110 ezer szerintem túlzás, hiszen leírtam, hogy mikre telt még belőle az anyának az eltartáson felül. Még ha a rezsi felét is a 80-ból kell fizetnie, az is túlélhető, mert olyan jó kis lakásunk volt, ahol a téli rezsi is mindenestről csak 30-35 ezer forint (tehát neki is csak kb. 15 ezret kell).


A lényeg, hogy úgy gondolom ezzel a módszerrel több pénz jut a fiamnak (bizony, még miután a ruháit, az étele és a rezsi felét is kifizette), mintha az anyának adnám.

2013. júl. 30. 12:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a biztonság kedvéért megkèrdeznèk erről egy szakavatott embert (pl ügyvéd).teljesen jó megoldás az esetedben.
2013. júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

" Heti 1-et engedélyezett a bíróság, de a fiam sokkal gyakrabban szeretne találkozni"


Tök mindegy mit engedélyezett a bíróság. Amikor mi váltunk rugalmas láthatást akartunk, a bíró azt mondta, hogy azt nem lehet, a határozatba bele kell valamit írni. Így bekerült a kéthetente hétvége, de azt mondta, hogy ettől közös megegyezéssel úgy térünk el, ahogy akarunk, azt csinálunk amit akarunk! Azért kell leszabályozni, hogy vita esetén legyen mihez nyúlni (ha az egyik fél nem tartaná be a megállapodást).


Szóval ha a fiad többször akar veled találkozni, ráadásul 17 éves, tehát nem egy 4 évest rabolsz el az oviból hazafelé, akkor nyugodtan, titkolózás nélkül találkozhatsz vele. Ha anyuka meg ekkora szemét, hogy ezen cirkuszol, akkor meg lehet mondani, hogy jelentsen fel. A bíróságon meg ki fogják röhögni.

2013. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Rühellem az ilyen nőket, mint a kérdező volt felesége.Nem tudom, hogy egy anya hogy tud úgy gondolkodni, hogy magának luxus, a gyerekének meg alapvető dolgok.

Ja persze, s még örüljön a gyerek, hogy enni kap, meg lakni tud hol.


140 ezret keres a nő, nem minimálbért. A fiára kellene költeni a gyerektartást, ja csak akkor nem telne nyaralásokra az új f@aszival.

2013. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!