Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Unokatesómat kitagadták, mert...

Unokatesómat kitagadták, mert leszbikus, hogyan tarthatom vele így a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Unokatesóm el volt jegyezve már, mikor felbontotta egy Angliában megismert barátnője miatt (elvileg nagyon sokáig kavartak titokban, a lány utána ment, meg ilyenek) és azt mondta a szüleinek,hogy ő nem akar pasival lenni. A szülei (nagynénémék) olyan szinten kiakadtak, hogy azóta alig tartják a kapcsolatot, meg az én szüleimmel sem, akik az ő keresztszülei. Igazából az a problémám, hogy nagyon jóban voltunk mindig és szeretnék elmenni hozzájuk augusztusban, de anyuék azt mondták, hogy nagyon elítélendő dolgot csinál és nem szeretné, ha telebeszélné az én fejemet..no comment. Nagyon rossz érzés, hogy így széthullott a család. Nem az engedélyüket kérem, mert már 20 éves vagyok, csak az a baj, hogy úgyis megtudnák, hogy miért megyek Sopronból Pestre, aztán meg háborognának. Ez 2 éve megy, tavaly pl. mentem fesztiválra és ott aludtam náluk pár napig, akkor is az én, meg az ő szüleik is kérdezgették, hogy mi van, ki akartak belőlem szedni mindent. Igazából nem tudom, hogy mit tehetnék, hogy kibéküljenek, tudnátok tanácsot adni?

2013. aug. 1. 18:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Messzemenően megértem, hogy a szüleit megrázta a tudat, és sorscsapásnak élik meg a lányuk betegségét. A viselkedésüket, hogy eltaszították maguktól, azt nem! Most lenne a legnagyobb szüksége a szüleire. Pszichológushoz kellett volna vinni, és kifürkészni az eredetét, hogy miért is alakult ki ez a betegsége, hátha ki lehet belőle gyógyítani. Ha megvakult volna, ha nyomorékká vált volna, akkor is eltaszítják? Próbálj meg segíteni a lánynak. Semmiképpen ne szakítsd meg vele a kapcsolatot. Úgy tűnik, már csak rád számíthat.
2013. aug. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ez nem egy betegség, nem lehet belőle "kigyógyítani", egyéni döntése valakinek.
2013. aug. 5. 19:36
 13/17 anonim válasza:
61%

Abban igazad van kérdező, hogy nem betegség és nem lehet kigyógyítani valakit belőle... viszont a mondandód elrontottad az utolsó kijelentéseddel.


Ez egyáltalán nem döntése valakinek, hogy melyik nemhez vonzódik. Ez már születés előtt eldől.

Te mikor döntötted el, hogy melyik nemhez fogsz vonzódni? Emlékszel ilyen eseményre? Kétlem.


Amúgy az első válaszoló is elég tudatlan.

2013. aug. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Bocs, úgy értettem, hogy ez az ő élete, azt pedig ő döntötte el, hogy szakított a vőlegényével és inkább a csajt választotta, de nem azért, mert beteg, számomra nagyon durva ez a kifejezés és nem is értem, hogy használhat valaki ilyet.

De nem is ez volt a kérdés, meg főleg nem, hogy pszichológushoz kéne rángatni egy felnőtt nőt.

2013. aug. 5. 20:19
 15/17 anonim ***** válasza:
20 éves vagy, szíved joga meghatározni, hogy kivel tartod a kapcsolatot és kivel nem. Ezt a szüleidnek is meg kell értenie, akármennyire elmaradott gondolkodásúak is.
2013. aug. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Látom még mindig van elég sok buta ebben az országban.Majd talán 2014ben:D


Remélem boldogok lesznek Londonban.Kérdező én tudok egy megoldást,költözz oda te is:D.Ott úgy is jobb élni,mint itthon:D

2013. nov. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ne légy buta, és ne engedd magad primitív emberek által megfélemlíteni! Tartsd vele a kapcsolatot, és sz..rj arra ki mit mond a családból. Én az édesapámmal vesztem össze, mert nem úgy élem az életem ahogy ő azt akarná, tisztességesen dolgozom, tanultam, de mégsem olyan lettem mint aminek ő elképzelt, a feleségem sem felelt meg neki, majd egy vita után másfél éve nem beszélünk. Ő is lerendezte hogy se apai nagyanyám, se anyám nem kíváncsi a gyerekemre...és egyre több családtagot fertőz meg a beteg eszméivel, így tudom én is a saját bőrömön hogy milyen borzalmas ha egy embert azért ki akarnak rekeszteni mert nem olyan mint ők...és ennek a dolognak egyetlen lázító embere van, aki körbe fertőz minden családtagot a gyűlölettel. Te ne légy ennek a láncnak részese.
2016. aug. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!