Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Én egy elvált apuka vagyok....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én egy elvált apuka vagyok. Most a fiam anyja azzal fenyegetőzik, hogy a jelenlegi hapsijával ki fog költözni külföldre és viszi magával a fiamat is. Ki mehet e az én beleegyezésem nélkül? Fiam 5éves. Gyerektartást fizetem és 2hetente nálam van.

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 20:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
49%
nem viheti ki, ne aggódj. ez biztos. a kéthetenti láthatást nem tudnád valahogy meghosszabbíttatni? az nagyon kevés
2010. jan. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
2010. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
50%

Már több ilyen kérdés volt, a gyereket csak a te engedélyeddel lehet külföldre vinni. Ha te beleeegyezel, akkor is kell még egez kivül a gyámhatóság engedélye is, és ök sok feltételt szabnak, és elég szigorú elvárásaik vannak.


Ha a gyerek elköltözik az egyik szülövel külföldre, akkor neki kell biztositani, hogy a gyereket a láthatásra visszavigye a másik szülöhöz. Ilyen esetben a legtöbbször nem kéthetenkénti láthatás van, hanem a szüneteket tölti a másiknál.

2010. jan. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
37%
Sűrgősen menj a Gyámhivatalba,kérd,hogy vizsgálják meg az anyaés a hapsija kapcsolatát,és azt,hogy külföldön milyen körülményeik lesznek.Ezt nagyon szigorúan veszik.
2010. jan. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
63%

Még ahhoz is engedély kell, hogy útlevele legyen.


Nekem a nővéremék Olaszban élnek és kiment a gyerek nyaralni 5 hétre.Mivel nem tudom elérni az apát ezért az utsó pillanatban igényeltem meg az útlevelet, mert azt mondták, ha nem tudom felmutatni az apa beleegyezését, akkor vissza is vonhatják az útlevelet.

Nagyon rendesek voltak a plog hivban, mert azt mondták, hogy mire megjönne az elutasítás, addigra a gyerek már vissza is jön a anyaraláésból.


Na sok a szöveg, tehát nem viheti ki az engedélyed nélkül.Gyámhivatalhoz fordulj.

2010. jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat. Hát remélem is,hogy nem viheti ki. Nem birnám ki,hogy csak ritkán láthasam a fiamat. 2hét tényleg kevés. De sajna nem adja többet oda. Ha nem lenne birosagi végzés ennyire se adná. Ö szülte ö szenvedett csak neki van hozza joga. Ö ezt valja. Mellesleg sajna a gyámügy mindig melle all.
2010. jan. 19. 20:45
 7/33 anonim ***** válasza:
42%
Ez pontosan úgy van, hogy csak egy évnél több időre nem viheti ki magával. Ha egy éven belül oda viszi, ahova akarja, a beleegyezésed nélkül is. Csak vissza kell hoznia az év letelte előtt.
2010. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Külföldre CSAK a másik szülö engedélyével viheti ki a gyereket, ha anélkül viszi, akkor fel lehet jelenteni és elvehetik töle emiatt a ygereket.
2010. jan. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
48%

Az okosoknak:

Ha a szülő felügyeleti joga fennáll, és a gyermek nem nála, hanem a másik szülőnél van elhelyezve, a gyermek külföldre vitele miatti eljárás kezdeményezésére való jog a kinn tartózkodás időtartamától függ.


Abban az esetben, ha a szülő a nála elhelyezett gyermekkel egy évnél rövidebb időre távozik külföldre, a gyermek elvitele nem jogellenes, és a belföldön maradt szülő a gyermek visszaadását csak abban az esetben kérheti, ha előbb a gyermek elhelyezésének megváltoztatása iránt pert indít, és a bíróság a gyermeket a belföldön élő szülőnél helyezi el.

2010. jan. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Utlsó: Ezt honnan szedtet?

Ha egy szülőnek van láthatási joga, azt 1évig lehet korlátozni??? Nem hinném!

Még nyaralásra sem viheti külföldre úgy, ha a másik félnek épp láthatása van!!!

2010. jan. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!